↑ H. Scott Fogler

محمدرضا بیدخام با اشاره به تعرفههای پیشنهادی مخابرات ایران گفت: با توجه به سیاستهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و جهت ایجاد رضایت برای مشتریان، شرکت مخابرات ایران برای اولین بار در کشور به ارائه بستههای ترکیبی به نام مهرگان اقدام کرده است که در مرحلهی اول به صورت پایلوت در استانهای قم و مازندران اجرا میشود. بدین ترتیب متقاضیان دریافت تلفن ثابت میتوانند به صورت غیرحضوری و اینترنتی علاوه بر مراجعه حضوری به دفاتر پیشخوان دولت و امور مشترکین ثبت نام کنند. مراحل خرید تلفن اینترنتی به صورت حضوری است و فقط به اشخاص حقوقی ارائه می شود و به اشخاص حقیق خدماتی ارائه نمی شود. حجم و سرعت مصرفی دست مشترکان است و آنها میتوانند به صورت حضوری به مراکز مخابراتی مراجعه کرده و یا به صورت غیرحضوری با شمارهگیری ۲۰۲۰، با توجه به تعرفههایی که در بسته مهرگان وجود دارند، بستهای را انتخاب و از آن استفاده کنند. دیگر بستهای یکماهه مخابرات که با همین سرعت فروخته میشود، ۱۸ گیگابایت حجم دارد و قیمت آن ۲۸ هزار تومان است.

بسته اینترنت مخابرات با اعتبار ششماهه دستکم ۶۹۶ هزار تومان هزینه دارد و این رقم تا دو میلیون و ۶۱۹ هزار تومان افزایش پیدا میکند. مجاز مصرفنشده مشتریان در ماه جاری به ماه بعد انتقال مییابد و همچنین ۱۰ روز به مدت اعتبار قرارداد مشتریان اینترنت پرسرعت افزوده میشود. لایه شبکه، یک بخش بسیار حساس آسیب پذیر در اینترنت اشیا است. در بخش بعدی از مقاله «چگونه هوش مصنوعی یاد بگیریم» به شرح و بررسی زبان «اسکالا» (Scala) برای برنامه نویسی هوش مصنوعی پرداخته میشود. پرینت سه بعدی در حال حاضر یکی از قویترین و پرطرفدارترین تکنیکهای موجود برای خلق اشیا و ابزار مختلف است که تنها برای چاپ اشیا به کار نمیرود. در حال حاضر قیمت خرید خط تلفن مخابرات حدود 200 هزار تومان است. با در نظر گرفتن این نکته که تمام اشیا خانه ما به تدریج در حال اتصال به اینترنت هستند، موضوع اینترنت اشیا از اهمیت بسزایی برخوردار است. همچنین نوع ارتباط تکنولوژی با سنت ها و فرهنگ ها را جستجو می کنیم.تلاش انسان مدرن برای آرامش و ارائه راه حل هایی برای مسلمانان در تقابل با هجمه تکنولوژی، از دیگر بخش های این مقاله خواهد بود.

اما بخش جذاب بسته های اینرنتی ایرانسل، بسته های نامحدود ساعتی است! راههای متعددی برای انتقال جریان دانش از بخش دفاعی به دیگر بخشها وجود دارد که ” زایش صنعتی ” و ” سرریز تکنولوژی ” از جمله آنهاست. این اقدام تلاشهای دولتهای خودکامه برای سانسور ارتباطات آنلاین را فرسخها به جلو راندهاست». ساخت و تهیه یک سیستم سخت افزاری قدرتمند: برای مثال میتوان از پردازنده گرافیکی GPU به جای CPU استفاده کرد. به عنوان مثال استیون هاوکینگ معتقد بود زمانیکه هوش مصنوعی حرفهای و پیشرفته توسعه داده شود، با سرعت زیادی انسان را پشت سر می گذارد و تهدیدی جدی برای جامعهی بشری خواهد بود. خرید اشتراک سالانه این بسته که با سرعت هشت مگابیت عرضه می شود، یک میلیون و ۸۲۴ هزار تومان هزینه دارد.

