مبانی تکنولوژی مدرن 1 بیتی

نمونه بازار های کنونی عبارتند از اتوماسیون خانگی (همچنین به عنوان دستگاه های خانه های هوشمند شناخته می شود) مانند کنترل و اتوماسیون روشنایی، گرمایشی (مانند ترموستات هوشمند)، تهویه، سیستم های تهویه مطبوع و لوازم خانگی از قبیل ماشین لباسشویی/ خشک کن، جاروبرقی روباتیک، تصفیه هوا، اجاق گاز، یخچال/ فریزر یخ کننده که با استفاده از وای فای برای نظارت از راه دور به کار می رود. از راه دور کنترل شوند (مانند خانه هوشمند) و همچنین فرصت برای ادغام مستقیم از جهان فیزیکی به سیستمهای مبتنی بر کامپیوتر ایجاد کردهاست و در بهبود بهرهوری، دقت و سود اقتصادی علاوه بر کاهش دخالت انسان منجر شدهاست (مانند رباتهای فروشنده). البته پیش از آن کوین کلی در کتاب قوانین نوین اقتصادی در عصر شبکه ها (۱۹۹۸) موضوع نود های کوچک هوشمند (مانند سنسور باز و بسته کردن درب) که به شبکه جهانی اینترنت وصل می باشند را مطرح نمود. در این راه باید توجه داشته باشید که از این موضوع مهم هرگز غفلت نکنید زیرا با توجه به رشد سریع تکنولوژیهای به روز و جدید و اهمیت آنها از لحاظ تامین امنیت ملی، رفاه عمومی و رشد اقتصادی ممکن است از همه چیز دور شوید و به نتیجه درستی نرسید. قرارگیری امارات متحده عربی در محدوده فرکانس دهی آن از نکات جالب توجه میباشد.

این دستگاهها اطلاعات مفید را با کمک فناوریهای مختلف موجود جمعآوری میکنند سپس به صورت خودکار داده ها را بین دستگاه های دیگر به جریان می اندازند. از آنجایی که هوش مصنوعی در بازی های رایانه ای بر روی ظاهر هوش و گیم پلی تمرکز دارد، روشی که از آن استفاده می کند با روش های معمول هوش مصنوعی سنتی تفاوت زیادی دارد. از جمله موارد استفاده این سیستم میتوان مدیریت بحران و یا کاربرد آن در شبکههای بانکی اشاره نمود که در سطح شهرها و در پایانههای ATM متحرک سوار بر خودرو، کامیون یا کانکسها وجود دارند و تقریباً تمام شبکه بانکی ایران از این سرویس ماهوارهای استفاده میکند. برای ارسال نیز میتوان از سرویسهای دیگر استفاده کرد که بهکارگیری سرویس GPRS کلاً آن را بیسیم میکند GPRS میتواند از طریق موبایل باشد که این نوع از اینترنت ماهوارهای بر پایین بودن هزینههای آن کمک بسزایی میکند.

در حالی که این اطلاعات منتقل رمزگذاری نشدهاست، این اطلاعات را می توان توسط افراد دیگری غیر از مالک اصلی دریافت و استفاده شود که این امر به وضوح مشاغل را به خطر می اندازد. برخی از تحلیل گران معتقد هستند که با پیشرفت هوش مصنوعی ممکن است این سلاح های خود مختار ذهن خودشان را بدست آورند و برای انسان ها خطر آفرین باشند. برای جلوگیری از به خطر افتادن IoT، مشاغل مجبورند اقدامات جدی را انجام دهند تا اطمینان حاصل شود که اطلاعات آن ها ایمن است و راهی برای دستیابی مجرمان به داده ها وجود ندارد. سوالی که به طور طبیعی مطرح میشود این است که آیا AI در نهایت آن قدر قدرتمند خواهد شد که بتواند تمام مشاغل ما را بدزدد؟ اینترنت اشیاء نوع تکاملیافته سیستمی به نام “کنترل نظارتی و فراگیری داده­ها” است که به اختصار به آن SCADA گفته می­شود، که در واقع یک دسته­بندی از برنامه­های نرم­افزاری برای پردازش، کنترل و جمعآوری لحظهای اطلاعات و داده­ها از مکان­های مختلف در جهت کنترل شرایط و تجهیزات است. یعنی درصد زیادی از کار ها توسط متخصص های حسابداری و مالی در شرایط فعلی بازار انجام می شود شامل تحلیل، کمی سازی و گزارش مقادیر نسبتا بزرگی از اطلاعات کمی می باشد.

