چین امسال ۶ فضانورد دیگر به فضایی خواهد فرستاد

به گزارش ایسنا و به نقل از چینادیلی، آژانس فضایی سرنشین دار چین، برنامه‌های مأموریت سرنشین دار «شنژو ۱۶» و «شنژو ۱۷» را امروز منتشر کرد و گفت که فضانوردان مأموریت «شنژو ۱۶» در ماه مه عازم ایستگاه فضایی تیانگونگ خواهند شد در حالی که همتایان آنها در مأموریت «شنژو» خواهند بود. ۱۷» در ماه اکتبر به سمت این پایگاه عظیم مداری خواهند کرد.

علاوه بر این بر یک ایستگاه فضایی، چین نیز در حال حاضر برنامه‌ریزی برای ساخت پایگاهی در ماه است و سازمان فضای ملی این کشور اعلام کرد که قصد دارد تا سال ۲۰۲۹ یک ماموریت سرنشین‌دار به ماه را پرتاب کند.

انتهای پیاممنبع

هم اکنون فضانوردان ماموریت «شنژو۱۵» در این ایستگاه فضایی حضور دارد. فضانوردان ماموریت شنژو ۱۵ شامل فرمانده فی جونلونگ(Fei Junlong) همراه با دنگ چینگ مینگ(Deng Qingming) و ژانگ لو(Zhang Lu) هستند.

یکی از شهرهای چین به ساخت ایستگاه های فضایی خود آورده است که قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ به قدرت اصلی فضایی تبدیل شود تا با رقبای خود از ایالات متحده آمریکا، روسیه و آژانس فضایی اروپا همگام شود و پیشرفته ترین ایستگاه های فضایی را که به دور تبدیل شود. زمین میچرخد، ایجاد کند.

به گفته آژانس فضایی سرنشین دار چین، چین امسال دو خدمه را برای ایستگاه فضایی تیانگونگ به فضای پرتاب خواهد کرد.

روز نهم فوریه دو فضانورد چینی(فی جونلونگ و ژانگ لو) برای یک پیاده‌روی فضای هفت ساعته، به بیرون از ایستگاه فضایی تیانگونگ این کشور حرکت کردند تا اولین ماموریت شانژو ۱۵ را انجام دهند. فی و ژانگ در طول پیاده‌روی فضایی، پمپ‌های بیرونی را نصب کردند تا به کنترل حرارت و عملکرد ماژول آزمایشی و دستگاه علمی روی آن کمک کنند.

بخوان  ۲۵ تصویر از فضایی که نگاه شما را به جهان هستی عوض می‌کند

علاوه بر این، سفینه فضای باری رباتیک تیانژو ۶ در ماه مه برای تحویل لوازم مورد نیاز، لباس‌های پیاده‌روی فضایی، محموله‌های آزمایشی، قطعات یدکی و سوخت به تیانگونگ ارسال خواهد شد.

خدمه شنژو ۱۵ در طول شش ماه اقامت خود در مدار، بیش از ۴۰ آزمایش در زمینه‌های تحقیقات و کاربردهای علوم فضایی، پزشکی فضایی و فضای فضایی انجام خواهد داد و در سه تا چهار فعالیت نوبت‌های بیرون از سفینه (راهپیمایی فضایی) را انجام خواهند داد. .

تیانگونگ اکنون شامل ماژول اصلی تیانه، آزمایشگاه‌های علمی ونتیان و منگتیان، فضاپیمای ماموریت شانژو ۱۵ و فضای باری تیانژو ۵ است.

چهار گروه از فضاهای چینی در داخل این ایستگاه زندگی و کار کرده اند. خدمه فعلی – سه عضو عضو هیئت شنژو ۱۵- در سال گذشته وارد شدند. آن‌ها هفته گذشته اولین پیاده روی فضایی خود را برای نصب تجهیزات در خارج از ایستگاه انجام دادند.

خدمه هر دو ماموریت جدید چین(«شنژو ۱۶» و «شنژو ۱۷») متشکل از سه فضانورد خواهند بود و توسط یک موشک حامل «لنگ مارچ ۲ اف» از مرکز پرتاب ماهواره جیوچوان در شمال غربی چین پرتاب خواهند شد. به گفته این خبر، هر خدمه برای اجرای پیاده‌روی‌های فضایی و کارهای علمی و فناوری به مدت شش ماه در محل ماندگاری و سخنرانی‌هایی نیز خواهد شد.