نگاهی به یک ربات انساننمای پیشرفته

به گزارش ایسنا، با Aeo، اولین ربات انسان‌نمای جهان که می‌تواند چهره صاحبش را تشخیص دهد، آشنا شوید. Aeo که به نام نگهبان الهی بادها نامگذاری شده است، یک دستیار ربات خانگی نسل اول است که برای گشت زنی و ضدعفونی کردن بیمارستان ها طراحی شده است. Aeo با ماشین خود برای انجام ضدعفونی با اشعه ماوراء بنفش به خوبی برای مقابله با چالش‌های صنعت مراقبت‌های بهداشتی ساخته شده است. اما Aeo چیزی بیش از یک ربات ضد عفونی کننده است. این ربات همچنین دارای قابلیت‌های ناوبری مستقل است و از مجموعه‌ای از دوربین‌ها و حسگرهای IR بر روی پایه خود برای حرکت در یک فضا و استفاده از بازوی مستقیم برای باز کردن درها و سوار شدن در آسانسورها می‌کند. این باعث می شود که هر خانه ای به یک کمک کننده همه کارها و مفید تبدیل شود.

نگاهی به یک ربات انساننمای پیشرفته

انتهای پیاممنبع

ربات آئولوس (Aeolus) که به افتخار نگهبان الهی بادها اینگونه نامگذاری شده است، نسل اول دستیار ربات خانگی است.

Aeo را حتی می توان از راه دور کنترل کرد و این امر به شما امکان می دهد که در هر جایی از آن به عنوان کمک کننده استفاده کنید.

Aeo علاوه بر قابلیت‌های کاربردی، کاربردهای خارق‌العاده‌ای نیز دارد که آن را از دیگر ربات‌های خانگی متمایز می‌کند. این ربات می‌تواند اقلام گمشده شما را پیدا کند و می‌تواند چهره اعضای خانواده را تشخیص دهد و این امر را به آن اجازه می‌دهد کمک شخصی ارائه دهد.

بخوان  شکار یک سیارک حدودا ۲۰۰ متری توسط جیمز وب