فناوری پیچیده و گاه زشت است 1 بیتی

در ادامه پیشنیازهای ورود به بازار کار هوش مصنوعی مورد بررسی قرار گرفتهاند. تلاش برای شبیه ساختن کامپیوتر ها به انسانها، یعنی اینکه توانایی های آنها را تا می توان کاهش داد تا به اندازه انسانها، نا کار آمد شوند! اما میرسیم به طولانی ترین بخش این مقاله. شرکت تابعه آنت فایننشال به سرعت به یکی از موفق ترین شرکت های مالی در جهان تبدیل شد. همچنین شما عزیزان میتوانید فایل مقاله بررسی مهم ترین تفاوت های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین را به صورت رایگان دریافت کرده و در فرصت دیگر نیز به مطالعه آن بپردازید. در هوش مصنوعی محدود، ماشینها برای برنامهریزی به انسانها تکیه دارند و قادر به اجرای برنامهای برای آیندهی خود نیستند؛ اما در هوش مصنوعی عمومی، برنامهریزی یک ویژگی ذاتی به شمار میرود. هوش مصنوعی عمومی میتواند با شرایطی که با آن مواجه میشود سازگار شود، درحالیکه هوش مصنوعی محدود تنها قادر به پاسخگویی به متغیرهایی است که در الگوریتمها برنامهریزی شدهاند.

هایدگر در تبیین رابطه تکنولوژی با حقیقت آن را «نحوه ای از انکشاف حقیقت » می شمارد، اما تکنولوژی جدید از این منظر افزودهی مهمی دارد و آن اینکه رابطهاش با حقیقت، انکشافی تعرض آمیز بوده است و در همین چارچوب بوده که انسان جدید عالم و آدم را شکل داده و همه چیز برای او به عنوان «منبع ذخیره انرژی » آشکار می شود، منبع ذخیره ای که آماده تصرف و آزادسازی به منظور تحقق اهداف این انسان است. وقتی سوال خود را تایپ میکنید، الگوریتم شروع به جستجوی سوال در پایگاه داده وسیع خود میکند و با طبقهبندی آن، پاسخ سوال را پیدا میکند. برخلاف هوش مصنوعی محدود، هوش مصنوعی عمومی قادر به استدلال کردن است. تشخیص بده به عبارتی دست به دامن هوش مصنوعی شدن و یه رشته ای به اسم تجهیزات پزشکی زدن و مهندسای ما رو خصوصی سازی کردن. یکی از آزمون های باحال و البته محلی برای ضد حال زن مهندسای هوش مصنوعی رو میشه آزمون تورینگ نام برد که تا حالا یعنی از سال 1950 تا الان مهندسی یا تیم مهندسی نتونست ازین ماسبقه جون سالم بدر ببره. به طور مشخص ، اگر سازمانی از هوش مصنوعی برای تیم بازاریابی خود استفاده کند ، می تواند کارهای روزمره و تکراری را به طور خودکار انجام دهد ، به نماینده فروش اجازه می دهد تا روی وظایفی مانند ایجاد رابطه ، پرورش سرب و غیره تمرکز کند.

راحت بگم دانشمندای بیچاره کلی وقت میزارن تا بفهمن هوش چیه و جالب اینجاست که اصلا نمیتونن حتی به این موضوع نزدیک بشن هیچ بنده خدا ها در طول مسیر ریق رحمت رو سر میکشن. جاوا یکی از محبوبترین و پرکاربردترین زبانهای برنامه نویسی است که سابقهی بیست سالهی آن و جامعهی برنامه نویسان عظیم آن تایید کنندهی این موضوع هستند. دانشمند داده امور دادهکاوی را معمولا با زبانهای برنامهنویسی و کتابخانههای آن انجام میدهد ولی تحلیلگر از پلتفرمها و نرمافزارها استفاده میکند. نتیجهی فعالیتهای تحلیلگر داده میتواند گزارشهای کلی یا روابط بین دادهها باشد و معمولا در جهت اهداف سازمان است.