وقتی تکنولوژی، تجویزمیکند که کاربرانش چه کسانی هستند، این یعنی جامعه را به گروههایی تازه تقسیم میکند و اجازه استفاده از تکنولوژی را به بعضی سایت 1biti از افراد نمیدهد. وساطت ترجمه: تکنولوژی، اهداف، علایق، قصدها و ایدههای کنشگران را تغییر میدهد. اینکه به اینترنت اشیا با دید اینترنتگرا یا موجودیتگرا نگاه کنیم باعث به وجود آمدن تغییر در ذینفعان، قرارداد های تجاری، تحقیق ها و استانداردهای موجود خواهد شد. در یک حرکت فعال برای تطبیق دادن تکنولوژی های جدید و نو ظهور دولت انگلیس در بودجه شان در سال ۲۰۱۵، ۴۰میلیون پوند به تحقیق دربارهٔ اینترنت اشیاء اختصاص دادند. این کار با این هدف انجام میشود که این برنامهها بتوانند به جای جستجو به آن حرکت مراجعه کنند. الن ریچ : هوش مصنوعی مطالعه روشهای برای حل مسایل بسیار دشوار در زمان محدود (چند جمله ای) با به کار بردن دانش در حیطه مسأله طرح شده است. این هوش مصنوعی با اتکا به شماری ویدئوهای کدگذاری شده طراحی شده و به منظور نشان دادن همان دانش اولیهای که نوزادان در چند ماه اول زندگی خود دارند، آموزش داده شده است. به عنوان مثال، هنگامی که افراد در شرکت ها یا مغازه های خود از دوربینهای مخفی استفاده می کنند، که می تواند به عنوان مشاغل کوچک یا متوسط در نظر گرفته شود، داده ها، که در اینجا فیلم ضبط شده است، از طریق سیگنال های رادیویی، از محل دوربین مخفی به تلفن یا رایانه صاحبان منتقل می شود.

بخوان  شش روش برای داشتن (الف) بیشتر جذاب کننده تکنولوژی جهان

در این حالت کاربر کنترلی بر داده دریافتی ندارد و این خود باعث میشود که پروتکلهایی که نیاز به تاییدیه دریافت صحیح اطلاعات دارند بلااستفاده باشند. این هوش مصنوعی باید بتواند مجموعهای از احساسات خود را همراه با معادله آنها ایجاد کند. اینترنت اشیا صنعتی از قدرت ماشینهای هوشمند و تجزیه و تحلیل بلادرنگ استفاده میکند تا از دادههایی که ماشینهای ساده، سالها در محیطهای صنعتی تولید کردهاند استفاده کند. برای مثال خدمات برای مشتریان عادی یعنی استفاده از اینترنت اشیا در خانه، از دستیارهای مجازی تا سنسورهای کنترل دما یا سیستمهای امنیتی و وسایل پوشیدنی برای کنترل سلامت افراد. در این جمع تمامی افراد با یکدیگر در ارتباط بوده و قادر به حرف زدن و انتقال گفتههای خود به دیگران هستند. با همه تحسینها و انتقاداتی که نسبت به تکنولوژی در ادوار مختلف بوده، تکنولوژی راه خود را برای ورود به جوامع در طول تاریخ هموار کرده است. اکنون و در سال ۲۰۲۱، فیسبوک دوباره جانی تازه به این مفهوم بخشیده و اعلام کرده است که تولید محصولات متاورس ۱۰ تا ۱۵ سال به طول خواهد انجامید. تا سال ۲۰۱۲، ادارات دولتی در افغانستان به اینترنت متصل شده بودند و برنامهٔ «حکومت الکترونیک» نیز با هدف تأمین امنیت شبکه در این ادارات شروع به کار کرده بود.

