6 تکنولوژی برتر توسعه وب که باید بدانید 1 بیتی

دستگاه های اینترنت اشیاء به دستگاه هایی گفته می شود که به اینترنت متصل هستند و دائما از طریق نرم افزار با انسان در ارتباط هستند و تبادل داده انجام می دهند. از طرفی افراد صاحب این دستگاه ها نیز می توانند با استفاده از نرم افزار های گوشی، کامپیوتر، کنترل و دیگر پلفترم های مشابه، داده ها را مشاهده کنند و دستگاه ها را کنترل کنند. زمانیکه نامی از هوش مصنوعی برده می شود، عموم مردم بر این باور هستند که این سیستم بسیار هوشمندانه عمل می کند و حتی از انسان ها نیز بسیار باهوش تر می باشد. 6- انسان ها باهوش تر از هر نوع هوش مصنوعی هستند! درواقع (AGI) یک ماشین باهوش عمومی است و مانند یک انسان، میتواند از این هوش برای حل هر مشکلی استفاده کند.

از آن جمله، در سال ۱۹۹۳، تفتی و نیکبخت به بحث در ارتباط با استفاده از این علم توسط سازمان ها و شرکت های مالی در جهت اهداف متفاوت امتیاز بندی اعتبار پرداختند. در ایالات متحده تا شش دهه بعد هر سال ۵ هزار نفر جان خود را به این دلیل از دست دادند. برخی متخصصان این حوزه معتقد اند که بشر حدود یک دهه با این در مان به وسیله هوش مصنوعی فاصله دارد. اونیمیت یک ربات صنعتی بود که در دهه ۱۹۵۰ توسط جورج دیول اختراع شد و تبدیل به اولین رباتی شد که در خط مونتاژ جنرال موتورز در نیوجرسی شروع به کار کرد.

به ویژه سه بلوک ساختاری اساسی از تکنولوژی بازاریابی وجود دارد که غالباً از آن غافل میشوند: بررسی، تدارکات و سایت 1biti حکمرانی. در نتیجه کسبوکارها به دنبال راهکاری هستند که تجربه کلی مشتری را بهبود دهند و از فناوریهایی مانند هوش مصنوعی، Big Data، یادگیری ماشین (machine learning) و … به طور خلاصه خدمات شرکت هوش مصنوعی، هنگامی که به دنبال چیزهایی هستید که چشم انسان قادر به دیدن آنها نیست، مانند یک فلزیاب است. مثال دیگری از خدمات شرکت هوش مصنوعی که به طور مرتب مورد استفاده قرار می­گیرد، استفاده روزافزون از chatbot ها است که می­توانند به طور خودکار به سؤالات مختلف پاسخ دهند بدون اینکه مشتری بخواهد با یک کارمند پشتیبانی در پشت خط صحبت کند.

امروزه شاید هوش مصنوعی هنوز به جزء لاینفک زندگی ما تبدیل نشده باشد ولی انتظار می رود که این اتفاق اجتناب ناپذیر باشد و در آینده ای نه چندان دور به بخش مهمی از زندگی ما تبدیل شود. یکی از مزایای اصلی شیوه اتحاد (اتحاد محققان، دانشمندان علوم کاربردی، و مهندسان بخش خصوصی) این است که توسعهدهندگان محصول میتوانند پژوهشگران را به سمت مسیرهای مؤثرتر هدایت کنند. هوش مصنوعی یا هوش ماشین زمینه ای مطالعاتی و تحقیقاتی در علوم کامپیوتر است که به توسعه ی الگوریتم هایی می پردازد که بتوانند در فعالیت های فکری انسان همچون یادگیری ، استدلال و تصحیح خود به کار گرفته شوند. تحقیقات و جستجوهایی انجام شده برای رسیدن به ساخت چنین ماشینهایی مرتبط با بسیاری از رشتههای علمی دیگر است، مانند علوم رایانه، روان شناسی، فلسفه، عصب شناسی، علوم ادراکی، تئوری کنترل، احتمالات ، بهینه سازی ومنطق . شناخت انواع این هوش تصویر واضح تری را از قابلیت های AI و هم چنین مسیر های بیشتر و طولانی تری را برای تحقیقات AI ارائه می دهد. دولت الکترونیک، گونه­ای منسجم و کارآمد از ارتباط شهروندان با سیاستمداران در ارتباط ارائه خدمات و پیگیری مطالبات بهنحوی بسیار شفاف است.

