با سرنشینان ماموریت ماه آشنا شوید

میو

چوی سونگ هیو

ریانون آدام

با سرنشینان ماموریت ماه آشنا شوید

برندان هال

«استیو آئوکی» (Steve Aoki) که در زمان انتخاب ۴۵ سال، تهیه‌کننده موسیقی، هنرمند، طراح مد، کارآفرین و بشردوست متولد میامی است. او بنیان‌گذار شرکت ضبط موسیقی «دیم مک» (دیم مک) است.

مائزاوا، میلیاردر ژاپنی که 47 سال دارد، ثروت خود را به عنوان یک خرده فروش آنلاین مد به دست آورده است. او پرداخت هزینه پذیرش ماموریت DearMoon رافته است، اما میزان پرداخت آن فاش نشده است.

چوی سونگ هیون اولین بار در سال ۲۰۰۷ در صحنه موسیقی شناخته شد و در گروه کی پاپ «بیگ بنگ» (Bigbang) حضور یافت. همچنین، او به خاطر کارهای هنری و فیلمهایش می‌شود.

از میان جوایز او می‌توان «بال شاکتی پوراسکار» (Bal Shakti Puraskar) را نام برد که بالاترین نشان غیرنظامی هند برای افراد زیر ۱۸ سال است و جوشی آن را از رئیس جمهور هند دریافت می‌کند. جوشی بنیان‌ساز سازمان غیر دولتی «D3 Caring Social Club» در مقطع کارشناسی ارشد رشته روابط بین الملل و دیپلماسی در «موسسه آموزش و تحقیقات سازمان ملل متحد» (UNITAR) درس می‌خواند.

ایمی ای.دی

«یمی ای.دی» (Yemi AD) که در زمان انتخاب ۴۱ سال، در سال ۱۹۸۱ در چکسلواکی سابق مادری چک و پدری نیجریه‌ای به دنیا آمد. ایمی خود را به عنوان یک نیروی خلاق چندرشته‌ای، مبتکر اجتماعی و طراح رقص توصیف می‌کند.

«کیتلین فارینگتون» (Kaitlyn Farrington) که در زمان انتخاب ۳۲ سال، یک ورزشکار اسنوبرد متولد آیداهو است. او که در سال ۱۷ به عنوان عضو تیم اسنوبرد آمریکا انتخاب شد، مدال طلای المپیک را در سال ۲۰۱۴ به دست آورد.

در بیوگرافی میو در Dearmoon نوشته شده: میو دهه گذشته را برای آموزش، الهام بخشیدن و ارتباط با مردم از طریق رقص و حرکت در سراسر جهان صرف کرده است. میو بارها به عنوان یک هنرمند ثابت کرده زمانی که مهربانی، لطف و فروتنی نیروی محرکه شما باشد، هر چیزی ممکن است.

بخوان  کشف بررسی درباره بهبود بافت‌های آسیب دیده

ایلیا به عنوان حامی اکوسیستم گونه‌هایی مانند نهنگ‌ها و پرندگان فعالیت دارد و در بیش از ۴۵ کشور کار کرده است. آثار او در مجله نشنال جئوگرافیک، «بی‌بی‌سی ارث» (BBC Earth) و مواردی از این دست ظاهر شده‌اند. ایلیا یکی از بنیانگذاران «کوگیا» (Kogia) به شماره می‌رود که یک کتابخانه رسانه‌ای غیرانتفاعی و فیلم با تمرکز بر حفاظت از اقیانوس است.

بیوگرافی او در وب‌سایت DearMoon می‌گوید: مأموریت تیم داد این است که فضایی برای مردم عادی به زمین بیاورد است. وی در هضم موضوعات پیچیده هوافضا و کمک به افراد عادی برای درک بیشتر آنها از طریق ویدیوهای زبانی و بصری، تخصص بسیاری دارد.