حدود ۴۰ سال پیش پسرکی در آفریقای جنوبی به دنیا آمد که آرزوهای بزرگی داشت و برای رسیدن به آن آرزوها زحمات بسیار زیادی کشید. این تعاریف ممکن است برای افراد بیگانه با این بحث بی اهمیت به نظر برسند، اما درک ذهن و هوش انسان، در واقع برای تعیین جدول زمانی نقاط عطف برای هوش مصنوعی بسیار مهم است. یک طرفه زمینی با بازگشت ماهوارهای که معمولاً از خطوط Dial up برای ارسال اطلاعات آن استفاده میشود سیستمی است که به دلیل بالا بودن سرعت دریافت اطلاعات آن جدا از بحث لتنسی ماهوارهای یک طرفه نام گرفتهاست. برای ترکیب دو اتصال مجزا معمولاً از وی پی ان استفاده میشود که سرور وی پی ان دادههای ارسالی را از طریق ماهواره برای کاربر ارسال میکند.

مك كارتی كه از جمله بنیان گذاران هوش مصنوعی به حساب می آید، در زمان مطالعات خود درباره این علم زبانی را برای توصیف و توسعه هوش مصنوعی با عنوان list processing یا همان LISP ابداع نمود. برخی دامداریها با استفاده از ریزتراشهها، نه تنها حیوانات خود را ردیابی میکنند، بلکه اطلاعات مربوط به نژاد، وزن یا سلامتی آنها را هم مورد بررسی قرار میدهند. به عنوان مثال، دستبند های هوشمند می توانند اطلاعات ارائه شده مربوط به ورزش روزانه مالک را ضبط کنند. توسعه دستگاه های منابع محدود متصل به اینترنت به این معناست که برنامه های کاربردی دیگر مانند سیستم های هشدار اولیه زلزله و سونامی می تواند توسط خدمات اضطراری برای ارائه کمک مؤثر واقع شود. همچنین، روشهای هوش مصنوعی که در درجهی اول برای تشخیص تصویر ایجاد شدهاند، باید برای ارائهی بینشهای بیولوژیکی توسعه یابند. رویکرد آن به پردازش گسترده جستجوی تصویر و صدور مجوز، تشخیص و تحقیقات شخصیت کمک می کند. تحقیقات ایبیآی تخمین زده است که بیش از ۳۰ میلیارد دستگاه به صورت بی سیم به اینترنت اشیاء تا سال ۲۰۲۰ وصل خواهند شد. این گزارش در ادامه مینویسد تحقیقات نشان میدهد که قاتل، شخصی به اسم عبدالوهاب کوچاک بود که از اعضای شبکه قاچاق مواد مخدر تحت رهبری «ناجی شریفی زیندشتی» بودهاست.