مقایسه هزینه های خط تلفن آنالوگ و اینترنتی نشان می دهد که شرکت ها باید به سمت استفاده از خطوط اینترنتی بروند تا بتوانند شرایط ویژه ای برای مشتریان خود ایجاد کنند. تکنولوژی تنها چیزی نیست که در دهه گذشته دچار تحول شده، “میزان آمادگی ما در شرایط بحرانی” نیز تغییر چشمگیری داشته است. علاوه بر این باعث تحول و دستیابی به نتایج بسیار جالبی در رابطه با انسان و سایر پدیدهها خواهد شد. در این راستا سیدمجید صدری، مدیر عامل شرکت مخابرات ایران با اشاره به مشکلات ایجادشده برای اینترنت بینالملل و قطع شدن دسترسی کاربران اظهار کرده است: در چند روز گذشته اختلالاتی در حوزه اینترنت وجود داشت و مشترکان ما در این رابطه متضرر شدند. با کمک این دستگاه میتوان هرچند به صورت اندک، احساسات حیوان خانگی را درک کرد که میتواند در بالاتر رفتن کیفیت رابطه حیوان خانگی و صاحبش بسیار کمککننده باشد. یک سیستم هوش مصنوعی به نام MuseNet میتواند سبک و سیاق اسطورههایی مثل باخ و موتسارت را شبیهسازی و موسیقی شبیه به آنها را تولید کند.

بخوان  طرح بطری عقیق یک لیتری طرح آوند مرجع طراحی بطری
بابت اولی یک میلیون و ۴۶۴ هزارتومان باید بپردازید و برای دومی ۹۷۸ هزارتومان. اولی ۴۸۰ گیگابایت حجم ماهانه اینترنت دارد و قیمت آن دو میلیون و ۹۴ هزار تومان است و دومی ۲۱۰ گیگابایت حجم ماهانه و یک میلیون و ۵۱۸ هزار تومان قیمت دارد. بابت اولی ۲۸۰ هزار تومان و برای دومی ۱۹۸ هزار تومان میگیرند. عدد دو میلیون و ۶۱۹ هزار تومان را مخابرات بابت بسته اینترنت ششماهه با حجم ماهانه ۷۲۰ گیگابایت و سرعت ۱۶ مگابیت بر ثانیه دریافت میکند. بسته اینترنت مخابرات با مدت استفاده سه ماه بین ۳۰ تا ۳۶۰ گیگابایت حجم ماهانه دارد و سرعت آن از یک تا ۱۶ مگابیت بر ثانیه تغییر میکند. ارزان ترین بسته اینترنت ADSL مخابرات ۱۰ گیگابایت حجم دارد، سرعتش یک مگابیت برثانیه است و اشتراک ماهانه آن ۲۰ هزار تومان فروخته می شود. اولی ماهانه ۴۸۰ گیگابایت حجم در اختیار مشترکان میگذارد و ارزش آن چهار میلیون و ۲۸۴ هزار تومان است. بستههای اینترنت مخابرات ششماهه با سرعت چهار مگابیت بر ثانیه به دوشکل فروخته میشوند. گران ترین بسته اینترنت مخابرات با حجم ماهانه هزار و ۴۴۰ گیگابایت که ۱۶ مگابیت بر ثانیه سرعت دارد، در سایت این اپراتور ۸۳۷ هزار تومان فروخته می شود که خرید اشتراک سالانه آن ۱۰ میلیون و ۴۰ هزار تومان هزینه خواهد داشت.

این وسط بسته ۶۰ هزار تومانی که شامل ۸۰ گیگابایت حجم ماهانه با سرعت ۱۶ مگابیت است، فروخته می شود و گزینه دیگر برای مشترکان مخابرات خرید بسته ۷۵ هزار تومانی است که شامل ۱۲۰ گیگابایت حجم ماهانه و سرعت ۱۶ مگابیت می شود. بسته اینترنت مخابرات سالانه با سرعت دو مگابیت بر ثانیه هم ۱۸۰ گیگابایت حجم ماهانه را در اختیار مشترکان این اپراتور میگذارد و ارزش نهایی این بسته سه میلیون و ۳۴۸ هزار تومان است. این خدمات در قالب On-perm و SaaS ارائه می شود. اگر اشتراک شش ماهه این بسته را بخرید، از شما یک میلیون و ۴۴۰ هزار تومان دریافت می کنند و با خرید اشتراک سه ماهه هزینه خرید اینترنت ADSL مخابرات به ۷۲۰ هزار تومان کاهش پیدا می کند. این اپراتور بابت بسته ۴۵ گیگابایت ماهانه با سرعت دو مگابیت بر ثانیه ۲۲۵ هزار تومان دریافت میکند.

