نمایش فناوری های ایران باستان در یک نمایشگاهموزه ملی علوم و فناوری ایران به مناسبت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در حاشیه برگزاری نمایشگاه دانش‌آموزی «ایران به پیش» در شهر ری و به میزبانی مجموعه ایوان ری، از روز سه‌شنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ نمایشگاه سیار خود را برپا می‌کند و میزبان علاقه‌مندان است. دانش‌آموزی خواهد بود.

به گزارش ایسنا، به مناسبت دهه فجر و فرارسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ستاد طرح شهید آرمان و مرکز فعالیت‌های دینی شهرداری تهران در مجموعه ایوان ری میزبان اولین نمایشگاه دانش‌آموزی روایت پیشرفت با عنوان «ایران به پیش» از تاریخ ۱۰ ۲۰ بهمن‌ماه ۱۴۰۲ علوم خواهند بود و موزه ملی دینی شهرداری تهران. و فناوری ایران، نمایشگاه فناوری سیار خود را با معرفی‌های ایران باستان در حاشیه این نمایشگاه برپا کرده و میزبان دانش‌آموزان مناطق مختلف تهران خواهد بود.

مراسم افتتاحیه این نمایشگاه با حضور مقامات لشگری و کشوری روز سه‌شنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ از ساعت ۸ الی ۱۰:۳۰ در محل مجتمع تاریخی و گردشگری ایوان ری برگزار می‌شود و پس از مراسم گشایش، دانش‌آموزان از بخش‌های مختلف این نمایشگاه بازدید می‌کنند.

در این نمایشگاه فناوری برای حضور موزه ملی علوم و ایران، شرکت‌های دانش‌بنیان مختلف در چهار حوزه علمی-پزشکی، صنعتی-مهندسی، فضایی-نظامی و فرهنگی-تاریخی مانند «پژوهشگاه رویان»، «نانو»، «جمکو»، «پارک» علم و فناوری نفت»، «رباتیک بهمن»، «نیروی دریایی سپاه» و … حاضر خواهند بود و روایت‌ها و داستان‌های علمی و فناورانه خود را در طول چهار دهه انقلاب اسلامی به افراد مختلف ارائه می‌دهند.

به نقل از روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری ایران، مخاطب اصلی این نمایشگاه دانش‌آموزان مقاطع متوسطه اول و دوم تحصیلی بوده است و علاقه‌مندان می‌توانند با ستاد هماهنگی طرح آرمان، از تاریخ ۱۰ الی ۲۰ بهمن‌ماه ۱۴۰۲ ساعت ۸ الی ۱۶ از این نمایشگاه به آدرس شهر مراجعه کنند. ری، میدان شیخ صدوق، بعد از برج طغرل، مجتمع ایوان ری به صورت رایگان بازدید کننده.

بخوان  آیا هوش مصنوعی به معنای عذاب بشریت خواهد بود؟ یکی از سازندگان ChatGPT فکر می‌کند که این احتمال 50 درصد است

انتهای پیاممنبع