مشکلات در جبر، اثبات قضایای منطقی و صحبت کردن به زبان انگلیسی را انجام می دادند و در اواسط دهه 1960، تحقیقات در ایالات متحده به شدت توسط وزارت دفاع تأمین می شد و آزمایشگاه هایی در سراسر جهان تأسیس شده بودند. به ازای هر تحقیق و مطالعه صورت گرفته در سال ۲۰۱۴ توسط پروژهٔ اینترنتی تحقیقات پیر، ۸۳ درصد متخصصان تکنولوژی و کاربران مرتبط با اینترنت با ایدهٔ اینکه اینترنت/ ابر اشیا، رایانه های جاسازی شده و پوشیدنی تا سال ۲۰۲۵ تأثیر های مفید و گسترده خواهند داشت، موافقت کردند. اینکه آیا لباسهای دیجیتال واقعا میتوانند جایگزین بیشتر مدهای دنیای واقعی شوند، در واقع به عنوان حدس و گمان باقی مانده است. در بین کشورهای منطقه نیز بیشتر کشورها در طی سالهای 2012 تا 2015 در حوزهی توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات رشد داشتهاند و بحرین با امتیاز 46.7 در جایگاه نخست منطقه جای گرفته است. درحال حاضر پیشبینی تکنولوژی در بیشتر کشورهای اروپایی مورد استفاده قرار میگیرد. تکنولوژی متوسط، میانگین بین این دو قرار میگیرد. درحدود بیست سال اخیر دو کار بنیادی واصولی درتکنولوژی کشاورزی صورت گرفته است .

بخوان  9 تکنولوژی اسرار کاملاً محافظت شده با جزئیات واضح توضیح داده شده است.

اگرچه هزینه در چند سال گذشته در حال کاهش بوده است، اما هزینههای توسعه فردی هنوز میتواند تا سیصد هزاردلار برای هوش مصنوعی پایه باشد. هر چند شرکت هایی بمنظور تهیه و توضیع اینترنت در کلان شهرهای افغانستان وجود دارند ولی اکثر کاربران اینترنت در افغانستان از اینترنت سیم کارتهای روشن، سلام، ام تی ان، اتصالات و افغان بی سیم استفاده می کنند. این دو شی عبارت هستند از یک استند یا پد شارژ که به شکل معمول توسط یک سیم رابط به برق متصل گشته و دستگاهی که از یک باتری بهره برده و سخت افزار دریافت انرژی شارژ بی سیم را نیز در خود دارد. 3. شرکت مجبور است علتی را که باعث آشکار شدن اطلاعات شده است، تحقیق کند و سپس سیستم مبتنی بر اینترنت اشیا خود را ایمن تر کند. این ابزار ای ام پی نام دارد و بر روی اکثر وبسایتها امکان پیاده سازی دارد. زیرا که اپل سیستم عامل iOS را تنها برای دستگاه های خود ارائه می دهد که باعث می شود به خوبی بتواند، هماهنگی فوق العاده ای را برای پست پی سی هایش فراهم آورد. به عنوان مثال یکی از تکنولوژی های مدهوش کننده امروز کامپیوتر است که اگر از افرادی که با این وسیله کار می کنند از مزایای آن بپرسیم آنچنان با غلو درباره مزیت های آن صحبت به میان می آوردند که به نظر می رسد به نیمه گم شده خود رسیده اند!

میزان سرمایه بازار این شرکت تا ماه آوریل سال ۲۰۱۲ برابر ۷۴/۲۱۳ میلیارد دلار بوده است. کارشناسان تخمین میزنند که اینترنت اشیاء در حدود سی میلیارد شیء تا سال ۲۰۲۲ تشکیل خواهد شد. در سال ۱۹۶۶ نخستین چتبات به نام «الیزا» (Eliza) ساخته شد و در سال ۱۹۷۲ نیز نخستین ربات هوشمند به نام «وابات ۱» (Wabot 1) به وجود آمد. نزدیک به یک هفته پیش، روزنامه نیویورکتایمز برای نخستین بار از اختصاص بودجهای ۷۰ میلیون دلاری در وزارت خارجه آمریکا به پروژه «اینترنت چمدانی» خبر داد. اینترنت اکسپلورِر (به انگلیسی: Internet Explorer) (به اختصار: IE یا MSIE) مرورگر وب شرکت مایکروسافت بود که برای اولین بار بهطور پیشفرض در سیستمعامل ویندوز ۹۵ حضور داشت و برای آخرین بار به طور پیش فرض در ویندوز 8.1 نصب شده بود و سرانجام با مایکروسافت اج جایگزین شد . برای اولین بار افغانستان دامینaf. هوش مصنوعی ضعیف هدف گرا است و برای انجام وظایف منحصر به فرد مانند تشخیص چهره، تشخیص گفتار/ دستیاران صدا، رانندگی با ماشین یا جستجو در اینترنت طراحی شده است و در تکمیل کار خاصی که برای انجام آن برنامه ریزی شده است، بسیار هوشمند است. این داده ها می تواند چیزی شبیه به تعداد گام های هر روز، مدت زمان دویدن هر فرد و ساعاتی باشد که فرد برای دویدن از خانه خود خارج می شود.