AGI که گاهی به آن “هوش مصنوعی قوی” Strong AGI نیز گفته میشود، نوعی هوش مصنوعی است که در فیلمها میبینیم، مانند روباتهای Westworld یا Data from Star Trek. آقای لمواین پیشتر گفته بود که این سیستم «به اندازه یک کودک ۷ یا ۸ ساله قوه درک و استنتاج دارد». سال های ۱۹۷۴ تا ۱۹۸۰ اولین دوره زمستانی هوش مصنوعی گفته می شود. رضایت شرکتکنندگان در این دوره ها همواره باعث انگیزه تیم نبض جهت بهبود سرویس ها و خدمات آموزشی آن بوده است. زیرا که هوش مصنوعی یکی از مهمترین فنآوریهای استفاده شده در موضوع رباتیک محسوب میشود و همین امر باعث شده است که امروزه شاهد وجود خودروهایی با قابلیت خودران و یا وجود رباتهایی با قابلیت تحویل کالا و سرویس دهی به مشتریان در رستورانها در دنیای پیرامون خود باشیم. برای مثال استفاده از هوش مصنوعی در بازار بورس و پیش بینی شاخص ها یکی از مسائل داغ در مباحث اقتصادی محسوب میشود. در سال (1949) دونالد هب در کتاب خود با نام سازمان رفتار (یک نظریه عصب روانشناختی) این نظریه را پیشنهاد میکند که مسیرهای عصبی از تجربیات ایجاد میشوند و هر چه بیشتر از نورونها استفاده شود، اتصالات بین نورونها قویتر میشود.

بخوان  شبکه ای از نودهای توزیعی در سراسر اروپا 1 بیتی

ابر هوش مصنوعی در انگلیسی Artificial Superintelligence نام گذاری شده است و به صورت اختصاری با حروف (ASI) نشان داده می شود. لیوتار میگوید پسامدرنیسم بهمعنای مرگ ابر روایتهاست و روشی جدید که در آن تنها بازیهای زبانی معنا پیدا میکند. آزمون تورینگ به نحوی است که فردی با یک ماشین ارتباط دو طرفه برقرار میکند و یک سری سؤال از ماشین میپرسد. این شرکت در ژانویه ۲۰۰۹، از سوی فردی اوکراینی با نام جان کوم بنیانگذاری شد. برخی اینفلوئنسرها در شبکههای اجتماعی ممکن است منبع الهام و انگیزش برای توسعه فردی دنبالکنندگان خود باشند و برخی اثرات منفی بر زندگی آنها بگذارند.

این فناوری به ماشینها این امکان را میدهد تا جهان پیرامون خود را به صورت بصری تفسیر کنند. همه پیشرفت هایی که در حوزه فناوری مشاهده می کنید، یک ویژگی مشترک دارند؛ اینکه همه آن ها با یک خط کد برنامه نویسی آغاز شده اند. دایره کم و بیشی از اعداد با کمّی کردن همه روابط انسانی مبتنی بر یک نوسان کنترلی بر استانداردهای عددی، فرد را در همه زمینهها هدایت و فایدهمند میکنند. خودآگاهی در هوش مصنوعی از یک طرف به محققان انسانی متکی است که مقدمات آگاهی را درک کنند و از طرف دیگر یاد بگیرند که چگونه آن را تکرار کنند تا بتوان آن را در ماشینها بکار گرفت. از يك طرف ما میتوانيم چيزهايی را در مورد چگونگی ساخت ماشين های حل مسائل با مشاهده ی ديگر افراد و يا فقط با مشاهده ی رفتارهای خودمان ياد بگيريم. » زيرا هوش شامل طرز كارها می باشد و هوش مصنوعی به چگونگی ساخت كامپيوترها و نه چيزهايی بيشتر پی برده است. تحولات در زمانهای تاریخی، از جمله چاپ فشاری، تلفن و اینترنت، موانع جسمانی برقراری ارتباط را کاهش داده و به انسانها امکان تعامل آزادانه در مقیاس جهانی را دادهاست. LTSM ها در هنگام پیشبینی و هنگامیکه لازم باشد تعدادی از دادهها کاهش یابند اطلاعات جدیدتر را از اطلاعات گذشته مهمتر میدانند، اگرچه هنوز از آنها در تصمیمگیریها استفاده میکنند.

