Google با فشار دادن به پذیرش RCS با آخرین به‌روزرسانی پیام‌ها

یادآوری‌ها بیشتر در برنامه ادغام می‌شوند و به شما امکان می‌دهند اعلان‌های آینده را مستقیماً از پیام‌ها بدون باز کردن چیز دیگری تنظیم کنید. و می‌توان مستقیماً به پیام‌های تکی پاسخ داد، یا از طریق متن یا شکلک، اما ابتدا باید RCS را فعال کنید.

با این حال، خارج از قلمرو امکان نیست. زمانی اپل اعلام کرد که پورت USB-C را روی آیفون‌ها قرار نخواهد داد اما اکنون ظاهراً تا سال 2024 به عنوان اتحادیه اروپا قانونی را امضا کرد که آنها را مجبور به انجام این کار کرد. مسلماً هیچ نهاد حاکمیتی وجود ندارد که به اپل بگوید RCS را اتخاذ کند، اما با فشار فزاینده‌ای از سوی صنعت مواجه است. حتی مارک زاکربرگ هم در یک عکس از اپل عکس گرفت پست اخیر اینستاگرام (در برگه جدید باز می شود) در مورد عدم وجود E2EE در iMessage.

RCS (سرویس ارتباط غنی) یک استاندارد ارتباطی است که هدف آن جایگزینی پروتکل قدیمی SMS (خدمات پیام کوتاه) است. استانداردهای مدرن‌تر به «ویژگی‌های متن غنی‌تر»، محتوای با کیفیت بالاتر و رمزگذاری سرتاسر برای امنیت بهتر اجازه می‌دهد. به گفته گوگل (در برگه جدید باز می شود). و این تقریباً چیزی است که کاربران در این به‌روزرسانی دریافت خواهند کرد، اگرچه امنیت برنامه هیچ پیشرفتی را مشاهده نخواهد کرد.

منبع

وقتی پیام‌ها انواع خاصی از متون را شناسایی می‌کنند، اکنون شروع به پیشنهاد اقدامات می‌کنند. برای مثال، برنامه پیشنهاد می‌کند متن‌هایی را که جزئیات مهم در آن‌ها وجود دارد، مانند آدرس یا شماره تلفن، سنجاق کنید تا بهتر آن‌ها را پیگیری کنید. اگر پیامی مانند «آیا می‌توانید اکنون صحبت کنید؟» را تشخیص دهد، برنامه پیشنهاد می‌کند با آن شخص تماس بگیرید و نماد Google Meet را برای دسترسی سریع ظاهر کنید.

بخوان  شوک، وحشت – به روز رسانی ویندوز 10 برخی از چاپگرها را خراب کرده است... دوباره

گوگل همچنین اشاره کرد که در حال آزمایش یک ویژگی جدید در کشورهای منتخب است. از طریق پیام‌ها، این ویژگی به شما امکان می‌دهد مستقیماً با مشاغل موجود در برنامه‌های جستجو و نقشه‌ها صحبت کنید. ما تماس گرفتیم تا بپرسیم کدام کشورها این ابزار را خواهند داشت. در صورت شنیدن این خبر به روز می شود.

Google با افزودن ویژگی‌های سازماندهی جدید و پشتیبانی چندرسانه‌ای در تلاشی جدید برای تقویت پروتکل RCS، برنامه پیام‌های خود را به‌روزرسانی می‌کند.

به‌روزرسانی تا چند هفته دیگر منتشر نمی‌شود، اما می‌توانید آن را دانلود کنید برنامه پیام‌ها مستقیماً از فروشگاه Google Play (در برگه جدید باز می شود) همین الان.

تصمیم اپل

جالب است که ببینیم آیا این آخرین به‌روزرسانی‌های برنامه Messages باعث می‌شود که اپل بالاخره RCS را بپذیرد یا خیر. وقتی در رویداد Far Out در این مورد سوال شدتیم کوک، مدیر عامل شرکت، ادعا کرد که کاربران آیفون واقعاً به این پروتکل اهمیت نمی‌دهند، بنابراین اپل صلاح نمی‌داند که از آن پشتیبانی کند. ظاهراً، کاربران کافی از قطع ارتباط پیام‌رسانی بین پلتفرم‌ها ناراحت نیستند. به علاوه شما گزینه هایی مانند واتس اپ در آیفون اگر مردم واقعاً از RCS پشتیبانی می‌کنند.

با توجه به پشتیبانی چند رسانه ای، بیشتر به کارآمدتر کردن کارها مربوط می شود. پیام های صوتی ارسال شده از طریق برنامه به لطف ویژگی جدید رونویسی پیام صوتی به طور خودکار رونویسی می شوند. گوگل اشاره می کند که اگر در یک فضای شلوغ هستید این می تواند مفید باشد. علاوه بر این، ویدیوهای YouTube را می‌توان در پیام‌ها تماشا کرد.

بخوان  به نظر می رسد چت ربات هوش مصنوعی داخلی واتس اپ برای افراد بیشتری در دسترس است

هدف گوگل بهبود پیام رسانی بین اندروید و iOS است [devices]زیرا چندین نهاد صنعت فناوری برای پذیرش گسترده RCS فشار آورده اند. اما یک بازیگر مهم در این راه وجود دارد: اپل که از پذیرش پروتکل خودداری کرده است.

ویژگی های جدید

اوایل امسال، Google Messages به روز رسانی دریافت کرد که به آن اجازه می دهد واکنش های ایموجی را نشان دهد (در برگه جدید باز می شود) از کاربران آیفون این جدیدترین دسته حول محور کمک به افراد برای مقابله با چت های گروهی کثیف می چرخد.