چین ساخت مزرعه بادی دریایی خود را آغاز کرد

این مزرعه بادی جدید که مجموعا نصب شده ۴۰۰ مگاواتی خواهد داشت و در فاصله ۳۲.۸ کیلومتری ساحل شهرستان ژانگپو در استان فوجیان قرار دارد، قرار است برقرسانی به شبکه را در ماه اوت آغاز کند.

شبکه تلویزیونی CGTN چین که یک رسانه دولتی است، اعلام کرد که این نشان دهنده تغییر قابل توجهی را نسبت به نگاه کردن به تورهای کوچکتر و کمتر درمانی است که مزارع بادی دریایی چین از آنها استفاده می کنند.

بر اساس رتبه بندی فیچ (Fitch)، نصب شده برق بادی و خورشیدی چین در سال نسبت به سال قبل از آن 22 درصد افزایش یافته است.

شرکت Sungrow Power Supply، بزرگترین تامین کننده انرژی ذخیره شده در چین، در ماه گذشته پیش بینی کرد که سود خالص آن ممکن است نسبت به سال قبل دو برابر شده و به 3.2 تا 3.8 میلیارد یوان (56 میلیون دلار آمریکا) رسیده است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که چین به هدف تبدیل شدن به یک رهبر جهانی در بخش انرژی‌های جدید نزدیک می‌شود.

چین مزرعه بادی ۱۶ مگاواتی تک ظرفیتی خود را آغاز کرده است که انتظار می رود انتشار کربن دی اکسید این کشور را ۱.۳۶ میلیون تن کاهش دهد و ادعا کند که سالانه بیش از ۱.۶ میلیارد کیلووات برق تولید می کند.

در نوامبر ۲۰۲۲، توربین بادی ۱۶ مگاواتی دریایی که شرکت‌های CTG و Goldwind طراحی کردند، از خط مونتاژ خارج شدند.

بنا بر گزارش‌ها، ۴۴۶ پروژه انرژی بادی با ظرفیت ۸۷ گیگاوات در سال ۲۰۲۲ در چین به پایان رسید که این عدد در سال ۲۰۲۱ حدود ۶۰ گیگاوات بود.

بخوان  مردم مونتانا به زودی به TikTok VPN برای ادامه دسترسی به برنامه نیاز خواهند داشت

پیشبینی می‌شود که برای ذخیره‌سازی پیشرفته انرژی در چین در سال ۲۰۲۳ با نزدیک به ۵۰ درصد افزایش به ۳۰ گیگاوات ساعت می‌رسد و هر یک را به ۱۰۰ گیگاوات ساعت می‌رساند.

به گزارش ایسنا و به نقل از آی‌ای، چین میگوید ساخت اولین مزرعه بادی شناور خود را با استفاده از توربینهای ۱۶ مگاواتی آغاز کرده است.

مزرعه بادی جدید

افزایش قدرت تولید برق چین از باد

پیش‌بینی می‌شود که این مزربادی جدید بیش از ۱.۶ میلیارد کیلووات برق تولید می‌کند و ۵۰۰ هزار در مصرف زغال سنگ صرفه‌جویی می‌کند و انتشار کربن تنه دی را تا ۱.۳۶ میلیون تن کاهش می‌دهد.

در عین حال، آرزوهای چین برای تثبیت خود به عنوان یک رهبر در بازار انرژی‌های تجدیدپذیر جهان، با ساخت اولین مزرعه بادی در حال توجه به خود با توربین‌های ۱۶ مگاواتی به طور قابل توجهی در حال دستیابی است.

شرکت CTG همچنین قصد توسعه پنل‌های فتوولتائیک و تولید هیدروژن دریایی را با مزارع بادی ترکیب کند.

شرکت برق دولتی CTG و شرکت علم و فناوری Goldwind در حال همکاری برای ایجاد این مزرعه بادی هستند.

گونگ کوانگمین، معاون مدیر کل شرکت Zhangpu Haixia می‌گوید: در حال حاضر، توربین‌های بادی با ظرفیت کمتر از ۱۰ مگاوات معمولاً در مزارع بادی در چین استفاده می‌شوند. هرچه یک توربین بزرگتر باشد راندمان تولید برق بالاتر و توسعه و بهره برداری کمتر خواهد بود.

این به دنبال پیشرفت‌های قابل توجه در بخش انرژی بادی فراساحلی این کشور است، جایی که در ژانویه ۲۰۲۳ دو شرکت Haizhuang Wind Power و Ming Yang از توربین‌های ۱۸ مگاواتی خود رونمایی کردند.

بخوان  سرمایه‌گذاری ۲ هزار میلیاردی اعتباری بخش خصوصی در دانشگاه‌ها

انتهای پیاممنبع