ChatGPT به زودی معلم دبستان می شود

ربات گفتگوگر هوش مصنوعی ChatGPT، جهان را مانند یک طوفانی درنوردیده و فراگرفته است و مایکروسافت نیز دارد ادغام این مدل هوش مصنوعی با محصولات موجود خود است.

با این، گیتس مانند دیگران آشفته نیست و تحت تأثیر این ربات‌ها در آموزش خواندن و نوشتن قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا و به نقل از آی‌ای، بیل گیتس، یکی از بنیان‌گذاران شرکت بزرگ مایکروسافت که حامی اصلی توسعه ربات گفتگوگر مشهور ChatGPT است، بار دیگر با توجه به اینکه چگونه جهان مصنوعی را به سمت بهتر شدن تغییر می‌دهد، صحبت کرده است.

انتهای پیاممنبع

در این میان، مانند ایلان ماسک از عرضه شتاب‌زده مصنوعی به جامعه بسیار مهم و حتی خواستار توقف و عرضه محصولات جدید ساخته شده است.

وی مطمئن است که چت‌بات‌ها در آینده می‌توانند به کودکان یاد دهند که چگونه بخوانند و بنویسند و مهارت‌های نوشتاری خود را حتی تقویت کنند.

گیتس می‌گوید، هوش مصنوعی، آموزش خصوصی را در اختیار تعداد زیادی از دانش‌آموزان قرار می‌دهند که پرداخت هزینه‌های آموزشی را ندارند. برای استفاده از سرویس‌هایی مانند ChatGPT باید هزینه اشتراک پرداخت، اما گیتس همچنان فکر می‌کند که آموزش خصوصی بر روی هوش مصنوعی ارزان‌تر از استفاده از یک معلم خصوصی باشد.

چت‌بات ChatGPT به دلیل ایجاد مکالمات شبیه به انسان و ارائه پاسخ‌های شبیه به انسان مشهور و عملکرد چشمگیری از خود نشان داده شده است. این اتفاق از زمانی رخ داده است که هوش مصنوعی به جای تکیه بر کدهای نوشته شده توسط سازندگان خود، یاد گرفته شده است که زبان انسان را به تنهایی تشخیص دهد و بازآفرینی کند.

بخوان  تولید مخمرهایی ۲۰ هزار بار بزرگتر و ۱۰ هزار برابر سخت‌تر از چوب

بیل گیتس انتظار دارد که ربات‌های هوش مصنوعی در ۱۸ ماه آینده در حوزه زبانی حتی بهتر شوند و شاید به دستیار معلمان نیز تبدیل شوند. وی معتقد است که این ربات‌ها در نهایت طی دو سال آینده به زبان تبدیل می‌شوند.

وی بر این باور است که این پیشرفت‌هاست که هیچ فناوری تا به حال ارائه نشده است، در ابتدا ما را شگفت‌زده می‌کند، زیرا ربات‌های مصنوعی نقش دستیار پژوهشی را بر درمان می‌گیرند و حتی بازخوردی را در نوشته‌ها ارائه می‌کنند.

گیتس «تسلط» ربات‌های گفتگوگر برای خواندن و نوشتن را ستایش کرد و گفت که این به زودی به آنها امکان می‌دهد به آموزش کودکان و بهبود نوشتن و خواندن آنها کمک کنند.

آموزگار من یک چت‌بات است

جدا از زبان، گیتس حتی انتظار دارد که مصنوعی در آینده نزدیک در ریاضیات نیز بهتر شود، با وجود این که اکنون در برخی از محاسبات اولیه ممکن است مشکل شود. مهندسان ماروسافت در حال تلاش برای تقویت هوش مصنوعی با استدلال بیشتر برای حل چنین مشکلاتی هستند.

حالا دیگر همگان هستند که ChatGPT می‌تواند شعر و مقاله بنویسد و حتی نمی‌تواند آزمون‌های استاندارد را در حوزه‌های مختلف پشت سر بگذارد، اما انتظار می‌رود که در ۱۸ ماه آینده حتی بیشتر شود.

بیل گیتس می‌گوید چت‌بات‌های هوش مصنوعی به زودی چگونه خواندن و نوشتن را به کودکان آموزش خواهند داد و تا این موضوع ممکن است چند ماه دیگر باقی بماند، اما وقتی وارد شود، مردم را متحیر خواهند کرد.