برای مثال میتوان با استفاده از یادگیری عمیق تشخیص سرطان را خیلی زودتر از زمانی که دیگر دیر است تشخیص داد. یک لامپ که میتوان آن را با استفاده از یک برنامه تلفن هوشمند روشن کرد، یک دستگاه اینترنت اشیا است. با در نظر گرفتن این نکته که تمام اشیا خانه ما به تدریج در حال اتصال به اینترنت هستند، موضوع اینترنت اشیا از اهمیت بسزایی برخوردار است. هنگامی که دستگاههای اینترنت اشیا با یکدیگر صحبت میکنند، میتوانند از استانداردها و پروتکلهای ارتباطی متنوعی استفاده کنند که بسیاری از آنها برای دستگاههایی با قابلیتهای پردازش محدود یا توان الکتریکی کم طراحی شدهاند. با انجام راهکارهای گفته شده و خصوصا کاهش کیفیت عکس و ویدیو های اینستاگرام، میشه مقدار قابل توجهی حجم مصرفی اینترنت از طریق اینستاگرام رو کاهش داد.

هوش مصنوعی حافظه محدود این توانایی را دارد که دادهها و پیشبینیهای قبلی را هنگام جمعآوری اطلاعات و سنجیدن تصمیمات بالقوه ذخیره کند. در مقابل بازاریابان اینترنتی، کلاهبردارانی وجود دارند که به دنبال سرقت اطلاعات بانکی افراد و یا فروش کالاهای تقبلی هستند. اساساً به دنبال سرنخهایی در مورد آنچه ممکن است در آینده رخ دهد، به گذشته نگاه میکند. اینترنت اشیا برای تجارت به دنبال این است که شرکتها به دادههای بیشتری در مورد محصولات و سیستمهای داخلی خود دسترسی داشته باشند و در نتیجه توانایی بیشتری برای ایجاد تغییرات داشته باشند. چاپ سه بعدی، فرآیندی است که در آن چاپگر سه بعدی با قرار دادن لایه به لایه مواد مطابق با مدل دیجیتالی سه بعدی شی ، اشیا سه بعدی ایجاد می کند. در این مقاله در مورد مفهوم هوش مصنوعی، انواع آن، همچنین مدل های اصلی یادگیری ماشینی همچون یادگیری تقویتی، LSTM و E-GAN توضیحاتی ارائه شد. در روزهای نخست ماه اکتبر سال ۲۰۱۱٬ پس از ماهها بحث و گمانهزنی و شایعهپراکنی درباره آیفون ۵ و امکانات احتمالیاش٬ آیفون 4S با پردازشگرهای قویتر و دوربینی باکیفیتتر ارائه شد.