برای افزایش کارایی سیستم، هوش مصنوعی، دادههای ورودی را طبقهبندی میکند و سپس به سوالات با سرعتی باورنکردنی پاسخ میدهد. برای حل مسائل هوش مصنوعی، ممکن است لازم باشد تا از ترکیبی از الگوهای هوش مصنوعی ارائه شده استفاده شود. 1.هوش مصنوعی باریک : گفته می شود هوش مصنوعی زمانی باریک است که دستگاه بتواند کار خاصی را بهتر از انسان انجام دهد. Chollet یک مهندس نرمافزار فرانسوی و محقق هوش مصنوعی است که در حال حاضر در گوگل کار میکند. منطق هوش مصنوعی نوعی الگوریتم مرحله به مرحله برای رسیدن به جواب است که سیستم خبره بهعنوان تقلیدی از افراد خبره و کمک گرفتن از یارانه و علوم ارتباطات بهعنوان شاخهای از آن محسوب می­شود.

جان مک کارتی (کالج دارتموث) ، ماروین مینسکی (دانشگاه هاروارد) ، ناتانیل روچستر (IBM) و کلود شانون (آزمایشگاه های تلفن بل). یه آزمایش به اسم اتاق چینی در سال 1980 توسط جان سرل ابداء شد. در اصل تو سال 1956 جان مکارتی معنای هوش مصنوعی رو دانش و مهندسی ساخت ماشینهای هوشمند گذاشت چون معتقد بود که عامل هوشمند یعنی شناخت پیرامون و شناسایی موقعیت خودش و افزایش اون با تحلیل و بررسی . این دستهبندی برای متمایز کردن سطوح عملکردی ماشینهای هوش مصنوعی ایجاد شده است. ماشینهای هوش مصنوعی عمومی قادر خواهند بود یک موقعیت را بررسی کنند و اقدامات لازم را – حتی اگر خارج از محدودهی چیزی باشد که یک انسان به آن آموزش داده است – تعیین کنند. پردازش زبان طبیعی (NLP) یکی از شاخههای هوش مصنوعی است که در زمینههای مختلف استفاده میشود. به عنوان مثال، داشتن دانش کافی در زمینهی پزشکی در پروژه های هوش مصنوعی که از داده های پزشکی درحال استفاده هستیم.

بخوان  معرفی نانو تکنولوژی | 1biti

همه ما به خوبی می دانیم که یونانیان در پیشبرد علم پیشگام بودهاند. هوش مصنوعی، درک این مسأله است که چرا کامپیوتر ها اینقدر احمق هستند! هوش مصنوعی، وادار کردن کامپیوتر ها برای انجام کار هایی است که آنها در فلمها انجام می دهند. الن ریچ و کوین نایت : هوش مصنوعی، تحقیق در باره انجام کار های توسط کامپیتور است که در حال حاضر آن کار ها توسط انسان ها بهتر انجام می پزیرد. قرار است در کالج سلطنتی لندن مرکز شهرهای هوشمند اروپا تاسیس شود و این مرکز بتواند خدمت رسانی در حوزه دولت، حمل و نقل، بازرگانی، دانشگاهی و داده های شهروندی را گسترده تر کند و البته این اتفاقات با امید به بهره مندی هر چه بیشتر از نوآوری ها و کارآیی هر چه بیشتر بخش های مختلف جامعه صورت می گیرد. فرض اساسی یادگیری ماشینی ایجاد الگوریتمی است که می تواند داده های ورودی را دریافت کند و از تجزیه و تحلیل آماری برای پیش بینی مقدار خروجی در یک محدوده قابل قبول استفاده کند. هوش مصنوعی محدود در تجزیه و تحلیل و پیشبینی استفاده میشود. دوره جدیدی آغاز شد ، پر از امید – هوش مصنوعی.

