وقتی نمایشگر تاشو و پروژکتور ترکیب می‌شوند


دستگاه جالبی در نمایشگاه CES امسال به درآمدی می رسد که همزمان با ویدیوی پروژکتور و نمایشگر است.

به گزارش ایسنا، آیا بین انتخاب یک تلویزیون یا یک ویدیوی پروژکتورد هستید یا به فکر صفحه نمایش بزرگتری هستید که می توانید به راحتی آن را حمل کنید؟ شرکت آروویا(Arovia) می‌توان با Splay به همه این خواسته‌های خود رسید.

به نقل از آی‌ای، دستگاه Splay همزمان یک مانیتور و پروژکتور تاشو است که ذهن یک مهندس مکانیک و یکی از بنیان‌گذاران شرکت آروویا به نام الکساندر وسلی متولد شده است.

وسلی با جورج ژو یکی دیگر از بنیان‌گذاران آروویا در شتاب‌دهنده استارت‌آپی دانشگاه رایس همکاری کرد تا ایده خود را اصلاح کند و در رویدادهای مختلف حضور پیدا کند. سپس از طریق سرمایه گذاری جمع آوری بیش از ۷۱۳ هزار دلار برای توسعه این دستگاه جمع آوری شد.

سپس تیم توسعه Splay وارد عمل شد و اولین نسخه Splay را ساخت و با نظر گرفتن بازخوردها اکنون با نسل بعدی Splay به نمایشگاه CES ۲۰۲۴ آمده است.

وقتی نمایشگر تاشو و پروژکتور ترکیب می‌شوند

نگاهی دقیق‌تر به فناوری Splay

دستگاه Splay با اندازه صفحه نمایش ۲۴.۵ اینچی که وضوح Full HD با نسبت تصویر ۱۶:۹ نشان می‌دهد، به لطف کوچک روشنایی ۷۶۰ نیت در حالت می‌تواند محتوا را حتی در محیط‌های روشن‌تر ارائه دهد. در عین در حالت پروژکتور روشنایی 285 لومن و مقدار 80 اینچی را با استفاده از کابل HDMI یا بی سیم نمایش می دهد.

یک باتری ۴۴ وات ساعتی به Splay اجازه می‌دهد تا حتی با پخش صدا از طریق بلندگوهای استریوی داخلی خود به مدت چهار ساعت کار کند.

بخوان  ساخت سوخت جت از فضولات انسان!

دستگاه Splay را می‌توان با آداپتور برقی دیواری شارژ کرد که از طریق درگاه USB-C به آن وصل می‌شود.

چیزی که Splay را به ‌فرد می‌کند، دو قابلیت ویژه دارد، یعنی تا قرار گرفتن در درون یک کیف کوچک و قابل حمل، بودن این پروژه پرتابی فوق کوتاه است.

ممکن است تعجب کنید که Splay چگونه تا می شود. وسلی فاش کرد که Splay یک صفحه نمایش کاملاً منعطف ساخته شده از نانومواد دارد که با همکاری مؤسسه نانو و مواد پیشرفته(NAMI) ساخته شده است. این فناوری در حال حاضری است که تاشو را می‌کند، تصویری بدون چین و چروک، روشن و واضح را به صورت بادوام و قابلیت تا هزاران بار ارائه می‌دهد.

این نانومواد، نور را به طور یکنواخت پراکنده می‌کنند، کنتراست را افزایش می‌دهند و درعین حال با چشم سازگار هستند و تابش آذردهنده‌ای ندارند.

وقتی نمایشگر تاشو و پروژکتور ترکیب می‌شوند

صفحه نمایش کاملاً قابل گسترش به Splay اجازه می‌دهد تا در هر جهتی تا شود. ویژگی‌های به خوبی مهندسی شده، Splay را بادوام می‌کنند و در عین حال به کاربران اجازه می‌دهند Splay را با مکانیزم تاشوندی یک مرحله‌ای راه‌اندازی و استفاده کنند.

سازندگان آن می‌گویند یک پوشش رنگ‌رنگ نور محیط را مسدود می‌کند و کنتراست را در حالت نمایش می‌دهد، اما می‌توانم آن را در حالت پروژکتور جدا کنم که Splay را در بازار می‌کند و می‌تواند یک تصویر ۱۰۰ نفر را نشان دهد. .

وسلی می‌گوید، همه پروژه‌های دیگر با قدرت، قدرت و وزن مشابه با Splay باید حداقل نسبت به آن دو برابر از سطح پروژه فاصله داشته باشند.

شرکت آروویا Splay را به عنوان یک عضو اصلی در ارائه‌ها و نمایشگاه‌های تجاری، فیلم‌ها و نمایش‌های زنده ورزشی می‌بیند. این دستگاه می‌تواند به بزرگ‌نمایی و دسترسی به افراد کم‌بینا کمک کند. حتی بازی کردن در حال حرکت امکان پذیر است، نمایشگر آن دارای ارزش تازه‌سازی ۶۰ هرتز و نرخ پاسخ دهی ۱۰ میلی‌ثانیه است.

بخوان  خواندن دستخط قدیمی با پلتفرم هوش مصنوعی

وقتی نمایشگر تاشو و پروژکتور ترکیب می‌شوند

برنامه ها برای آینده

این دستگاه در نمایشگاه CES ۲۰۲۴ برنده جایزه نوآوری شد، اما آروویا می‌گوید به موفقیت‌های خود غره نمی‌شود و قصد دارد نسخه ارتقا یافته Splay را با صفحه نمایش ۳۵ اینچی در سال جاری منتشر کند. همچنین صفحه نمایش قابل ارتقا در دست ساخت است که به محصول جدید با اندازه صفحه نمایش حتی بزرگتر و میزبانی از سیستم عامل های داخلی و ورودی لمسی می شود، نمایش داده می شود.

آروویا معتقد است که می‌توان قابل حمل را متحول کرد و در حال حاضر تأثیر مثبتی بر محیط زیست و جامعه داشته باشد چرا که روند تولید را به طور مداوم بهبود می‌بخشد تا مصرف انرژی و اتلاف آن به حداقل برسد و سازگار با محیط زیست باشد. ممکن است در ساخت آن افزایش یابد.

انتهای پیاممنبع