رصد سیارک عجیبی که طول آن ۳ برابر عرض آن است

انتهای پیام



منبع

این سیارک که در سال ۲۰۱۱ کشف شد با عنوان «۲۰۱۱ AG5» شناخته می‌شود. «۲۰۱۱ AG5» در روز سوم فوریه به زمین نزدیک شد و به اختراع این فرصت را داد تا از نزدیک نگاهی به آن بیاندازند. هیچ خطری از سوی این سیارک سیاره ما را تهدید نمی‌کند، اما از آنجایی که از 1.1 میلیون مایلی گذشت، به اندازه کافی نزدیک بود که بتوان با استفاده از رادار آن را مشاهده کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیجیتال ترندز، سیارک‌ها اغلب ظاهری کروی دارند، اما برخی از آن‌ها در اشکال و اندازه‌های عجیب و غریبی ظاهر می‌شوند. از سیارک ریوگو(Ryugu) که ظاهری شبیه به فرفره گرفته تا سیارک کلئوپاترا که شبیه به یک استخوان است. این تکه‌های سنگی که به دور خورشید می‌چرخند می‌توانند از یک متر تا اندازه‌ی سیارات کوتوله داشته باشند.

لنس بنر (لنس بنر)، دانشمند اصلی آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا که به هدایت این رصدها کمک کرد، در بیانیه‌ای گفت: در میان 1040 جرم نزدیک به زمین که توسط رادار سیاره‌ای تا امروز مشاهده می‌شود، این یکی از بزرگترین اجراکنندگان است که دیده‌ایم. .

ناسا به یک سیارک عجیب و غریب و غریب راصد کرده است که طول آن سه برابر عرض آن است.

مشاهدات همچنین به اصلاح مدارک این سیارک کمک کرد. اطلاعات در مورد مدار سیارک توسط مرکز مطالعات اجرام نزدیک به زمین ناسا(CNEOS) که گروهی هستند که سیارک‌هایی را که ممکن است به زمین نزدیک شوند، می‌شوند، استفاده می‌کنند. این سیارک هر ۶۲۱ روز یک بار به دور خورشید می‌چرخد و تا سال ۲۰۴۰ دیگر از زمین بازدید نمی‌کند، اما زمانی که این کار را انجام دهد نزدیک‌تر از قبل باشد، هنوز آنقدر نزدیک نیست که خطری ایجاد کند، اما مرکز مطالعات اجرا می‌کند. نزدیک به زمین ناسا آن را زیر نظر خواهد گرفت.

بخوان  همکاری مشترک علمی و پژوهشی دانشگاه‌های محقق اردبیلی و محمدعلی جناح پاکستان

اکنون به این مجموعه عجیب اضافه شده است و ناسا به خبر جدیدی از رصد سیارکی داده شده است که طول آن برابر با عرض آن است.

رصدها نشان دادند که این سیارک دراز و نازک و به اندازه ساختمان امپایراست و ۱۶۰۰ فوت(۴۸۷ متر) طول و ۵۰۰ فوت(۱۵۲ متر) عرض دارد. به چشم انسان، این سیارک رنگ سیاه زغالی دارد.