نسخه‌های بتا iOS 16.2 و iPadOS 16.2 ویژگی‌های مشترک جدید و رفع اشکال مفید را نشان می‌دهند.

وقتی صحبت از برنامه Freeform به میان می آید، مشخص نیست که این برنامه چقدر کامل است، اما مشاهده گزارش های آنلاین (در برگه جدید باز می شود)، به نظر می رسد بسیار نزدیک به اتمام است. تمام ویژگی های نشان داده شده در اطلاعیه اولیه ژوئن (در برگه جدید باز می شود) به نظر می رسد وجود داشته باشد، از جمله توانایی اضافه کردن یادداشت های چسبنده برای برنامه ریزی، پشتیبانی از Apple Pencil، و ابزارهای مختلف طراحی. اما برای انتشار آماده نیست، زیرا هنوز اشکالاتی برای رفع وجود دارد.

بر اساس گزارش‌ها، iOS 16.2 ساختار برنامه Home را برای ارائه عملکرد بهتر برای دستگاه‌های خانه هوشمند بازسازی می‌کند.

اپل اشاره می کند که اگر دستگاه آفلاین باشد و گاهی اوقات داده های iCloud به طور تصادفی برای برنامه غیرفعال می شوند، بردهای Freeform را نمی توان حذف کرد. در حال کار بر روی یک راه حل برای این است، اما در این بین، این شرکت به عنوان یک راه حل موقت، رفتن به تنظیمات iPad و اضافه کردن مجوز iCloud را برای Freeform توصیه می کند.

Stage Manager اکنون به لطف پشتیبانی از نمایشگر که قبلاً ذکر شد، می تواند تا هشت برنامه مختلف را در یک صفحه خارجی نشان دهد. این ویژگی از زمان عرضه آن در iPadOS 16 زمان سختی را پشت سر گذاشته است گرفتار اشکالات و رابط کاربری نسبتاً گیج کننده است (در برگه جدید باز می شود). در حالی که مشکلات در حال رسیدگی است، اپل یکی دیگر را به لیست اضافه کرده بود. یادداشت‌های انتشار به مشکلی در Stage Manager اشاره می‌کنند که در آن «کشیدن یک پنجره دوم به فضای کاری» فهرست برنامه‌های اخیر را مخفی می‌کند و همه چیز را در سمت راست صفحه نمایش می‌دهد.

بخوان  ماموریت ناسا برای تغییر مدار یک سیارک فراتر از تصور ظاهر شد

به iOS 16 می آید

نگاهی به یادداشت های انتشار رسمی (در برگه جدید باز می شود)، می بینیم که نسخه بتا در نهایت به مردم اجازه می دهد تا از برنامه Freeform برای iPad استفاده کنند که اولین بار در ژوئن 2022 در جریان کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل (WWDC) معرفی شد. این یک بوم دیجیتال است که به کاربران امکان می دهد در پروژه ها در کنار افراد دیگر همکاری کنند. Stage Manager شاهد بازگشت پشتیبانی از نمایشگر خارجی است، اما فقط برای آیپدهای M1 و M2، زیرا اپل همچنان به کشف اینکه با برنامه مدیریت دسکتاپ چه کاری انجام دهد، ادامه می دهد.

منبع

دستگاه‌های دارای صفحه‌نمایش ProMotion (مانند آیفون 14) دارای تنظیمات SwiftUI برای پشتیبانی از نرخ رفرش 120 هرتز در «تغییرات طرح‌بندی متحرک» خواهند بود. و در کد پنهان شده، 9to5Mac نسخه جدیدی از Live Activities را کشف کرد (در برگه جدید باز می شود) که «به‌روزرسانی‌های مکرر را ارائه می‌کند»، اما در حال حاضر غیرفعال است.

ما با اپل تماس گرفتیم تا در مورد نسخه بتا، یعنی برنامه Home، بپرسیم و پرسیدیم که آیا افزایش عملکرد برای برنامه Home به هیچ وجه به استاندارد ماده که در اوایل اکتبر راه اندازی شد. ما همچنین پرسیدیم که چه زمانی 16.2 در دسترس عموم قرار می گیرد. در حال حاضر، بتا بخشی از آن است برنامه توسعه دهنده اپل (در برگه جدید باز می شود) اگر می خواهید دسترسی داشته باشید باید در آن ثبت نام کنید. در صورت شنیدن این خبر به روز می شود.

اپل زمان را تلف نکرد و اولین نسخه بتا iOS 16.2 و iPadOS 16.2 را تنها چند روز پس از عرضه عمومی iOS 16.1 و iPadOS 16.1 برای توسعه دهندگان منتشر کرد.