حالا در میان نامهایی مانند هو جینتائو رییسجمهور چین، باراک اوباما رییسجمهور آمریکا، عبدالله ابن عبدالعزیزالسعود پادشاه عربستان سعودی، ولادیمیر پوتین نخست وزیر روسیه، پاپ بندیکت شانزدهم، آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان، دیوید کامرون نخست وزیر انگلستان، دیمیتری مدودف رییسجمهور روسیه، رابرت مرداک غول رسانهای جهان، نیکولاس سارکوزی رییسجمهور فرانسه، هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا، کیم جانگ ایل رهبر کره شمالی، دومینیک استروس کان مدیر صندوق بین المللی پول، دالایی لاما، بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد و سباستین پینرا رییسجمهور شیلی، نام نه نفر از بزرگان عرصه تکنولوژی وجود دارد تا نشاندهنده رشد و محبوبیت تکنولوژی در دنیای مدرن امروز و تاثیر آن بر زندگی روزمره افراد باشد. همچنین میزان پیشرفت هر یک از آنان در یادگیری به صورت دقیق قابلاندازهگیری است. طبق برآوردها، تا سال 2025 هوش مصنوعی با انجام برخی از کارهای پیچیده امروزی با کارایی زیاد، زندگی روزمره ما را به میزان قابل توجهی بهبود خواهد داد. این اتفاق باعث شده است میزان بازدهی مالیات به سیستم دولتی افزایش قابل ملاحظه یابد و فرمانداری نیویورک پیش بینی کرده است طی 5 سال آینده از این طریق 100 میلیون دلار بر درآمدهای خود بیفزاید. وی تاکید کرد: تمامی همفکریها در این کنفرانس برای این بود که چه کارهایی صورت گیرد تا امنیت زیرساخت ارتقاء پیدا کند زیرا زندگی مردم به این فضا وابسته شده است اطلاعات شخصی، سازمانی و دولتی در این بستر تبادل میشود حتماً امنیت مقوله بسیار مهمی است و جزء اولویتهای ما در وزارت ارتباطات است.

از سوی دیگر، دولت ها از تکنولوژی برای مسائل سیاسی و حتی جنگی استفاده می کنند. بسیاری از مسائل در هوش مصنوعی را می توان با بررسی هوشمندانه راه حل های ممکن، حل کرد: استدلال می تواند تبدیل به یک جست و جو شود. با اینکه نمایشگاه CES مورد توجه بسیاری از رسانههای جهان قرار دارد، اما امکان بازدید عمومی ندارد و تنها شرکتهای فناوری، روزنامهنگاران و افراد فعال در حوزه تجارت الکترونیک میتوانند در آن شرکت کنند. اما روش دوم استفاده از تبدیل ها یا مبدل ها است. آی پی فون ها تلفن های هستند که با کابل شبکه به مودم یا سوئیچ وصل می شوند و سیپ فون بر روی آنها تنظیم می شود و قابلیت اجرا دارد. روشنایی منزل شما میتواند به صورت خودکار و با توجه به اینکه در کجای منزل و مشغول چه کاری هستید، تنظیم شود و بسیاری از کاربردهای بزرگ و کوچک دیگر.

بخوان  کمتر = بیشتر با اینترنت

تکنیک هایی که به صورت معمول استفاده می شود، از روش های موجود در رشته هوش مصنوعی بهره می گیرند. بلکه در کنار این وظیفه اصلی، مودمها می­توانند خدمات گوناگون و متنوعی را به کاربران ارائه دهند. در صورت تمایل به خرید اشتراک سه ماهه این بسته باید ۱۲۶ هزار تومان کنار بگذارید، اگر دنبال خرید اشتراک شش ماهه این بسته هستید مبلغ پرداختی به ۲۵۲ هزار تومان می رسد و خرید اشتراک سالانه این بسته ۵۰۴ هزار تومان تمام می شود. بسته اینترنت مخابرات سالانه با سرعت هشت مگابیت بر ثانیه ماهانه ۶۰۰ گیگابایت حجم در اختیار کاربران میگذارد و بابت آن باید پنج میلیون و ۶۲۸ هزار تومان پرداخت کرد. بسته اینترنت مخابرات ششماهه با سرعت سه مگابیت بر ثانیه ۱۳۲ هزار تومان حجم ماهانه در اختیار شما میگذارد و بابت آن یک میلیون و ۲۲۴ هزار تومان میگیرند. خود واژه “روبات” سال 1921 توسط کارل چاپک در نمایشنامه کارخانه روبات سازی روسوم (R.U.R) ابداع گردید (RUR: Rossum’s Universal Robots). تقریبا از سال 1383 فعالیتم رو تو اینترنت شروع کردم. خطوط تلسی مخابرات 8 رقمی است و با سر شماره 8 و 2 شروع می شوند و بر بستر اینترنت ارائه می شود. سیپ فون مخابرات ارائه خط بر بستر اینترنت ADSL است.

