۴۷ ماهواره جدید «استارلینک» به مدار زمین پرتاب شدند

در جدیدترین جستجوی شرکت «اسپیس‌ایکس»، ۴۷ ماهواره «استارلینک» این شرکت با موفقیت در مدار زمین پرتاب شدند.

در همین حال، مرحله فوقانی فالکون ۹ به حمل ۴۷ ماهواره استارلینک ادامه داد تا آنها را حدود ۱۹ دقیقه پس از بلند شدن، در مدار پایین زمین مستقر کند.

۴۷ ماهواره جدید «استارلینک» به مدار زمین پرتاب شدند

به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیس، شرکت «اسپیس‌ایکس» (SpaceX) بامداد امروز ۲۲ ژوئن، گروه بزرگ دیگری از ماهواره‌های اینترنتی «استارلینک»(Starlink) خود را پرتاب کرد و موشک بازگشت را در اقیانوس آرام فرود آورد.

به گفته «جاناتان مکداول»(Jonathan McDowell) اخترفیزیک‌دان و ردیاب ماهواره، اسپیس‌ایکس بیش از ۴۶۰۰ ماهواره استارلینک را پرتاب کرده است که بیشتر آنها در حال حاضر عملیاتی هستند.

شبکه ماهواره‌های پهن‌بند اسپیس‌ایکس در آینده به گسترش خود ادامه خواهد داد. اسپیس‌ایکس مجوز استقرار ۱۲ هزار ماهواره استارلینک را دارد و برای پرتاب ۳۰ هزار ماهواره دیگر نیز درخواست مجوز داده است.

مرحله اول فالکون ۹ طبق برنامه حدود هشت دقیقه و ۴۵ ثانیه پس از پرتاب به زمین بازگشت و روی سکوی فرود شناور بدون سرنشین شرکت اسپیس‌ایکس که در اقیانوس آرام مستقر بود، فرود آمد. اسپیس‌ایکس در شرح مأموریت: این سومین پرتاب و فرود برای این تقویت‌کننده نوشتار ویژه بود.

یک موشک «فالکون ۹»(Falcon 9) حامل ۴۷ ماهواره استارلینک، ساعت ۳:۱۹ بامداد به وقت منطقه شرقی از «پایگاه نیروی فضایی وندنبرگ»(VBG) در کالیفرنیا به پرواز درآمد.

انتهای پیاممنبع