نسخه پیش‌نمایش ویندوز 11 ویژگی‌های جدیدی را اضافه می‌کند، باگ آزاردهنده را برطرف نمی‌کند

ویندوز 11 22H2 برای اولین بار چند هفته پیش راه اندازی شد در 20 سپتامبر و با خود تغییرات مختلفی مانند برگه ها در File Explorer به همراه بازگشت چندین ویژگی به نوار وظیفه را به همراه آورد. در حال حاضر با پیش نمایش بیلد 22621، کاربران تغییرات بیشتری را در File Explorer، ابزار جدیدی به نام Suggested Actions و انواع اصلاحات غیر امنیتی مشاهده خواهند کرد. شما می توانید این بیلد را از کانال پیش نمایش انتشار دانلود کنید، اما ابتدا باید برای آن ثبت نام کنید برنامه Windows Insider.

پیش نمایش بیلد 22621منبع

با ورود به ساخت پیش‌نمایش، بیشتر ویژگی‌ها در سطح جهانی عرضه می‌شوند به جز یکی: اقدامات پیشنهادی که فقط برای کاربران در ایالات متحده، کانادا و مکزیک در دسترس است. همانطور که از نام آن پیداست، به شما پیشنهاد می دهد که برای متن کپی شده چه کاری انجام دهید. مایکروسافت کپی کردن شماره تلفن را مثال می‌زند که در نتیجه ویندوز 11 به شما پیشنهاد می‌کند که با اپلیکیشن Teams تماس بگیرید. اگر تاریخ را کپی کنید، سیستم عامل به شما پیشنهاد می کند رویداد را به برنامه تقویم اضافه کنید.

در مورد اصلاحات، در مجموع 30 مورد وجود دارد، از مشکلات فونتی که بر کاراکترهای چینی تأثیر می‌گذارد تا فروشگاه مایکروسافت که پس از به‌روزرسانی ناگهانی از کار می‌افتد، و بارگذاری مجدد اجباری روی حالت IE در مرورگر Edge تأثیر می‌گذارد. یادداشت های پچ کامل در دسترس هستند صفحه پشتیبانی مایکروسافت (در برگه جدید باز می شود).

اصلاحات آینده

آخرین نسخه از ویندوز 11 راه اندازی دشوار خود را ادامه می دهد زیرا ویژگی های جدید در حال حاضر در کانال پیش نمایش در حال پخش است و همزمان یک اشکال عملکرد جدید کشف شده است.

اگرچه این اشکال تاسف بار است، اما برای ویندوز 11 22H2 تعجب آور نیست. سیستم عامل در حال گذراندن یک راه اندازی متزلزل است. حدود یک هفته پیش، گزارش‌هایی مبنی بر خرابی رایانه‌های شخصی منتشر شد که درایور صوتی Intel Smart Sound Technology را اجرا می‌کرد. سپس باگ جدیدتر چاپگر وجود دارد که باعث می‌شود برخی از ویژگی‌ها کار نکنند.