همچنین گاهی میتوان از مدلهای آمادهای در ساخت هوش مصنوعی برای کسب و کار خود استفاده کرد قبلاً آموزش داده شدهاند و فرایند یادگیری در آنها از قبل انجام شده است. تقریبا همهی کاربردهای هوش مصنوعی که روزانه با آن مواجه میشویم، در این گروه قرار دارند. از نمونههای آن میتوان به سیستمهای خبرهای که قادر به پیشی گرفتن از انسان در فعالیتهای فکری هستند، تا دستیارهای مجازی با قابلیت ساماندهی امور روزانه اشاره کرد. تفاوت میان قادر به حل مسأله بودن در تیوری و در عمل (بن بست) . Gateway مشتریان را قادر می سازد تا روشنایی خیابان را هوشمندترکنند.کاربران میتوانند کم یا زیاد بودن نور را ست کنند بدین ترتیب باعث بهبودی کارایی و حفاظت از انرژی گردند. جالبه بدونین کم کم هوش مصنوعی دارن جاب حقوق دان ها رو میگیرن مثل تحلیل قرارداد ها و اسناد حقوقی و پیش بینی آراء دادگاه. اگر این رباتهای قاتل توسط دولت هایی ساخته شده باشند که به زندگی بشر اهمیتی نمیدهند، مشکل بزرگتر نیز خواهد شد، از بین بردن این رباتها بسیار دشوار خواهد بود، سرانجام با در نظر گرفتن این مشکلات، در سال 2018 تصمیم گرفته شد كه رباتهای خود مختار برای حمله، مجبور باشند دستور نهایی را از یک انسان بگیرند اما همچنان خطرات هوش مصنوعی با افزایش فناوری در آینده میتواند به صورت تصاعدی افزایش یابد.

در حالی که اینترنت اشیا، ظرفیت های زیادی را در تمامی صنایع به ارمغان می آورد، بسیاری از قابلیت های جدید را به بسیاری از اشیاء مختلف می سایت 1biti دهد. امروزه، بیشتر کارها از طریق اینترنت انجام میشود. این ویروس به بسیاری از کسب و کارها نشان داد، اگر رد و اثری در دنیای دیجیتال نداشته باشند، کار آن ها تمام است. لازمه این کار ارتباط بسیار قوی با تامین کنندگان قطعات و مدیریت صحیح زنجیره تامین است. به طور خلاصه ، هوش مصنوعی یک فناوری پیشرفته را برای مقابله با داده های پیچیده فراهم می کند که مدیریت آن توسط یک انسان غیرممکن است. دراقع میتوان گفت که هوش مصنوعی قوی، ذهن مختص به خودش را دارد و میتواند هر کاری را درست مانند انسان انجام دهد. بااینحال، ترکیبی از تکنولوژی Virtual reality و واقعیت افزوده به نام واقعیت مختلط هم وجود دارد. استفاده از واحد پردازندهٔ گرافیکی (GPU) در هوش مصنوعی تقریبا به محدودهٔپایانی رشد خود رسیده و اغلب تکنولوژیهای دیگر این حوزه به صورت مناسبی از آن استفاده میکنند.

بخوان  A - Z اطلاعات هوش مصنوعی

خوشهبندی به معنی دستهبندی اتوماتیک دادهها به خوشههای همگن است، به این صورت که دادههای هر خوشه، ویژگیهای یکسانی داشته باشند. داستان اختراع ماشینها با قابلیتهای مختلف، دستمایهی ساخت فیلمهای علمی – تخیلی زیادی شده است، همچنین که داستان ساخت اولین ماشین توسط آلن تورینگ، موضوع یکی از همین فیلمهاست. هوش مصنوعی عمومی همان هوش مصنوعیای است که قطعا در بسیاری از فیلمهای علمی-تخیلی مانند The Terminator یا I-Robot دیدهاید. در این حالت یکی از روشهای از بین بردن بیشبرازش، کاهش تعداد دورهها یا همان Epochها است. به طور مثال، کاهش دادن تعداد ستونهای یک دیتاست جدولی، حالتی از کاهش ابعاد است که با هدف جلوگیری از cursr of dimensionary انجام میشود.

