ChatGPT به قاضی کلمبیایی برای صدور حکم کمک کرد

ChatGPT خودش در ارائه مشاوره در مورد مسائل حقوقی مردد است

وی گفت که سوالات مشابه را از ChatGPT پرسیده است اما پاسخ‌های متفاوتی دریافت کرده است. گوتیرز همچنین خواستار آموزش فوری «سواد دیجیتالی» برای قضاوت شد.

امکان استفاده از فناوری‌ها در عدلیه کلمبیا

یک قاضی کلمبیایی از ربات هوش مصنوعی ChatGPT برای کمک به صدور حکم در یک پرونده استفاده کرد.

پادیلا از خود از این فناوری دفاع می‌کند و تأکید می‌کند که از چنین برنامه‌هایی، قضاوت انسانی و متفکر بودن ما را نمی‌توان سؤال کرد.

پادیلا توضیح داد که ChatGPT ابزار بسیار خوبی است، اما حکم نهایی در این پرونده، تصمیم شخصی و خصوصی خودش بوده است.

انتهای پیاممنبع

به گزارش ایسنا و به نقل از آی‌ای، یک قاضی در کلمبیا با ربات گفتگوگر توسعه یافته توسط شرکت OpenAI موسوم به ChatGPT که این روزها بسیار خبرساز شده و حتی نسبت به دوران اوایل ظهور اینستاگرام نیز رشد می کند و مخاطب را برای خود دست و پا کرده است، در مورد حکم یک پرونده. حقوق پزشکی کودکان مشاوره کرد.

این قاضی همچنین استدلال کرد که خدمات ChatGPT را انجام می‌دهد که قبلاً یک منشی ارائه می‌کرد و این کار را به شیوه‌های سازمان‌های تحقیقاتی، ساده و ساختاری انجام می‌داد که می‌تواند زمان پاسخگویی و درمان را در سیستم قضایی بهبود بخشد.

وی همچنین می‌افزاید که قضاوت در آینده‌ می‌تواند برای احکام خود به سایر ابزارهای اطلاعاتی اتکا کنند. وی گفت: من گروهی از قضاوت و دوستان را می‌شناسم که بسیار خوشحالم، زیرا می‌دانیم که این سیستم می‌تواند به ما کمک کند مطالبی را که در اینترنت هستند، به شکلی بسیار منطقی و کوتاه و آنطور که نیاز داریم، بیاوریم.

بخوان  تحقیقات نشان می‌دهد که ترفندهای هکرهای سوپر ماریو می‌تواند از نرم‌افزار در برابر اشکالات محافظت کند

این قاضی در تاریخ ۳۰ ژانویه به نفع کودک رای داد و حکم صادر کرد که هزینه‌های پزشکی و هزینه‌های حمل و نقل وی باید توسط بیمه پزشکی پرداخت شود و در حکم خود نیز نوشته شود که در مورد این پرونده با ChatGPT درخواست کرده است.

پادیلا در یک مصاحبه گفت که ChatGPT و سایر برنامه‌های هوش مصنوعی می‌توانند برای «تسهیل پیش‌نویس متون» و نه جایگزینی با قاضیان مفید باشند.

از زمان راه‌اندازی ChatGPT، این ابزار هوش مصنوعی در صدر اخبار وجود دارد. این ربات نویسنده و گفتگوگر تحت حمایت شرکت مایکروسافت به تولید کد، مقاله، گزارش‌های خبری، تکالیف دانش‌آموزی و دانشجویی و نوشتن سوالات آزمون تنها در چند ثانیه کمک کرده است. همچنین در عرض دو ماه به صد میلیون کاربر رسیده و نام خود را به عنوان سریع‌ترین پلتفرم در حال رشد تاریخ ثبت کرده است. البته همه از آن راضی حاضر.

اکتاوی تخیرو قاضی دادگاه عالی کلمبیا اما به گاردین گفت که مردم می‌ترسند ربات‌ها جایگزین قضات شوند، اما احتمالاً به زودی این ابزار مورد پذیرش می‌گیرند.

