ساخت یک مار رباتیک برای سرویس لوله‌های آب

این ربات می‌تواند در قلب شبکه آبرسانی بدون ایجاد اختلال در توزیع آب به کاربران جهت ارائه‌های حرکت زنده کند.

نظارت بر حفظ کیفیت

این ربات که کاملاً مستقل و مستقل است، برای عبور از پیچ و خم خطوط لوله طراحی شده است. در حالی که می‌توان جریان آب حرکت کند.

برای اطمینان از کیفیت آب با استفاده از چنین سیستم‌هایی به خطر نمی‌افتد، تیم شرکت ACWA مطمئن است که ربات‌های Pathfinder الزامات و استانداردهای بهداشتی را رعایت می‌کند. به گفته این شرکت، این ربات‌ها در مأموریت‌های شنا در آب آشامیدنی، از طریق یک قفل هوای ضدعفونی‌شده به شبکه دسترسی دارند.

خدمات وب سایت شرکت ACWA Robotics، این ربات هوشمند ساخت درون لوله‌ها حرکت می‌کند و بدون توقف توزیع آب، کلیدهای کلیدی را صرف صرفه‌جویی در میلیون‌ها متر مکعب آب و کمک به سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های آب شهرها می‌کند.

به وب گفته‌سایت شرکت سازنده، یکی از اهداف اصلی پروژه Pathfinder، دقیق‌ترین و کارآمدترین داده‌ها را به شرکت‌های آب و اپراتورهای شبکه آبرسانی ارائه می‌کند.

به شرکت سازنده، برنامه‌های ماموریتی این ربات شامل یک حالت بازیابی ایمن است که آن را قادر می‌سازد با خیال راحت به پایگاه باز می‌گردد.

نمایشگاه فناوری CES از روز سه‌شنبه سوم ژانویه (۱۳ دی) آغاز می‌شود و دو روز اول آن به خبرنگاران اختصاص می‌یابد. در روز پنجشنبه پنجم ژانویه(۱۵ دی) در این نمایشگاه به روی عموم باز خواهد شد. این نمایشگاه تا روز یکشنبه هشتم ژانویه(۱۸ دی) ادامه خواهد داشت. در این نمایشگاه بزرگترین برندهای جهان به فعالیت می‌پردازند و با شرکای جدید دیدار می‌کنند و زیرک‌ترین مبتکران پا به عرصه می‌گذارند.

بخوان  هند می‌خواهد نمونه‌های خاک ماه را به زمین بیاورد

این ربات قادر است خطوط لوله را با دقت تجزیه و تحلیل کند و گزارش از وضعیت کلی لوله (ضخامت فعلی، خوردگی، ریز ترک‌ها، بیضی ‌شدن) و هر داده‌ای که ممکن است در آب و هیدرولیک (فشار، کیفیت، کدر شدن) باشد. آب) نیاز باشد، ارائه دهد.

نمایشگاه CES همه جنبه های فناوری را شامل می شود. از جمله مواردی که در این نمایشگاه به نمایش در می‌آید فناوری‌های مربوط به حوزه فناوری‌های مصنوعی، انرژی، خودرو، سلامت، سرگرمی، صفحه‌های نمایش و تلفن‌همراه، وسایل خانه، ربات، فناوری‌های 5G و بسیاری از فناوری‌های دیگر هستند.

مهندسان یک ربات هوشمند شبیه به مار ابداع کرده‌اند که می‌توان در لوله‌های آب حرکت کند و بدون توقف در آب داخل لوله‌ها نظارت داشته باشد.

به گزارش ایسنا و به نقل از آی‌ای، در توجه قابل توجه مردم دنیا با آب آشامیدنی، سالانه ۳۲ میلیارد دلیل مکعب آب سالم به معیوب بودن شبکه‌های توزیع آب در سراسر جهان هدر می‌رود. اینجاست که فناوری‌هایی مانند ربات خودران Pathfinder ساخته شده شرکت ACWA Robotics به یک محصول بسیار نیاز برای خدمات شهری تبدیل می‌شود.

نحوه عملکرد Pathfinder

بر اساس سازمان ملل، انتظار می‌رود از سال ۲۰۳۰ تا ۴۰ درصد از آب در سراسر جهان استفاده کند.

از آخرین نمایشگاه CES که در شرایط عادی در سال ۲۰۲۰ برگزار شد، موارد زیادی تغییر کرده است و پس از آن به دلیل بیماری بیماری کووید برگزار می شود.

انتهای پیاممنبع

نمایشگاه CES یکی از تأثیرگذارترین نمایشگاه‌های فناوری جهان است که در سال ۲۰۲۳ از پنج تا هشتم ژانویه در لاس وگاس آمریکا برگزار می‌شود.

بخوان  کاربران ویندوز 7 بالاخره عرضه را کنار می گذارند – اما نه برای ویندوز 11

فناوری‌های هوشمند این ربات همچنین تضمین می‌کنند که مأموریت‌های Pathfinder شامل راه‌حل‌های مدیریت خطر می‌شود، به طوری که سیستم در صورت بروز هر مشکلی به طور خودکار انجام شود و در هر موقعیت غیرمنتظره‌ای به پایگاه بازمی‌گردد.

این فناوری در نمایشگاه CES ۲۰۲۳ (نمایشگاه لوازم الکترونیکی مصرفی) در بخش بهترین نوآوری‌ها در رده «شهرهای هوشمند» شناخته می‌شود و تحت عنوان «امنیت انسانی برای همه، پایداری، طراحی زیست محیطی و انرژی هوشمند» یکی از برگزیدگان است.

هر ربات Pathfinder مجهز به حسگرهایی است که با مواد خاص خط لوله، قطر و مدل عملیاتی شبکه سازگار است.

اولین نمایشگاه CES در سال ۱۹۶۷ در شهر نیویورک برگزار شد. از آن زمان رونمایی از زندگی هزاران محصول در این نمایشگاه است که بسیاری از آنها ما را تغییر داده است.