چین ساخت مزرعه بادی دریایی خود را آغاز کرد

افزایش قدرت تولید برق چین از باد

شرکت برق دولتی CTG و شرکت علم و فناوری Goldwind در حال همکاری برای ایجاد این مزرعه بادی هستند.

در عین حال، آرزوهای چین برای تثبیت خود به عنوان یک رهبر در بازار انرژی‌های تجدیدپذیر جهان، با ساخت اولین مزرعه بادی در حال توجه به خود با توربین‌های ۱۶ مگاواتی به طور قابل توجهی در حال دستیابی است.

شرکت Sungrow Power Supply، بزرگترین تامین کننده انرژی ذخیره شده در چین، در ماه گذشته پیش بینی کرد که سود خالص آن ممکن است نسبت به سال قبل دو برابر شده و به 3.2 تا 3.8 میلیارد یوان (56 میلیون دلار آمریکا) رسیده است.

بنا بر گزارش‌ها، ۴۴۶ پروژه انرژی بادی با ظرفیت ۸۷ گیگاوات در سال ۲۰۲۲ در چین به پایان رسید که این عدد در سال ۲۰۲۱ حدود ۶۰ گیگاوات بود.

انتهای پیاممنبع

این به دنبال پیشرفت‌های قابل توجه در بخش انرژی بادی فراساحلی این کشور است، جایی که در ژانویه ۲۰۲۳ دو شرکت Haizhuang Wind Power و Ming Yang از توربین‌های ۱۸ مگاواتی خود رونمایی کردند.

گونگ کوانگمین، معاون مدیر کل شرکت Zhangpu Haixia می‌گوید: در حال حاضر، توربین‌های بادی با ظرفیت کمتر از ۱۰ مگاوات معمولاً در مزارع بادی در چین استفاده می‌شوند. هرچه یک توربین بزرگتر باشد راندمان تولید برق بالاتر و توسعه و بهره برداری کمتر خواهد بود.

گزارش‌ها حاکی از آن است که چین به هدف تبدیل شدن به یک رهبر جهانی در بخش انرژی‌های جدید نزدیک می‌شود.

مزرعه بادی جدید

این مزرعه بادی جدید که مجموعا نصب شده ۴۰۰ مگاواتی خواهد داشت و در فاصله ۳۲.۸ کیلومتری ساحل شهرستان ژانگپو در استان فوجیان قرار دارد، قرار است برقرسانی به شبکه را در ماه اوت آغاز کند.

بخوان  تولید اولین «داروی زنده» برای درمان‌های ریه

پیش‌بینی می‌شود که این مزربادی جدید بیش از ۱.۶ میلیارد کیلووات برق تولید می‌کند و ۵۰۰ هزار در مصرف زغال سنگ صرفه‌جویی می‌کند و انتشار کربن تنه دی را تا ۱.۳۶ میلیون تن کاهش می‌دهد.

بر اساس رتبه بندی فیچ (Fitch)، نصب شده برق بادی و خورشیدی چین در سال نسبت به سال قبل از آن 22 درصد افزایش یافته است.

شبکه تلویزیونی CGTN چین که یک رسانه دولتی است، اعلام کرد که این نشان دهنده تغییر قابل توجهی را نسبت به نگاه کردن به تورهای کوچکتر و کمتر درمانی است که مزارع بادی دریایی چین از آنها استفاده می کنند.

به گزارش ایسنا و به نقل از آی‌ای، چین میگوید ساخت اولین مزرعه بادی شناور خود را با استفاده از توربینهای ۱۶ مگاواتی آغاز کرده است.

چین مزرعه بادی ۱۶ مگاواتی تک ظرفیتی خود را آغاز کرده است که انتظار می رود انتشار کربن دی اکسید این کشور را ۱.۳۶ میلیون تن کاهش دهد و ادعا کند که سالانه بیش از ۱.۶ میلیارد کیلووات برق تولید می کند.

در نوامبر ۲۰۲۲، توربین بادی ۱۶ مگاواتی دریایی که شرکت‌های CTG و Goldwind طراحی کردند، از خط مونتاژ خارج شدند.

شرکت CTG همچنین قصد توسعه پنل‌های فتوولتائیک و تولید هیدروژن دریایی را با مزارع بادی ترکیب کند.

پیشبینی می‌شود که برای ذخیره‌سازی پیشرفته انرژی در چین در سال ۲۰۲۳ با نزدیک به ۵۰ درصد افزایش به ۳۰ گیگاوات ساعت می‌رسد و هر یک را به ۱۰۰ گیگاوات ساعت می‌رساند.