نتیجه این حباب تکنولوژی این است که مردم ارتباط رودرروی کمتری پیدا کرده و ارتباطات آنها معمولاً غیرحضوری از طریق وسایلی مثل کامپیوتر سایت 1biti و تلفن میشود. شوماخر در این کتاب نظام اقتصادی مدرن و جریان غالب قرن بیستم یعنی تمایل به هرچه بزرگتر کردن بنگاه و سازمان اقتصادی را به چالش میکشد و نتیجه آن را انسان زدایی از بشر و تخریب زمین میداند. به گزارش سرویس اقتصادی برخط نیوز به نقل از فرارو – خرید اینترنت ADSL مخابرات ماهانه بین ۲۰ تا ۸۴۰ هزار تومان تمام می شود. در گران ترین حالت بسته اینترنت ADSL مخابرات ماهانه تقریبا ۸۴۰ هزار تومان فروخته می شود که شامل هزار و ۴۴۰ گیگابایت حجم با سرعت ۱۶ مگابیت برثانیه است.

اینترنت اشیا میتواند توانایی انسانها را در مدیریت و پردازش اطلاعات افزایش دهد. بخشهای شبکه باید برای فعالیتهای غیرعادی نظارت داشته باشند، در صورت شناسایی مشکل، درجایی که میتوان اقدامی انجام داد. وب سه برای اینکه بتواند به عنوان جایگزین وب ۲ مورد استفاده قرار بگیرد باید بتواند این مشکلات را حل کند. هوش مصنوعی با ترکیب مقادیر زیادی از داده ها با الگوریتم های سریع ، پردازش تکراری و هوشمند کار می کند و به نرم افزار اجازه می دهد تا به طور خودکار از الگوها یا ویژگی های داده ها یاد بگیرد. اگر نمیتوانید دنیایی را تصور کنید که در آن دوست و رفیق و یار و همدم و همراز و مونس شما موجودی است که هوش مصنوعی دارد و درواقع ماشین است نه انسان (یا بهتر است بگویم ماشینی است سخنگو که میتواند فکر کند و یاد بگیرد و سؤال کند و به سؤالات شما هم پاسخ دهد)، توصیه میکنم فیلم او (Her) را ببینید. همچنین کارشناسان توصیه میکنند والدین و مربیان زمانهایی مانند وقت شام و مکانهایی مانند اتاق خواب را زمانها و مکانهای بدون رسانه تعیین کنند. آن هایی که بسته ۷۵ هزار تومانی ماهانه مخابرات را انتخاب می کنند، با خرید اشتراک سه ماهه، شش ماهه و یکساله این بسته باید به ترتیب ۲۲۵ هزار تومان، ۴۵۰ هزار تومان و ۹۰۰ هزار تومان به حساب مخابرات واریز کنند.

بخوان  یک بار برای همیشه، رباتیک و هوش مصنوعی با هم متفاوتند! 1 بیتی

به گزارش تجارتنیوز، وی درباره جزئیات این طرح توضیح داد: این طرح شامل خدمات اینترنت با ترافیک کشوری و بینالملل و همچنین مکالمه است. وی در پایان با اشاره به اظهارات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر نهایی شدن تعرفه جدید مخابرات در پایان ۱۰۰ روز از آغاز به کار این وزارتخانه گفت: آقای وزیر برنامه ۱۰۰ روزهای اعلام کرده و مخابرات ایران نیز تابع سازمان تنظیم مقررات ارتباطات است. 50 سال پیش بود که کار روی پروژهای که وزارت دفاع آمریکا پشتیبانی آن را به عهده داشت آغاز شد و این پروژه در نهایت پدیدهای را برای بشریت به ارمغان آورد که اکنون تبدیل به بخش جداییناپذیر حیات روزمره انسان معاصر شده است.

