راه‌اندازی شبیه‌ساز برای تجربه طوفان در دانمارک

بازدیدکنندگان می‌توانند با اطلاعاتی در مورد آیرودینامیک، انرژی باد و فیزیک، در مورد علم طوفان‌ها بیاموزند.

یک ارزیابی آب و هوای جهانی “United In Science” نیز توسط “سازمان جهانی هواشناسی”(WMO) در ماه سپتامبر منتشر شد. این ارزیابی نشان داد که جهان به طور فزاینده‌ای با دمای بالا، سیل‌های مخرب ناشی از تغییرات آب و هوا، خشکسالی و گرما گرم است.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، با شکسته شدن رکورد گرما و سیل‌های ویرانگری که فقط در سال جاری تجربه می‌کنند، بیشتر باورپذیر هستند که تغییرات آب و هوایی باعث ناملایم‌تر شدن آب و هوا می‌شوند.

«تروئلز نیم اندرسون» (Troels Nim Andersen)، مدیر این پروژه در «پارک علمی یونیورس» (Universe Science Park) که شبیه سازها در آن قرار دارند، گفت: Beat the Storm، مردم را در تمام سنین دخیل می‌کند و به آنها امکان می‌دهد. تا احساسات را تجربه کنند که با هیچ روش دیگری نمی‌توان آنها را تجربه کرد.

پژوهش‌ها نشان می‌دهند که در نتیجه افزایش دما، طوفان‌های گرمسیری به شهرهای پرجمعیت مانند پکن، نیویورک و توکیو ضربه می‌زنند. علاوه بر این، نتایج حاصل از موفقیت رکوردشکنی که در ماه ژوئیه باعث جاری شدن سیل در آلمان و بلژیک می شود، به تغییرات آب و هوایی تا ۹ برابر بیشتر بود.

برای کمک به افزایش در این موضوع، اولین شبیه ساز عمومی طوفان در جهان، در نوردبورگ دانمارک راه اندازی شده است.

این شبیه‌سازها، شرکت‌کنندگان را در حالی که در میان تونل باد می‌روند تا دکمه‌های را در پایان دیگر فشار دهند، در مقابل بادهای شدید قرار می‌گیرند. جلوه‌های ویژه می‌توانند بازدیدکنندگان را در شهرها، کوه‌ها، جنگل‌ها یا بیابان‌ها قرار دهند.

بخوان  افشای تاریخ راه اندازی ویندوز 12 هدیه ای برای اولین بار در کریسمس برای سازندگان لپ تاپ است

وی افزود: این فعالیت، راهی برای اکتشاف در مورد باد و افزایش علاقه به این عنصر از طبیعت است و همه آن را دوست دارند. هدف ما این است که علم همیشه سرگرم‌کننده باشد و با انجام دادن این کار، الهام‌بخش بازدیدکنندگان خود باشند تا به کاوشگر و حل‌کننده مشکل تبدیل شوند.

راه‌اندازی شبیه‌ساز برای تجربه طوفان در دانمارک

هدف فعالیت های Be Storm، افزایش آگاهی در مورد آب و هوای ناملایم ناشی از تغییرات اقلیمی به واسطه ارائه یک تجربه دست اول در بادهای تند طوفان های دسته دوم است.

این شبیه‌ساز موسوم به «Beat the Storm» از دو شبیه‌ساز تشکیل شده است که امکان تجربه طوفان را تا دسته دوم فراهم می‌کنند. طوفان دسته دوم، بادهایی با سرعت بیش از 10 کیلومتر در ساعت را به همراه دارد.

«تام کناتسون» (تام کناتسون)، دانشمند ارشد «اداره ملی اقیانوسی و جوی آمریکا» (NOAA) گفت: آب و هوای گرمتر ممکن است فرکانس طوفان‌ها را افزایش دهد اما طوفان‌هایی که تشکیل می‌شوند، شانس بیشتری برای قوی شدن دارند.

این شبیه ساز توسط شرکت خصوصی “Storm Adventures Ltd” ساخته شده است که موسس آن “اینگوس آگستکالنز”(Ingus Augstkalns)، یک ورزشکار رشته های ورزشی بادی مانند “پرواز با لباس بالدار” یا “وینگسوت اسکایدایو” (Wingsuit Skydive) است.

آگستكالنز گفت: ما قصد داريم بيش از صدها شبيه طوفان را در سراسر جهان بسازيم تا بازديدكنندگان مراكز علمي و سرگرمي، پاركهاي تفريحي و مكانهاي ديگري را تجربه كنند كه از نسيم 35 كيلومتر در ساعت براي كودكان تا طوفان دسته دوم را شامل مي شود. می شود.

یک‌ساز طوفان که در دانمارک راه‌اندازی شده است، مردم را در شرایطی قرار می‌دهند که در آن طوفان را تجربه کنند.

بخوان  شرکتی که تراشه‌های خود را در مغز از ۳۰ نفر کاشته است!

این فعالیت‌هایی که برای افراد پنج تا ۸۰ ساله مناسب است، می‌توانند در مورد خطرات و عواقب طوفان‌ها آموزش دهند.

انتهای پیاممنبع