تغییر دهنده مهم بازی در صنعت سوخت خودروایسنا/خراسان رضوی سوخت‌های زیستی ممکن است ۹۰ درصد از انتشار دود سیاه از خودروها را از بین ببرد.

به نقل از ارث، بر اساس نتایج تحقیق جدید دانشگاه مالاگا اسپانیا، استفاده از سوخت‌های زیستی می‌تواند منجر به کاهش چشمگیر از ۹۰ درصد در انتشار دود سیاه از وسایل نقلیه شود.

این تحقیق که با همکاری دانشگاه بیرمنگام انگلستان انجام شد، نشان‌دهنده کشفی مهم در زمینه انتشار گازهای گلخانه‌ای از وسایل نقلیه است. محققان نانوذرات دوده تولید شده توسط موتورها را با استفاده از سوخت‌های زیستی تجزیه و تحلیل‌های مختلف انجام دادند.

یکی از جنبه‌های کلیدی این سوخت‌های زیستی فرآیند تولید آنهاست. آنها را می‌توان از بقایای زیست توده کم کربن، مانند روغن‌های زائد، جلبک‌ها و بقایای کشاورزی یا جنگلداری به دست آورد که نه تنها آنها را دوستدار محیط زیست می‌، بلکه آنها را به یک تغییر بالقوه بازی در صنعت سوخت خودرو تبدیل خواهد کرد.

نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که سوخت‌های زیستی مورد مطالعه که در آزمایشگاه‌ها به دست‌آورده‌ها می‌شود، جدا از این که دوده بسیار کمی تولید می‌کنند، در موتورهای مشابه سوخت هر پمپ بنزینی عمل می‌کنند، به این معنی که برای اینکه به طور معمول کار می‌کنند، به تغییرات نیاز دارند. نیست.

این مطالعه نه تنها در مسیر بالقوه برای کاهش ردپای زیست‌محیطی موتورهای حرارتی را نشان می‌دهد، بلکه برای استفاده از سوخت‌های غیرنفتی که می‌توان انتشار آلاینده‌ها در خودروها را کاهش داد، باز می‌کند. تحقیقات این تحقیق در حال حاضر در حال حاضر در جهت تجاری سازی این سوختهای زیستی هستند و با آن قراردادی منعقد کرده اند.

بخوان  آیا ربات‌ها می‌توانند به طور کامل مانند انسان‌ها رفتار کنند؟

انتشار دود سیاه از خودروها، معمولاً خودروهای دیزلی، محیط زیست‌محیطی قابل توجه است که باعث ایجاد و ایجاد ذرات کربن ناشی از احتراق ناص سوخت دیزل می‌شود. عوامل کمک‌کننده در ایجاد چنین آلایندگی‌ها، می‌تواند فیلتر هوا، ناکارآمدی شرکت‌ها، یا مشکلات در اجزای داخلی موتور باشند.

یکی از عوامل کلیدی که در ایجاد نقش سیاه نقش دارند، عدم تغییر نسبت سوخت به هوای سوخت زیاد و هوای کافی باعث سوختن ناقص سوخت می‌شود. علاوه بر این، مشکلات مربوط به توربوشارژر است که مسئول تامین هوای اضافی به موتور نیز می‌تواند منجر به دود سیاه شود.

دود تنها نشانه‌هایی از ناکاری سوخت است، بلکه پیامدهای زیست‌محیطی و همچنین حاوی انواع آلاینده‌های مضر است، ازجمله ذرات معلق است که می‌تواند سیاهی را برای سلامت انسان بسیار کند، به ویژه بر روی سیستم‌های تنفسی، سلامتی را نیز داشته باشد. محیط زیست کمک می کند.

برای کاهش این مشکلات، تعمیر و نگهداری منظم خودرو بسیار مهم است که شامل بررسی و تعویض فیلترهای هوا، مطمئن از عملکرد صحیح انژکتورها و رفع مشکلات توربوشارژر است. علاوه بر این، پیشرفت‌ها در فناوری‌های موتور و استانداردهای آلایندگی دقیق‌تر باعث می‌شود موتورهای دیزلی کارتر و کارآمدتر شوند که به انتشار دود سیاه کمک کند.

این مقاله در مجله Fuel منتشر شده است.

انتهای پیاممنبع