ذکر مرجع در انتهای عنوان جدول در صورتی که کار خود نویسنده نباشد، ضروری است. در حال حاضر این سیستم تکامل یافته است و آخرین نسل­های SCADA جای خود را به اولین نسل­های IoT داده­اند. در حال حاضر POET الهامبخش محققان دیگر، مانند ناتاشا جکس و مایکل دنیس در دانشگاه کالیفرنیا، برکلی است. اصطلاح اینترنت اشیا توسط کوین اشتوین از پراکتر و گمبل مورد استفاده قرار گرفت، بعد مرکز دانشگاه MIT در سال ۱۹۹۹ تأسیس شد. پدر او استاد ریاضیات در دانشگاه مریلند و مادرش از پژوهشگران سازمان فضایی آمریکا، ناسا است. اما امکان همکاری در زیرساخت اینترنت موجود است.

یادگیری عمیق، تجربیات هوش مصنوعی شخصی سازی شده را امکان پذیر می کند، به عنوان مثال، دستیاران مجازی یا موتورهای جستجو که داده های شما را ذخیره می کنند، می توانند تجربیات آینده شما را شخصی سازی کنند. همچنین با گسترش اتوماسیون متصل به اینترنت در بخش های نرم افزار جدید، انتظار می رود که اینترنت اشیا، مقادیر زیادی از داده ها از مکان های مختلف با ضرورت نتیجه بخش تجمع سریع داده ها و افزایش نیاز به شاخصه فروشگاه و فراینده داده ها (بهطور مؤثر) جمع آوری کند. این نرمافزار مکان فعلی من را شناسایی کرده و براساس آن نتایج جستوجویی مرتبط را در اختیارم میگذارد. تکنولوژی تا حدی پیشرفت کرده که برای دیدن یک مکان دیدنی به حضور فیزیکی نیاز ندارید! از جمله، وبگاه یوتیوب در افغانستان در پاسخ به منتشر شدن یک فیلم توهینآمیز به پیامبر اسلام فیلتر شد که بعداً در سال ۲۰۱۳ از فیلتر خارج شد. را در سال ۲۰۰۳ گرفت.

بخوان  تکنولوژی پرتوشناسی چیست و چگونه به درمان بیماری ها کمک می کند؟ خبرگزاری اطلس | 1biti

به دلیل این که به صورت روز افزون هوش مصنوعی در حال پیشرفت می باشد و می تواند از طریق پروتکل های تمرین، یادگیری داشته باشد، تاثیر استفاده از این ابزار نیز در حال افزایش می باشد. اینترنت اشیا یک فرصت برای جمع آوری و تحلیل آمار های رفتاری متنوع و روز افزون ایجاد می کند. برای نمونه، با وجود دادههای جمعآوری شده توسط فدراسیون بینالمللی روباتیک (IFR) در راستای فروش و نصب روباتهای صنعتی در سراسر جهان، این سازمان نمیتواند از دادهها برای تجزیه و تحلیل تاثیر روباتها بر اشتغال استفاده کند. بنیاد ملی علوم یک دانشگاه صنعتی برای تحقیق بر روی سیستم نگهداری هوشمند در سال ۲۰۰۱ تأسیس کرد. یا حتی بیشتر، آن ها می توانند اطلاعات شخصی مانند نام، آدرس، شماره تلفن و کد ملی را حذف کنند. به عنوان مثال، با مقایسه ساعاتی که فرد برای دویدن روزانه اختصاص می دهد؛ بنابراین، حتی هنگامی که شرکت اقدامات خوبی را برای جلوگیری از به خطر افتادن سیستم مبتنی بر اینترنت اشیا انجام می دهد، اطلاعات در معرض خطر است. چنین فروشگاههایی، کاربران را پیوسته در معرض هوش مصنوعی قرار میدهند. به بیان دقیق تر، اطلاعات منتقل شده و جمع آوری شده می تواند افرادی را که از دستگاه های مبتنی بر اینترنت اشیا استفاده می کنند در معرض خطر قرار دهد.