همچنین در الگوریتمهای طبقهبندی برچسبی که میخواهیم پیشبینی کنیم به صورت متغیری گسسته میباشد. امارات نخستین کشور جهان است که وزارتخانهای به هوش مصنوعی اختصاص داده است. شناسایی و ترسیم نقشههای زمینشناسی و عارضههای مربوطه (واحدهای سنگی مختلف)، با استفاده از تصاویر ماهواره ای، پیش بینی متغیرهای ژئومتالوژیکی با داده های کمتر و با دقت بالاتر، با توجه به هزینه بر بودن نمونه برداری های در معادن ، از جمله فعالیت ها در ارتباط بین صنعت معدن و هوش مصنوعی میباشند. دانشمند داده: دانشمند داده سطح بالاتری از تحلیلگر داده دارد و نیازمند دانش آماری و ریاضیاتی و برنامهنویسی قویتری نسبت به تحلیلگر داده است.

بسیاری از مشاغل به طور فزایندهای در آخرین فناوریهای دیجیتالی مانند هوش مصنوعی سرمایه گذاری میکنند، اما الزاما در ارزشهای کسب شده خود برای رشد، رخنه و شکافی وارد نمیسازند. ابرهوش را میتوان آخرین هدف و گام برای Artificial intelligence در نظر گرفت که میتواند فراتر از شناخت انسان هم برود. اتوماسیون در بالاترین قله در آخرین روند فناوری اطلاعات قرار دارد. فناوری تشخیص چهره کاربردهای متعددی دارد زمانی که از فیلترهای چهره هنگام گرفتن عکس استفاده میکنید تا عکس زیباتری ثبت کنید یا با استفاده از شناسه چهره قفل گوشی خود را باز میکنید، در واقع هر دو نمونهای از هوش مصنوعی هستند که به بخشی از زندگی روزمره ما تبدیل شدهاند. برای همینه که بیشتر مردم میترسن تا اسم هوش مصنوعی میاد. گروه هوش مصنوعی فناپ با توجه به اهمیت روزافزون فناوریهای مرتبط با هوش مصنوعی در تلاش است تا با اولویتدهی به نیازهای موجود کسب و کارهایی که از فناپ سرویس میگیرند، و همچنین با بهرهگیری از توانمندیهای علم هوش مصنوعی نیازهای سرزمین هوشمند پاد را برطرف کند. به گفته مک کینزی ، هوش مصنوعی این توانایی را دارد که 600 میلیارد دلار ارزش خرده فروشی ایجاد کند ، در مقایسه با سایر تکنیک های تجزیه و تحلیل ، 50 درصد ارزش افزوده بیشتری در بانکداری دارد.

هوش مصنوعی یا همون Artificial Intelligence که به اختصار بهش میگن AI یه جورایی میخواد بهمون بگه که یه ماشین مصنوعی قراره درست کنیم تا یه هوش مصنوعی که بهش هوش ماشینی میگن. از این تکنولوژی ترسناک بیومتریک میتوان برای ردگیری افراد در گروههای زیاد استفاده کرده و عملا جامعه را به یک ایست و بازرسی بزرگ تبدیل کرد. شرکت تسلا در سالهای اخیر بر روی طراحی و تولید خودروهای خودران و برنامه Teslabot فعالیت کرده است. این ویدیو نشان میدهد که چگونه میتوان به کمک هوش مصنوعی صدایی که متعلق به یک ویدیوی دیگر است (یا حتی به صورت fake از صدای فرد ساخته شده است) را روی تصویر گذاشت بهطوری که حرکت لب های گوینده در تصویر کاملا بر صدا و گفتار منطبق شود. به عنوان مثال هوش مصنوعی در بازی شطرنج توانست بزرگترین بازیکن شطرنج را شکست بدهد، اما این هوش در سایر زمینهها حرفی برای گفتن ندارد. پاتریک وینستون میگوید: «هوش مصنوعی اهمیت بیشتری پیدا کرده به دلیل اینکه کمتر به چشم میآید». خب دوستای من همونطور که قول دادم قرار شد که بیام در مورد هوش مصنوعی تحقیق کنیم.