با سرنشینان ماموریت ماه آشنا شوید

کیتلین فارینگتون

در وب‌سایت DearMoon آمده است: کار ریانون روی پروژه‌های مستند اجتماعی، مبتنی بر پژوهش‌های بلندمدت است که از فرآیندهای عکاسی آنالوگ و داده‌های آرشیو استفاده می‌کند. تجربیات زندگی او با مطالعه بر جوامع دوردست، مفهوم مدینه فاضله و خط باریک بین واقعیت و تخیل، تأثیری ماندگار بر کار گذاشته شده‌اند.

مائزاوا پیش از این نیز در دسامبر 2021، پروازی به مدت 12 روز به فضا و صندلی خود و «یوزو هیرانو» (Yozo Hirano)، فیلمبردارش را به مقصد ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) پرداخت کرد. فضانوردان روسی هنگام پرتاب و فرود، او را با فضاپیمای سایوز (Soyuz) به پرواز درآورند.

با سرنشینان ماموریت ماه آشنا شوید

با سرنشینان ماموریت ماه آشنا شوید

با سرنشینان ماموریت ماه آشنا شوید

«میو» (Miyu) که در زمان انتخاب ۲۵ سال، طراح رقص و حرکات حرفه‌ای ژاپنی است. او در سرتاسر جهان اجرا کرده است.

با سرنشینان ماموریت ماه آشنا شوید

در بیوگرافی فارینگتون آمده است: کیتلین در حال حاضر بیشتر وقت خود را به تمرین اسنوبورد می گذراند که دوست دارد آن را اسنوبورد ماجراجویی بنامد. او در کلاسهای آنلاین شرکت می‌کند تا مدرک خود را در زمینه ارتباطات تجاری کسب کند.

«چوی سونگ هیون» (Choi Seung Hyun) که در زمان انتخاب ۳۵ ساله، خواننده، نوازنده، بازیگر و مجموعه دار اهل کره جنوبی است.

با سرنشینان ماموریت ماه آشنا شوید

هال فارغ‌التحصیل «مدرسه هنر تیش» (Tisch) در «دانشگاه نیویورک» (NYU) و با ناشنال جئوگرافیک (National Geographic)، گوگل، شرکت ادوبی (Adobe) و سازمان «حفاظت از طبیعت» (TNC) همکاری دارند.

بخوان  آیا ترجمه های انسانی منسوخ می شود؟

در این گزارش، با آشنایان می‌شوید که قرار است به عنوان سرنشینان یک مأموریت ویژه به دور ماه، در موشک «استارشیپ» حضور داشته باشند.

یوساکو مائزاوا

«دو جوشی» (Dev Joshi) که در زمان انتخاب ۲۲ سال، یک بازیگر حرفه‌ای و اینفلوئنسر رسانه‌های اجتماعی متولد هند است. او از سه‌های مختلف در زمینه‌های مختلف مانند تلویزیون، سینما، آلبوم‌های موسیقی، نمایش و تبلیغات اجرا می‌کند. جوشی بیشتر به خاطر ایفای نقش «بال ویر»(Ball Veer)، ابرقهرمان کودک هندی شهرت دارد.

کریم ایلیا

مائزاوا از هنرمندان سراسر جهان کرد تا برای این فرصت درخواست داد و گفت که به جز هیچ دعوتی برای ایمنی عاملیت، آزمایش علمی یا مسئولیت دیگری برای این افراد وجود ندارد. او در یک بیانیه ویدئویی گفت: امیدوارم همه افراد مسئولیتی را که با ترک زمین، سفر به ماه و بازگشت به زمین همراه است، درک کنند.

«تیم داد» (Tim Dodd) که در زمان انتخاب ۳۵ سال، خالق محتوا، عکاس، فیلمبردار و موسیقیدان متولد آیووا است. وی تهیه مجموعه عکس‌های موسوم به «فضانورد روزمره» را در سال ۲۰۱۳ به عنوان یک پروژه عکاسی آغاز کرد و در سال ۲۰۱۷ آن را در یوتیوب گسترش داد. او در یوتیوب به طور منظم پخش زنده و مصاحبه انجام می دهد.

