بانوی دانشمند ایرانی ناسا برنده جایزه انجمن نجوم آمریکا شد

افتخارات و جوایز شعله نیکزاد
مدال رهبری برجسته ناسا
همکاری با مؤسسه مهندسان برق و الکترونیک IEEE
جایزه وویجر در مقام رهبری و به رسمیت شناختن جوامع حرفه‌ای
همکاری با آکادمی ملی مخترعان
همکاری با اسپای
همکاری با مؤسسه مهندسان برق و الکترونیک در بخش زنان در مهندسی (WIE) به عنوان فرد پیشگام در مهندسی برق
جایزه تیم بخش رصد آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا
جایزه لو آلن
جوایز افتخاری ناسا (جایزه های گروهی)
جایزه فعالیت فضایی ناسا ۲۰۰۲
جایزه فعالیت فضایی ناسا، ۲۰۱۲
جایزه Leadership Mariner ناسا
جایزه تیم بخش رصدی ناسا
جایزه ویژه فنی برجسته NOVA
انجمن نقشه برداری مغز و درمان
دانشمند پژوهشی ارشد آزمایشگاه پیشرانه جت ناسا
جایزه تیم افتخاری فناوری و کاربردی.

سایت جامعه اختراع آمریکا در سایت خود تصاویر برندگان این جایزه در سالهای اخیر را منتشر کرد که نام شعله نیکزاد نیز در لیست فرد برنده این جایزه در سال ۲۰۲۳ قرار دارد.

انتهای پیاممنبع

بانوی دانشمند ایرانی ناسا برنده جایزه انجمن نجوم آمریکا شد

به گزارش ایسنا، جایزه جوزف وبر توسط انجمن نجوم آمریکا برای طراحی ابزار دقیق نجومی به فردی برای طراحی، اختراع یا بهبود قابل توجه ابزار دقیقی است که به پیشرفت در نجوم می‌شود، اعطا می‌شود.

برای اینکه ابزارهای علمی دقیق ارزیابی شوند، ممکن است مدت زمان قابل توجهی بین توسعه ابزار دقیق و اعطای جایزه اسپری شده باشد.

انجمن نجوم آمریکا جایزه «جوزف وبر» (جایزه جوزف وبر) را به «شعله نیکزاد» بانوی دانشمند ایرانی شاغل در ناسا اعطا کرد.

شعله نیکزاد، مهندس الکترونیک ایرانی-آمریکایی و دانشمند پژوهشی در آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا است. رهبری آرایه‌های اوساز پیشرفته، سیستم‌ها و علم نانو را بر عهده دارد. تحقیقات اوسازهای ذرات فرابنفش و کم انرژی، دستگاه‌های نانوساختار و ساخت‌وسازهای جدید را برمی‌گیرند. نیکزاد عضو انجمن فیزیک آمریکا، آکادمی ملی مخترعان و اسپای است. نیکزاد در مقطع کارشناسی در رشته مهندسی الکترونیک در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی تحصیل کرد. او برای تحصیلات فناوری تکمیلی به مؤسسه کالیفرنیا رفت و در آنجا مدرک دکترای خود را اخذ کرد. در سال ۲۰۱۹، نیکزاد یک محقق و مهندس اصلی در آزمایشگاه پیشرانش ناسا است؛ مکان آرایه‌های اوسازنده، سیستم‌ها، گروه علم نانو را رهبری می‌کند.

بخوان  1Password به زودی رمز عبور شما را در آینده ثابت می کند

سایت جامعه اختراع آمریکا با انتشار تصویر نیکزاد، علت دریافت جایزه او را چنین بیان می کند: برای کمک به پیشگام هایی که مرزهای دستگاه های افزاره برج شده است، فوتون فرابنفش/مری را پیش می برد. نرم افزار برجفت شده (به انگلیسی: Charge-coupled device, CCD) یا مجموعه رنگ‌بردار یک حسگر تصویربرداری است که از یک مدار یکپارچه شامل آرایه‌های خازن‌های مرتبط یا تزویج شده می‌شود.