از بروکلی در کشف حیات بیگانه!

متیل برومید (methyl bromide) یک هدف اصلی برای تحقیقات در این زمینه بوده است، زیرا به عنوان یک شاخص بالقوه فوق‌العاده برای حیات عمل می‌کند. این گاز برای مدت کوتاهی در اتمسفر باقی می‌ماند و به بررسی این امکان می‌دهد تا بر اساس این فرض که اگر گاز پیدا شود، مدت‌ها پیش ساخته می‌شود و احتمالاً به طور مداوم منتشر می‌شود، نتیجه می‌شود. علاوه بر این، این گاز بیشتر توسط یک موجود زنده منتشر می‌شود تا گازی مانند متان که می‌تواند توسط آتشفشان‌ها منتشر شود.

پس از آزاد شدن این گازها، این احتمال وجود دارد که آنها به ترکیبات سمی در هوا تبدیل شوند. فرآیندی به نام متیل‌دار کردن یا متیلاسیون (Methylation) این پیشرفت را می‌کند و تغییر می‌دهد در این ترکیبات ایجاد می‌کند که به آنها امکان می‌دهند به شکل ایمن در جو پراکنده شوند.

این یک بزرگ برای اختراع است، زیرا این ستارگان بسیار رایج هستند و بنابراین در تحقیقات استفاده می کنند. با وجود چنین عوامل امیدوارکننده‌ای، لئونگ و همکارانش مطمئن هستند که زیست‌شناسان در آینده برای انجام آزمایش‌های مختلف و برنامه‌ریزی برای بهبود تلسکوپ به دنبال متیل برومید خواهند بود. این تیم تحقیقاتی همچنین قصد دارد گازهای متیل دیگر را مورد بررسی قرار دهد و پتانسیل آنها را با جستجوی حیات در مسابقات فضایی اندازه‌گیری کند.

متیل‌دار کردن در شیمی به معنای افزایش یا جانشینی یک گروه متیل به یک مولکول است. متیلاسیون، گونه‌ای از آلکیلاسیون است که می‌تواند با جایگزینی یک گروه متیل با یک اتم هیدروژن در ترکیب کربنی بلندتر صورت می‌پذیرد. این شرایط در شیمی، زیستشیمی و شیمی خاک بیشتر می شود.

بخوان  مایکروسافت ویندوز 11 را تغییر می دهد تا به شما کمک کند در قبض برق صرفه جویی کنید

میچیلیا لئونگ (Michaela Leung)، دانشمند سیاره‌ای این دانشگاه، گفت: متیلاسیون در زمین بسیار خوب است، ما انتظار داریم که در هر جای دیگری هم زندگی کنیم، این اتفاق در آنجا رخ دهد. اکثر سلول ها مکانیسم هایی برای مصرف مواد مضر دارند.

اساتید دانشگاه کالیفرنیا-ریورساید اکنون فکر می‌کنند که اگر این گازها را می‌توان در موارد دیگر یافت، ممکن است از وجود حیات در فضا باشد، زیرا این روند از طریق انتشار توسط موجودات زنده اتفاق می‌افتد.

آیا متیل برومید می‌تواند یافتن موجودات فضایی باشد؟

دکتر دانشگاه کالیفرنیا ریورساید آمریکا در مطالعه اخیرشان اظهار کرد و بروکلی گاز منتشر کرد می‌کند که می‌تواند بتواند در کشف حیات بیگانه کمک کند.

لئونگ می‌گوید: یک ستاره میزبان کوتوله M دارای قابلیت تشخیص متیل برومید را در مقایسه با خورشید چهار مرتبه افزایش می‌دهد.

با این حال نتایج این مطالعه نشان داد که متیل برومید به جای ستاره منظومه شمسی، در اطراف یک ستاره کوتوله M به راحتی قابل تشخیص است. این نوع استارگان بسیار سردتر از خورشید و بسیار کوچکتر هستند و بنابراین اشعه فرا بنفش کمتری ساطع می‌کنند که این امر به واکنش‌های نامطلوب می‌شود.

در حالی که این می‌تواند یک شاخص عالی برای حیات در خارج از زمین باشد، اما با وجود اینکه متیل برومید روی زمین یک گاز فوق‌العاده معمول است، مطالعه آن کمی آسیب است. نور نور فرابنفش خورشید آن را به یک کار خراب می‌کند، زیرا این تابش مجموعه‌ای از واکنش‌ها را کاتالیز می‌کند که در نهایت گاز را از بین می‌برد.

انتهای پیاممنبع

به گزارش ایسنا و به نقل از اس اف، گیاه و میکروب گازهایی آزاد می‌شوند که به آنها کمک کنند تا سموم را پاک کنند که یکی از آنها کلم بروکلی است. اکنون پژوهشگران توجه خود را به این گازها معطوف کرده اند تا ارتباط آنها با حیات در فضا را کشف کنند.

بخوان  قیمت روز گوشی موبایل ۴ مرداد