بخوان  9 نکته برای هوش مصنوعی موفقیت

در مسابقات سالانهی ImageNet (که برای توسعهی هوش مصنوعی و بینایی ماشین شکل گرفته بود) یک استاد دانشگاه تورنتو به نام Geoffrey Hinton به همراه دانشجویانش یک شبکه عصبی طراحی کردند به نام AlexNet که بیشتر از 10% رکورد دقت تشخیص را بهبود داد. یک برنامه هوش مصنوعی که توانایی یادگیری و بهبود از طریق آموزش را بدون برنامهریزی دستی فراهم میکند. با یادگیری ماشین میتوان بدون نیاز به برنامهنویسی دقیق و کامل، کامپیوترهای خودآموز خلق کرد. اما تخصص آن به همین مورد محدود میشود. پیادهسازی چنین شبکهی عظیمی با استفاده از معماریهای معمول می تواند فضای زیادی را اشغال کند بطوریکه انرژی مورد نیاز برای راهاندازی آن میتوان با انرژی الکتریکی مورد نیاز یک شهر برابری کند؛ اما آنچه که IBM ساخته است تنها به ۷۰ میلی وات انرژی نیاز دارد. Lispزبانی است كه بیش از دیگر زبان ها در آمریكا رواج دارد و prolog بیش تر به وسیله اروپایی ها و ژاپنی ها مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثالی از ارتباط هوش مصنوعی با صنعت، به ارتباطش با صنعت معدن میپردازیم: با توجه به عدم قطعیت بالا و حجم بسیار زیاد اطلاعات ، زمینهی فعالیت هوش مصنوعی در این صنعت بسیار فراهم است.

البته شبکه های عصبی جدید که از آنها برای طبقهبندی تصاویر استفاده میشود دارای هزاران نورون هستند! در دهه 1970 اینتل یکی از قدرتمندترین تراشه های خود را به نام اینتل 8086 به بازار جهانی عرضه کرد و ABM از این تراشه در رایانه های خود استفاده کرد. بنابراین در این راهکار، بعد از شناخت الگوها و ساختار رویدادها، در قالب برنامهریزی به بررسی نحوه تاثیرگذاری برروند حوادث برای هرچه مطلوبتر نمودن آنها اقدام میشود. این سیستم هوشمند نحوه ی کارکرد مغز انسان رو شبیه سازی میکنه و میتونه دارای قابلیت یادگیری، منطق و استدلال بشه! با وجود این، او استدلال کرد بدان خاطر که آن رباتها علاقمند به زنده ماندن هستند دوستدار محیط زیست میباشند و سرعت بحران آب و هوا را حل میکنند. معیار هوش مصنوعی سطح انسانی در مورد استدلال ، گفتار و بینایی است. اما هوش مصنوعی واقعا چیست و چه کار میکند؟

هوش مصنوعی برای کارمندان چه معنایی دارد؟ Lisp زبانی است كه بیش از دیگر زبان ها در آمریكا رواج دارد و prolog بیش تر به وسیله اروپایی ها و ژاپنی ها مورد استفاده قرار می گیرد. سیتم های که به طور منطقی عمل می کنند. یعنی شبیه سازی اجزای سیتم. هدف اصلی این پروژه تحقیقاتی مقابله با “همه جنبه های یادگیری یا سایر ویژگی های هوش است که در اصل می توان آنقدر دقیق توصیف کرد ، به طوری که می توان برای شبیه سازی آن دستگاه ساخت”. داگلاس بیکر : هوش مصنوعی سعی دارد، وادار کردن کمپیوتر ها به امور است که انسان ها فکر می کنند کمپیوتر ها قادر به انجام آن نیستند. دو نفر از دانشجویان دانشگاه هاروارد در سال ۱۹۵۰ اولین شبکه ی عصبی مصنوعی را که شامل ۴۰ نورون بود ساختند. تاریخچهٔ هوش مصنوعی از آنجا شروع شد که دو پژوهشگر به نامهای McCulloch و Pitts در سال ۱۹۴۳ مدلی از سلولهای عصبی مصنوعی ارائه نمودند (سلولهای عصبی مصنوعی، مشابه آنچه که در زیستشناسی به سلولهای عصبی طبیعی اطلاق میشود، نورون نامیده میشوند.) ویژگی خاص این مدل این بود که در آن هر نورون میتوانست به اصطلاح On و یا Off باشد و هنگامی که تعداد زیادی از نورونهای پیرامون یک نورون تحریک میشدند، آن نورون نیز فعال میشد.