در حالی که مدل‌های هوش مصنوعی مانند ChatGPT می‌توانند به جمع‌آوری اطلاعات و تحقیق و بررسی کمک کنند، اما قادر به تصمیم‌گیری قانونی قانونی و اصلاح و اعمال قانون را که در حل و فصل پرونده‌های حقوقی باید انجام شود، نمی‌شود و این کار را انجام نمی‌دهد. فقط از یک قاضی انسان برمی‌آید.

لازم به ذکر است که وی برای تصمیم خود از پیشینه احکام قبلی نیز استفاده کرده است.

پروفسور خوان دیوید گوتیرز کارشناس مقررات و حکمرانی هوش مصنوعی از دانشگاه روزاریو در کلمبیا در توییتر نوشت: مطمئناً از ChatGPT استفاده می شود که قاضی در مورد حکم نظر مدنظر قرار داده است، کارمند یا اخلاقی نیست.

بخوان  مایکروسافت پس از وحشت به‌روزرسانی درایور ویندوز 11، خواستار آرامش شد

وی میگوید یکی از سوالاتی که از این ربات پرسیده شده است که آیا خردسالان مبتلا به اوتیسم از پرداخت هزینه برای درمانهایشان معاف میشوند؟ و ربات نیز پاسخ داده است: بله، این درست است. طبق مقررات در کلمبیا، افراد زیر سن مبتلا به اوتیسم از پرداخت هزینه برای درمان خود معاف هستند.

کلمبیا در سال ۲۰۲۲ قانونی را تصویب کرد که به وکلای عمومی پیشنهاد می‌کرد تا جایی که ممکن است از فناوری‌ها برای کارآمد کردن کار خود استفاده کنند.

وی افزود: نظام دادگستری باید از عنوان یک ابزار استفاده کند، اما همیشه با رعایت اخلاق و در نظر گرفتن این که مجری عدالت در نهایت یک است و باید به عنوان ابزاری در خدمت قاضی در جهت بهبود عملکرد انسان باشد. تلقی شود.

بحث در مورد اخلاقی بودن استفاده از ChatGPT

وی گفت: این اولین بار در سطحی است که از هوش مصنوعی در سیستم قضایی استفاده می شود، اما با توجه به افراد زیادی، باید به این نکته اشاره کرد که تصمیم کاملاً شخصی، خصوصی و مستقل بوده است و هوش مصنوعی مصنوعی از متن هایی است. که به دریافت و تصمیم گیری کمک کرد، حکم کرد.

این قاضی به نام خوان مانوئل پادیلا در شهر ساحلی حوزه کارائیب کارتاخنا می‌گوید در مواردی که شامل معافیت یک کودک مبتلا به اوتیسم از پرداخت هزینه برای ویزیت‌های پزشکی، درمان و حمل و نقل با توجه به درآمد محدود والدینش بود، از این ربات مشاوره دریافت کرد. است.

پادیلا می‌گوید: قضاوت باید از روند پیشرفت و دانش آگاه باشند. از زمان همه‌گیری در کلمبیا، شروع به پیاده‌سازی فناوری‌ها در دادگاه‌ها و این یک پنجره بزرگ است که نماد آن امروز می‌تواند ChatGPT باشد، اما ممکن است بعداً ابزارهای بیشتری برای قضاوت ظاهر شود. این هوش مصنوعی به ما کمک می‌کند تا جملاتی بسیار درک کند، با نگارش خوب و قابل استفاده دیگر را به دست آوریم.

بخوان  طرح مفهومی جالب هنگ کنگ برای تراموا
وی تاکید کرد که نمی‌توانم به هوش مصنوعی اجازه بدهم که از انسان تلقی شود.

این در حالی است که ChatGPT از مهارت های حل مسئله خود مطمئن نیست. وقتی این ربات هوش مصنوعی پرسیده شد که آیا قضاوت می‌تواند از این سکو برای تصمیم‌گیری در مورد پرونده‌های حقوقی استفاده کند، بیشتر اشتیاق نشان نمی‌دهد.

با این حال، این قاضی مشخص نیست که ChatGPT تا چه اندازه به او کمک کرده است.

دادگستری کارتاخنا بیان کرد که طبق سال ۲۰۲۲ قانونی تصویب شده است، می‌توان از ابزارهای مجازی در موارد خاص برای داوری و قضاوت استفاده کرد.