با به روز شدن ماشینآلات و ابزارهای فرآوری مواد غذایی، مواردی از جمله حفاظت از محیط زیست، حفظ ارزش غذایی، رعایت نکات بهداشتی و دیگر مواردی از این دست به ارزشهای فردی و اجتماعی بدل شدند. از جمله مواردی كه در ابزارهای فوق به كار رفته است و بسیار جالب نیز است پاسخ بهاین سوال بوده است كـه دختـران بیـشتـر از كامپیوتر میترسند یا پسران؟ همین باعث شده آنها با شدت بسیار بیشتری محیط زیست را به ورطه نابودی بکشند. دقیقا حق با شرکتها است. در ایران سرویس یک طرفه ماهوارهای بیشتر از طریق اپن اسکای فرانسه که توسط ماهواره Eutelsat W3A عرضه میگردد دارای محبوبیت فراوانی است. نخستین نسخه از این مرورگر در سال ۱۹۹۵ به عنوان بخشی از یک بسته آپدیت برای ویندوز ۹۵ عرضه شده بود. درآمد سالانه این شرکت تا پایان سال 2008 برابر 21 میلیارد و 795 میلیون دلار بوده است. درآمد سالانه این شرکت در سال 2008 برابر 3 میلیارد و 580 میلیون دلار بوده است.

سر و کار دارد یا استفاده و کاربرد دانش برای یک فرجام عملی. دریافت دانش غیر رسمی و تبدیل به دانش رسمی: اکثر انسانها پر تلاش هستند . Vپس در حال حاضر دانش فرمان شناسی به عنوان یک دانش برتر، فقط به عنوان امکانی برای آینده میتواند لحاظ شود؛ هنوز برای جامعه نمیتوان برنامه ریزی کرد. وریزون: این شرکت آمریکایی بزرگ در حال حاضر شصت و ششمین شرکت بزرگ دنیا است و با ارزش بازار 2/112 میلیارد دلار چهل و سومین شرکت ارزشمند جهان است. بنابر اعلام شرکت گارتنر (شرکت پژوهشی و مشاورهای آمریکایی) حدود ۸/۲۰ میلیارد دستگاه روی اینترنت اشیا تا سال ۲۰۲۰ وجود خواهد داشت. اینترنت چمدانی نام پروژهایست آمریکایی که یک شبکه اینترنت بیسیم رایگان و متنباز و نظارتگریز را در کشورهایی که فیلترینگ گسترده اینترنت دارند پیادهسازی نماید. مبتکران این طرح تا کنون از دولت آمریکا حمایت مالی دریافت نکردهاند و شبکهای که ارائه کردهاند هم رایگان و متنباز بوده و بیشتر از کاربران عادی، کمپانیهای تکنولوژیک مانند New America یا سازمانهای غیردولتی و اکتیویستها از آن بهره میگرفتند. هوش مصنوعی آمازون با پیشرفت هرچه بیشتر الگوریتمهای خود، این شرکت را به پردرآمدترین شرکت دنیا تبدیل کرده است.