۵ طرح برتر رویداد فناورانه راه هوشمند معرفی شدنددر رویداد اختتامیه ره ۱۸ طرح به مرحله نیمه نهایی رسید و با دفاع از صاحبان این ایده‌ها در نهایت ۵ طرح به عنوان طرح‌های برتر امتیاز هوشمند قرار گرفتند.

به گزارش ایسنا رویداد فناور راه هوشمند از 27 الی 29 آذرماه و همزمان با برپایی نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل و حمل و نقل، لجستیک و صنایع وابسته برگزار می‌شود و طی آن فناوران برگزیده در رویداد نهایی، به ارائه طرح‌های خود، با هدف جذب سرمایه و تجاری سازی و عقد قرارداد پرداختند.

رویداد فناورانه راه هوشمند، با حمایت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و با همکاری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، ایده بازار امیرکبیر و جمعی از سازمان‌ها و نهادهای مرتبط از شهریورماه ۱۴۰۲ آغاز شد. این رویداد، فرصتی برای فناوران و ایده‌پردازان بود تا ایده‌ها، اختراعات، فناوری‌ها و محصولات خود را ارائه کرده و با سرمایه‌گذاری و سازمان‌ها و نهادهای مرتبط با حوزه توسعه فناوری راه‌اندازی و حمل و نقل هوشمند، برای اجرای ایده‌ها و طرح‌های نوآورانه و کاربردی خود ارتباط برقرار کنند.

هدف از برگزاری این رویداد، پیوند بین صاحبان ایده و فناوری، دانشگاه، صاحبان سرمایه و صنعت از یک طرف و از طرف دیگر ایجاد زیرساخت جهت‌سازی تجاری طرح‌های کاربردی در این حوزه و به کارگیری آنها در جهت ارتقاء و ارائه خدمات هر چه بهتر به کاربران راه‌ها باشد. بوده است.

در این راستا بیش از صد طرح فناورانه در 10 مرکز به دبیرخانه این رویداد ارسال شد که در مرحله غربالگری، 6 ایده و طرح به کارگاه های توانمندسازی رویداد راه یافتند. پس از اتمام کارگاه‌ها، بیش از 40 فناور در دو گروه منتخب و فرصتی دوباره در مسابقه دمودی با هم پرداختند.

بخوان  ویندوز 11 به زودی می تواند رایانه های شخصی را که برای اجرای آن به اندازه کافی خوب نیستند شرمنده کند

در پایان این رویداد، ۱۸ تیم منتخب به رقابت و ارائه طرح در هیئت داوران پرداختند. این طرحها به این شرح است:

ردیف عنوان طرحهای فناورانه
۱ کالیبراسیون خودکار سیستم کنترل ترافیک
۲ کاهش حوادث با استفاده از پردازش تصاویر دوربین های نظارتی برای الگوهای تکراری
۳ سامانه کنترل ترافیک بر رادار
۴ ابزار moncon telematic خودرویی
۵ قفل و ردیاب ضد دستکاری ناوگان باری
۶ سامانه جام
۷ سامانه پایش تصویری جاده‌ها بر اینترنت اشیاء
۸ سامانه هوشمند حمل‌ونقل آی بار
۹ نرم افزار AID سفیر
۱۰ پلتفرم مکان‌یابی هوشمند و جانمایی مستحدثات شبکه‌های ارتباطی جاده‌ای کشور
۱۱ سیستم تشخیص خرابی چراغ‌های جاده‌ای و تونلی
۱۲ سامانه هوشمند برف و یخزدایی از جاده ها و معابر
۱۳ طراحی و توسعه فناوری V2X جهت ایجاد جاده هوشمند
۱۴ سامانه و اپلیکیشن بازدید میدانی ایمنی ترافیک
۱۵ سامانه‌های ترددشماری بر مبنای تحلیل
۱۶ طراحی و پیاده سازی سکوی جغرافیای سفرهای نوستالژیک با شبکه اجتماعی ملی سفر
۱۷ جعبه سیاه خودرو
۱۸ سامانه هوشمند مدیریت رخ، پشتیبانی و تحلیل داده‌های ترافیکی

نهایتا ضمن تقدیر و تشکر از همه فناوران راه‌حل به مرحله نهایی، اهدای جوایز به 5 طرح منتخب، تصمیم‌گیری در جهت بعدی برای استفاده و بهره‌برداری از فناوری مربوط به آن است.

انتهای پیاممنبع