بخوان  چه کسی دیگری می خواهد درباره اینترنت بیاموزد؟

پس از IQسطح دیگری است که به EQاختصاص دارد این هوش در زمینه کسب موفقیت در بازار کار نقش مهمی دارد و ما را در حین برقراری ارتباط یاری می دهد و از این بابت مهم تر بوده و تا حدی از قابلیت پیشگویی برخوردار است. توسعه هوش مصنوعی و ابر هوش مصنوعی به سناریوهایی منجر خواهد شد که عموما آن را با نام “تکینگی” می شناسیم. دراینباره، یادداشت بیل گیتس را در ترجمان با عنوان «بیل گیتس از جنجالیترین استارتاپ سالهای اخیر میگوید» بخوانید. خالص دارایی هایش اکنون به ۸۷.۳ میلیارد دلار می رسد و هنوز هم یک صندلی در هیئت مدیره مایکروسافت برایش کنار گذاشته می شود، اگرچه این صندلی بیشتر اوقات خالی می ماند و کمتر پیش می آید که این روزها آقای گیتس در ردموند حضور به هم رساند. در حالی که ریشهها طولانی و عمیق هستند، تاریخچه هوش مصنوعی همانطور که امروز به آن فکر میکنیم کمتر از یک قرن است. همین باعث شد تا خودروسازان، به فکر اضافه کردن یک ردیف صندلی دیگر به کابین شاسی بلندهایشان بیافتند. ژل مصنوعی در جای اسکلت سلولیِ سلول قرار می گیرد و زمانی که هر کدام از سلول ها دچار آسیبی شوند و از کار بیافتند جای آنها را می گیرند.

ازنظر ماشینهای هوش مصنوعی، این بدان معناست که هوش مصنوعی میتواند احساسات انسانها، حیوانات و سایر ماشینها را درک کند و از طریق خود اندیشی و تصمیمگیری تصمیم بگیرد و سپس از این اطلاعات برای تصمیمگیری خود استفاده کند. هوش مصنوعی حافظه محدود پیچیدهتر است و امکانات بیشتری نسبت به ماشینهای واکنشی ارائه میدهد. AI حافظه محدود، زمانی ایجاد میشود که یک تیم بهطور مداوم مدلی را در مورد نحوه تجزیهوتحلیل و استفاده از دادههای جدید آموزش دهد یا یک محیط AI ساخته شود تا مدلها بهطور خودکار آموزش داده و تجدید شوند. با مشاهده محیط و یادگیری نحوه انجام این کار یک الگوریتم رایانه می­تواند به صورت خودکار و مداوم بهبود یابد. ویدئو کنفرانس به شما این امکان را می دهد که از راه دور با همکاران و کارفرامایان خود ارتباط خود را حفظ کنید. هوش مصنوعی تغییرات شاخص ها در گذشته را بررسی میکند و یاد میگیرد، سپس به پیش بینی نرخ ها و شاخص ها بر اساس داده هایی که از اتفاقات گذشته گرفته میپردازد. شاید این موارد و نمونه ها خیلی زندگی انسان های عادی را درگیر نکرده باشد ولی در برخی موارد خاص هوش مصنوعی نقش مهم و به سزایی را بازی میکند.

خدمات شرکت های هوش مصنوعی به مشتریان کمک میکنند تا شناختی از نحوه کسب و کار دیجیتالی بدست آورده و با تمرکز برروی فنآوریهای شناختی بهترین شیوهها را برای رهبری، پشتیبانی و اجرای راه حلهای هوش مصنوعی بدست آورند. این گفته این باور را به وجود می آورد که یادگیری ماشینی و دیگر زیر مجموعه های هوش مصنوعی اساسا یک فرایند «حافظه محور» هستند و داشتن مقدار بی نهایت حافظه (یا حداقل حجم بالایی از آن) می تواند سبب ایجاد بالاترین حد پیچیدگی شود که با کمک آن با استفاده از الگوریتم ها می توان هر مسئله ای را حل کرد.

