Google Chrome اکنون از کلیدهای عبور برای همه پشتیبانی می کند

کروم 108 اولین نمایش کلیدهای عبور را در یک نسخه پایدار نشان می دهد، اما، به عنوان TechRadar Pro گزارش شده است در آن زمان، کلیدهای عبور دارند از اکتبر 2022 در دسترس است (در برگه جدید باز می شود) در Chrome Canary، نسخه آزمایشی مرورگر این شرکت که برای برنامه نویسان و علاقه مندان به Bleeding Edge طراحی شده است.

اعلام انتشار در الف پست وبلاگ Chromium (در برگه جدید باز می شود)گوگل بر این باور رایج در محافل فناوری تاکید کرد که گذرواژه‌ها در برابر نشت داده‌ها، حملات فیشینگ و گذرواژه‌های ساده آسیب‌پذیر هستند و به‌جای ذخیره‌سازی قوی از آنها استفاده مجدد می‌شود. رمزهای عبور تولید شده در یک مدیر رمز عبور.منبع

همانطور که قبلاً نیز به طور گسترده اشاره کرده‌ایم، کلیدهای عبور به‌عنوان روش اصلی احراز هویت آنلاین به زمان زیادی نیاز دارند.

و درست مانند ادغام iOS، Google Chrome به شما این امکان را می دهد که از کلیدهای عبور ذخیره شده در دستگاه های تلفن همراه مجاور با درخواست ورود در دستگاه های دسکتاپ استفاده کنید.

بخوان  در اقمار اورانوس چه می‌گذرد؟

کلیدهای عبور، آخرین استاندارد احراز هویت بیومتریک به دنبال جایگزینی رمزهای عبور، اکنون در نسخه های پایدار موجود است گوگل کروم در دستگاه های دسکتاپ و اندروید.

بخش بزرگی از جذابیت کلیدهای عبور کنترل است. امکان ردیابی آسان کلیدهای عبور حساب های کاربری خود به همان دلیل مهم است مدیران رمز عبور در سال‌های اخیر محبوبیت خود را افزایش داده‌اند: تضمین می‌کند که کاربران می‌توانند در فضای آنلاین امن باقی بمانند، بدون اینکه بتوانند به راحتی اعتبار احراز هویت خود را به خاطر بیاورند.

گوگل در پست وبلاگ اعلامی خود ادعا کرد که این امکان وجود دارد زیرا کلیدهای عبور مطابق با “استانداردهای صنعتی” توسعه یافته در کنار اتحاد FIDO (در برگه جدید باز می شود) و W3C (در برگه جدید باز می شود)، اگرچه توضیح بیشتری نداد.

کلیدهای عبور در کنار سایر اصول امنیتی قرار می گیرند که یا رمزهای عبور را تعریف می کنند یا به طور کامل آنها را حذف می کنند اعتماد صفر، که شامل احراز هویت چند عاملی. آنها در حال حاضر در دسترس هستند آیفون ها و آیپدها، داشتن زندگی را آغاز کرد در iOS ادغام شده است.

TechRadar Pro اخیراً گزارش داده است که هم 1Password و هم Bitwarden بدون حذف تدریجی کلمه عبور به استاندارد جدید می روند.

برای این منظور، اکنون می‌توان همه رمزهای عبور شما را در Chrome مشاهده و مرتب کرد پنجره ها و macOS