با سرنشینان ماموریت ماه آشنا شوید

با سرنشینان ماموریت ماه آشنا شوید

نام خوانندگان، رقصندگان، یک شخصیت یوتیوب و ورزشکاران، در میان هشت خدمه و دو عضو پشتیبان انتخاب شده برای سفر ماموریت موسوم به «DearMoon» به چشم می‌خورد.

انتهای پیاممنبع

«برندان هال» (Brendan Hall) که در زمان انتخاب ۲۸ سال داشت، یک مستندساز متولد کنتیکت است که بر طبیعت نگاه دارد. در وب سایت DearMoon در مورد هال نوشته شده است: پروژه های وی بینندگان را در ماجراجویی هایی قرار دادند که مرزهای روح انسان ما را کشف کردند. از دنبال کردن یک سفر پزشکی از راه دور در جنگل‌های آمازون گرفته تا کشفیات که استخوان‌های ماموت را در سیبری کشف می‌کنند.

بخوان  کشف احتمالی ۲ سیاره به فرد پوشیده از آب

با سرنشینان ماموریت ماه آشنا شوید

با سرنشینان ماموریت ماه آشنا شوید

دو جوشی

به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیس، یک گروه هنرمند قرار است در آینده طی یک ماموریت مشخصبه‌فرد به دور ماه پرواز کنند. «یوساکو مائزاوا» (Yusaku Maezawa)، میلیاردر ژاپنی اخیرا اعلام کرد که این گروه از جمله خود او، با یک موشک «استارشیپ» (Starship) شرکت اسپیس ایکس دور (SpaceX) به ماه خواهد چرخید.

«ریانون آدام» (Rhiannon Adam) که در زمان انتخاب ۳۷ سال، یک هنرمند و عکاس ایرلندی‌تبار است که زمان خود را بین لندن و آمریکا اسپری می‌کند. در سال ۱۹۹۲، زمانی که والدینش یک قایق بادبانی برای سفر به سراسر جهان خریدند، کوچ‌نشین بوده است. وی تحصیلات خود را در «کالج هنر و طراحی سنت مارتینز» (Central Saint Martins College of Art and Design) و «دانشگاه کمبریج» (University of Cambridge) گذرانده است. او جوایزی شامل «جایزه میتار»(Meitar Award) را برای عکاسی برتر در سال ۲۰۱۹ نیز به عنوان یکی از استعدادهای جدید گالری عکاسان شناخته شده است.

تیم داد

استیو آئوکی

«کریم ایلیا» (Karim Iliya) که در زمان انتخاب ۳۲ سال، عکاس و فیلمساز است. دوران کودکی او در آسیا و آسیا گذشت. بیوگرافی او در وب‌سایت DearMoon می‌گوید: اشتیاق ایلیا به طبیعت، او را در میان آتشفشان‌های در حال انفجار، اعماق جهان‌های یخی قطب شمال و بسیاری از مکان‌های شگفت‌انگیزی آورده است که انسان‌ها و حیوانات در آنها ساکن هستند.

وی طراحی و کارگردانی نمایش‌ها و کمپین‌هایی را برای «اپل»، «گوگل»، «مرسدس بنز» و شرکت‌های مشهور دیگر انجام داده و همچنین بنیان‌گذار شرکت «JAD Productions» است که یک شرکت سازنده برنده جوایز متعدد به شمار می‌رود. ایمی در سال ۲۰۱۹ به عنوان سفیر حسن نیت چک منصوب شد و بنیان‌گذار یک سازمان غیرانتفاعی موسوم به «مونشات پلتفرم» (Moonshot Platform) در آمریکا است که از رهبران جوان حمایت می‌کند.