بخوان  هوش مصنوعی به کجا می رود؟ 1 بیتی

بهروزرسانی منظم سرویس: بهروزرسانی و افزودن ویژگیهای جدید بهصورت منظم و خودکار انجام میشود. گزارش جدید سازمان بین المللی کار نشان می دهد کار از راه دور با نگرانی در مورد سلامت و ایمنی کارکنان در حال تبدیل شدن به یک هنجار جدید است. هوش مصنوعی در چند سال اخیر به بخش جداییناپذیر در صنعت بازی تبدیل شده است. اما اگر دقیقتر بررسی کنید متوجه میشوید که نکته عجیب این موضوع، تحول فناوری نیست، بلکه بخش دیگری از جامعه است که علیرغم این تحولات عظیم فناوری هم چنان کنجکاو باقی مانده است. همه تصور میکنیم که در گذشته همه چیز کثیف و بدبو بود و سوال این است که چگونه انسانها زنده مانده و در همان سنین کودکی به دلیل انواع بیماریها جانشان را از دست نمیدادند. الکسا به برنامه ای گفته می شود که گفتار انسان را تحلیل کند و پس از هماهنگ شدن با دستگاه های خانه شما کمک کار همه جوره شما خواهد بود.در قسمت قبل از کاربرد های Siriدر تلفن همراه گفته شد و هرچیز را بخواهید به جای تایپ کردن صحبت کرده و نتایج خواسته شده در اختیارتان قرار می گیرد.انجام این کار راحت تر و دلپذیر تر است،این طور نیست؟ موتورهای توصیهگر(Recommendation engines): الگوریتمهای هوش مصنوعی با استفاده از تجزیه و تحلیل دادههای رفتار مصرف مربوط به گذشته میتوانند به کشف روندهای دادهها کمک کنند.

فرصت های چشمگیری که برای توسعه فراهم میکند. بعد از جنگ جهانی دوم آمریکا با برنامههای توسعه وارد کشورهای به اصطلاح جهان سوم شد و رویکرد استعماری کشورهای اروپائی را نفی نمود. تبدیلشدن به تامینکننده اصلی اینترنت برخی از کشورهای همسایه از دیگر اقدامات استراتژیک این شرکت طی سال گذشته بوده است. تحقیقات کانلن و جیمز در سال ۱۹۹۸ نشان داد که می توان بین خصیصه های دارایی های اقتصادی و ارزش دارایی های تجاری در یک بازار ارتباط برقرار کرد. دکتر موکش وی خاره، نایب رئیس مرکز تحقیق در زمینه نیمههادی گفت، “ما در کار قبلی با SEMATECH فهمیدیم که این کنسرسیومها کمک میکنند تا بتوانیم سرمایهگذاری، زنجیره تأمین و تجهیز دوباره برای آینده را با هم تطبیق دهیم. بنابراین در مورد فوتونیک، که یک زمینه واقعاً حیاتی برای ماست، این حس را در دنیا به وجود آورد که بهتر است به مرکز بپیوندند.” شرکت، مؤسسه تحقیقات مرزی خود را در امتداد خطوطی مشابه سازماندهی کرده است. توسعه ابر هوش مصنوعی احتمالا اوج تحقیقات هوش مصنوعی خواهد بود.

درباره تجربیات استارت آپ ها در مواجهه با شرکت هایی نظیر آمازون و مایکروسافت بیشتر بخوانید. این کنفرانس از سال ۲۰۰۳ تا حالا به صورت سالانه توسط نشریه معتبر والاستریت ژورنال برگزار میشود و در آن بزرگان و فعالان شناخته شده عرصه تکنولوژی درباره جدیدترین تغییرات این صنعت و بخشهای مرتبط با آن صحبت میکنند. یکی از کاربران به طنز نوشته: «دیگر مجبور نیستم آنهمه پول برای میوههای خُردشده هزینه کنم، حالا دیگر لازم نیست اصلاً از خانه خارج شوم». هوش مصنوعی، وابسته به كامپيوترهای مورد استفاده برای فهم هوش انسانی میباشد، ولی لازم نيست كه خودش را به روش هايی كه به صورت زيستی قابل مشاهده اند محدود نمايد. این فناوری به منابع انسانی این امکان را میدهد تا در وقت خود صرفه جویی کنند و در نتیجه یک ماژول مبتنی بر فهم داده برای ربات چت بسازند. چت بات و بات چیست؟ بات ها می توانند از طریق صدا و متن به کار روند و هم چنین در وب سایتها، برنامهها و پیام رسانها مانند face book ,whatsapp ,twitter وinstagram… بات ها درخواست های کاربر را تفسیر و پردازش کرده و به موقع جواب های مربوطه را می دهند. پردازش زبان طبیعی (Natural Language Processing): پردازش زبان طبیعی یا NPT به قابلیت خواندن، درک و تفسیر یک زبان توسط ماشین گفته میشود.