استفاده از هوش مصنوعی در مراحل مختلف تولید در صنعت مد، از مرحله قبل تا پس از طراحی و سپس لجستیک، به تولید هوشمند تبدیل میشود. وجود مشکلات زیرساختی در اینترنت کشور همیشه دردسر ساز بوده است و نمیتوان به هیچ وجه این موضوع را کتمان کرد. در صورت برخوردار نبودن از حداقل لا زم IQ قادر به ورود در فضای دلخواه برای مطالعه رشته مورد علا قه مان نخواهیم بود، اما آن چه ما را در زمره بهترین ها در شغلمان و رشته مورد علا قه مان جای می دهد میزانEQ در ماست. این موضوع منجر به شکل گرفتن وب کنونی شد که در آن، تمام کاربران از مسدودکننده های تبلیغات (Ad blocker) و رسانه ها از مسدودکننده های مسدودکننده تبلیغات (ad-blocker-blockers) استفاده میکنند. بسته اینترنت مخابرات با اعتبار یکماهه به ۱۰ شکل مختلف فروخته میشود.

اخبار اجتماعی – محمدجواد آذری جهرمی،وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص این که مشترکینی که بستههای مدتدار مثلا یک هفتهای خریداری کردهاند و در زمان قطع اینترنت قادر به مصرف بسته خود نشدهاند، اعلام کرد به اپراتورها ابلاغ شده مدت زمان قطعی اینترنت را به مدت اعتبار بستهها اضافه کنند. تکنولوژیهایی که از زمان پیدایش آنها زیاد نگذشته است و هنوز وارد عرصه جهانی نشدهاند، اما ممکن است در آینده تجاری شود و به بازار عرضه شود. تقریبا همیشه از Google به خاطر امکان جستوجوی وب آن استفاده میکنم؛ اما فکر میکنم بیشتر از آن از امکان جستوجوی شبکههای اجتماعی برای پیدا کردن جدیدترین اخبار و اطلاعات استفاده میکنم؛ به عنوان مثال وقتی در یک کنفرانس شرکت میکنم بهترین راه برای اینکه بدانم نظر افراد مختلف درباره کنفرانس و موضوع آن چیست، همین شبکهها هستند. حدود دو سال پیش بود که ناسا مریخنورد «کنجکاوی» را در مریخ فرود آورد. ما برای آنکه بتوانیم بخشی از این ضرر و زیان پیش آمده برای مشترکان را جبران کنیم، اقداماتی انجام دادیم. اما این عدد در حال حاضر به صورت پایلوت اجرا میشود تا بازخوردها را ببینیم و بتوانیم برای سایر استانها هم تسری دهیم. با این حال بد نیست بدانید گرانترین بسته اینترنت سالانه این اپراتور با حجم ماهانه دو هزار و ۲۰۵ گیگابایت که هزینه ماهانه ۸۴۵ هزار تومانی داشت، حالا به بسته هزار و ۴۴۰ گیگابایت ماهانه و هزینه ۸۳۷ هزار تومانی یکماهه تبدیل شده است.

بین سایر بسته های یک ماهه مخابرات بسته ۴۰ گیگابایت ماهانه با سرعت چهار مگابیت ۳۲ هزار تومان فروخته می شود که با خرید اشتراک سه ماهه، شش ماهه و یک ساله این بسته باید به ترتیب ۹۶ هزار تومان، ۱۹۲ هزار تومان و ۳۸۴ هزار تومان به حساب مخابرات واریز کنید. همچنین بسته ۱۲ گیگابایت با سرعت چهار مگابیت بر ثانیه ۲۲ هزار تومان برای مشترکان مخابرات هزینه دارد و ارزانترین بسته اینترنت مخابرات یکماهه که ۲۰ هزارتومان قیمت دارد، شامل حجم ۱۰ گیگابایت است و سرعت آن یک مگابیت بر ثانیه خواهد بود. این بسته شامل ۱۰ گیگابایت حجم با اعتبار یک ماهه است و سرعت آن یک مگابیت برثانیه خواهد بود.