لوگوی آژانس فضای کانادا تغییر کرد

در بالای آن، برگ درخت افرا به عنوان نماد ملی کانادا قرار دارد. به گزارش آژانس فضایی کانادا، این برگ علاوه بر ارتباط با کشور کانادا احساس غرور و تعلق ایجاد می‌کند.

نشانی که اکنون از رده خارج شده است نیز دارای یک برگ افرا بود و روی آن به جای نام کامل، مخفف‌های انگلیسی و آژانس فرانسوی فضایی کانادا به صورت مورب در زیر آن قرار می‌گیرد.

زمانی که اولین فضانورد کانادایی طی ماموریت آرتمیس ناسا به سمت ماه پرواز کند، نشان از جستجوهای کانادا در فضا را بر تن خواهد داشت.

در یک نسخه دایره‌ای از لوگو نیز نام کامل این آژانس فضایی قرار دارد که در بالا به زبان انگلیسی و در پایین به زبان فرانسوی است.

در ازای این کمک‌ها، ناسا در اولین ماموریت سرنشیندار خود به دور ماه، یک صندلی برای فضانوردی کانادا رزرو کرده است. هویت اعضای ماموریت آرتمیس ۲ در روز سوم آوریل اعلام خواهد شد.

برگ افرا همچنین پرواز را القا می‌کند.

لوگوی آژانس فضای کانادا تغییر کرد

آژانس فضای کانادا در حال توسعه‌ی اولین ماه‌نورد رباتیک این کشور نیز هست که با همکاری ناسا به جستجوی بین‌المللی برای یخ در خاک ماه کمک خواهد کرد.

در توضیحات آژانس فضایی کانادا آمده است: این نماد ابتکار جسورانه و چشم‌اندازهای ما به آینده است. برای عبور از مرزهای نبوغ و نوآوری آماده‌ایم.

انتهای پیاممنبع

در سال ۲۰۱۹، آژانس فضایی کانادا برای کمک به توسعه ایستگاه فضایی دروازه ماه، قرارداد امضا کرد. این شرکت و شرکای صنعتی آن به نوبه خود در حال توسعه یک سیستم رباتیک جدید هستند که به تعمیر و نگهداری اولین مکان های کوچک در مدار ماه کمک می کند.

بخوان  توسعه‌دهنده برنامه فرانسوی با Adobe قدرتمند مقابله می‌کند

این نشان جدید دارای دو عنصر اصلی است.

زیر برگ افرا سه ستاره دیده می‌شود که در ساده‌ترین حالت می‌توان گفت نمایانگر فضا هستند. این ستارگان همچنین برای نمایش درخشش، هوش و تخصص و همچنین قدرت جامعه‌ی فضایی کانادا که شامل تمام کسانی می‌شود که در برنامه‌های فضایی کانادا دخیل هستند، از جمله صنعت، دانش، علوم، دانشگاه‌ها و سازمان‌های علم، فناوری، مهندسی و (STEM) روی این موضوع هستند. لوگو تعبیه شده اند.

این بازوی رباتیک جدید کانادارم ۳(Canadarm3) نامیده می‌شود از نوادگان بازوی رباتیک کانادارم اصلی در شاتل فضایی و کانادارم ۲ در ایستگاه فضای بین‌المللی است.

در بیانیه‌ای از این آژانس فضایی آمده است که عصر هیجان‌انگیز اکتشافات فضایی در برابر ما آغاز می‌شود و نشان می‌دهد آژانس فضایی کانادا به دنبال ورود به این فصل جدید با یک مدرن است. آژانس فضایی کانادا در حال مدرن‌سازی هویت بصری خود با یک لوگوی ساده شده‌ای جدید است.

نشان جدید آژانس فضایی کانادا جایگزین طرح قبلی می‌شود که برای اولین بار در روز چهارم نوامبر سال ۱۹۹۶ معرفی شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیس، آژانس فضایی کانادا(CSA) در روز پنجشنبه(16 مارس) نشان جدید خود را معرفی کرد که نشانگر نقش رو به رشد برنامه‌های فضایی این کشور است.