مردم آمریکا «نجات زمین» را از اکتشافات فضایی مهم‌تر می‌دانند

در نهایت، از آنجایی که جهان هستی همچنان تخیلات ما را مجذوب خود می‌کند، حفظ امنیت بین کاوش مرزهای جدید و محافظت از سیاره خود در برابر خطرات احتمالی که از نازل می‌شود، ضروری است.

مردم هنوز حامی ناسا هستند

با وجود این اولویت‌ها در حال تحول، یک چیز ثابت مانده است و آن، حمایت از تزلزل‌ناپذیر و همیشه مردم آمریکا از ناسا و نقش حیاتی آن در اکتشافات فضایی است. ۶۵ درصد از پاسخ دهندگان به این نظرسنجی معتقدند که حتی اگر شرکت‌های فضایی خاص مانند اسپیس‌ایکس، بلو اوریجین و ویرجین گلکتیک نقش برجسته‌تری در جستجوهای فضایی ایفا کنند، مشارکت ناسا دائمی است.

چیزی که به نظر می‌رسد مردم را به خود جلب می‌کند، فکر می‌کند از سیاره ما در برابر برخوردهای کیهانی بالقوه است. ۶۰ درصد از افراد شرکت کننده در این بررسی، نظارت بر سیارک‌ها و سایر اجرام آسمانی را که ممکن است زمین را تهدید کند، موضوعی می‌دانند که اولویت اصلی ناسا باشد.

این نظرسنجی که بیش از 10 هزار نفر انجام شده است، نگاهی اجمالی به دیدگاه عمومی در مورد اکتشافات فضا، نقش ناسا، شرکت های فضای ویژه و موقعیت ایالات متحده به عنوان یک رهبر پیشگام در فضای ارائه می دهد.

ترس از داشتن فجایع کیهانی، واقعی است و جای تعجب نیست که این نگرانی در بسیاری از افراد تنین شده است. با این حال، بر خلاف این وضعیت عمومی، برخی از تصمیم‌گیری می‌کنند که به نظر نمی‌رسد موضوع دفاع از زمین در خط مقدم اولویت‌های فعلی ناسا باشد.

نتایج این نظرسنجی تغییر قابل توجهی را در روابط عمومی نسبت به سال‌های گذشته نشان می‌دهد. قابل ذکر است، در نظرسنجی مشابهی از مرکز تحقیقات پیو که در سال ۲۰۱۸ انجام شد، نظارت بر سیستم آب و هوا و اقلیم زمین به عنوان حیاتی ترین ماموریت ناسا رتبه اول را به خود اختصاص داد. جالب اینجاست که در آن نظرسنجی قبلی، ایده ماموریت به مریخ از نظر محبوبیت کمی از ماه پیشی گرفته شده است که نشان دهنده تغییر در میان مردم است.

بخوان  واتس اپ در حال آزمایش روشی بدون تلفن برای ورود به حساب کاربری شما در مواقع اضطراری است

نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد آمریکایی‌ها ایمنی را بر سفرهای فضایی ترجیح می‌دهند و اغلب آنها به جای دنبال کردن اکتشافات در ماه و مریخ، از تمرکز ناسا بر انحراف سیارک‌ها برای محافظت از زمین حمایت می‌کنند.

برنامه ناسا در حال حاضر، در برنامه جاه طلبانه آرتمیس با هدف بازگرداندن فضانوردان به و در نهایت هموار کردن راه برای اکتشاف انسانی در مریخ است و در برنامه بودجه خود برای سال 2024، قابل توجهی حدود 8.1 میلیون دلار را برای برنامه درخواستی که نشان دهنده ناسا به جستجو برای اکتشاف ماه است.

علاوه بر این، بودجه سال ۲۰۲۴ ناسا، ماموریت جاه طلبانه با آوردن نمونه‌های مریخ به زمین را در اولویت قرار می‌دهد که طی آن نمونه‌های جمع‌آوری شده از سطح سیاره سرخ به زمین آورده خواهد شد. با این حال، این مأموریت با بررسی ریزبینانه و کاهش بالقوه بودجه از سوی مجلس سنا است.

انتهای پیاممنبع

به گزارش ایسنا و به نقل از آی‌ای، یک نظرسنجی جدید که توسط مرکز تحقیقات پیو(Pew) انجام شده است نشان می‌دهد که اکثر آمریکایی‌ها بیشتر نگران خطرات احتمالی سیارک‌ها به زمین هستند و از ناسا می‌خواهند که به جای صرف منابع خود برای اکتشافات ماه و مریخ، به این تهدیدهای فضایی بپردازند.

این نظرسنجی همچنین بینش‌های جالبی را در مورد انتظارات مردم آمریکا از موضوع گردشگری فضایی نشان داد. در که از بیش از نیمی از شرکت کنندگان در نظرسنجی تصور می‌کنند سفرهای فضایی در 50 سال آینده برای گردشگران عادی می‌شوند، در کمال تعجب تنها 35 درصد از علاقه‌مندان را به شرکت در چنین ماجراجویی‌هایی می‌پردازند.

بخوان  گوگل کروم به زودی یک ویژگی بسیار خوب برای کاهش شلوغی در وب دریافت می کند

در حالی که به این نظرسنجی پاسخ داده می‌شود، نقش رهبری جهانی آمریکا در اکتشافات فضایی اذعان وجود دارد، نسبت به سرمایه‌گذاری‌های سنتی ناسا مانند بازدید از ماه، آغاز یک ماموریت انسانی به مریخ یا انجام تحقیقات علمی کمتر مشتاق هستند.