فارغ التحصیل شدن دانشجوی ۹۸ ساله ایتالیایی!

فارغ التحصیل شدن

جوزپه در سال ۱۹۲۳ در سیسیل ایتالیا متولد شد و و در خانواده‌ای فقیر رشد کرد. او با وجود آنکه علاقه زیادی به درس و تحصیل داشت، اما به خاطر شرایط خانوادگی اش در جوانی موفق به ادامه تحصیل و ورود به دانشگاه نشد. او در سن ۲۰ سالگی در جنگ جهانی دوم در نیروی دریایی خدمت کرد و سپس به عنوان یک کارگر راه آهن مشغول به کار شد.

دانش آموختنمنبع

خانواده جوزپه که از این اتفاق خوشحال بودند در فیسبوک نوشتند وی آخرین مدرک خود را با کسب نمرات بالا دریافت کرده است. جوزپه برنامه‌ای برای استراحت ندارد و می‌خواهد با کمک ماشین تحریرش، نوشتن اولین رمان خود را آغاز کند.


این مرد سالخورده از حافظه و سلامتی کامل جسمی برخوردار است. او قادر به یادآوری تمام خاطرات کودکی، ازدواج و اسامی نوه هایش است. او می‌گوید ” سخت کوشی، استراحت در تعطیلات، زود خوابیدن، عشق به خدا و یاد او بودن ” راز‌های زندگی طولانی او هستند.

بیشتر بخوانید


«جوزپه پاتِرنو»، که اکنون ۹۸ ساله است بار دیگر عنوان مسن‌ترین دانشجوی فارغ التحصیل در ایتالیا را به نام خود ثبت کرد. بنا به گزارش Pressmediaofindia، پاترنو مدرک کارشناسی ارشد در رشته “ تاریخ و فلسفه ” را از دانشگاه پالرمو به مدرکی که دو سال پیش از همین دانشگاه دریافت کرده بود اضافه کرد.