کلاه هوشمند؛ ابزاری همه‌کاره برای حفظ ایمنی


در کارگاه‌های مدرن، معمولاً ملزم به حمل یا حتی پوشیدن تعداد زیادی از دستگاه‌های الکترونیکی هستند. کلاه هوشمند(SmartHat) برای آسان‌تر کردن کارها، با حجم زیادی از ابزارها در یک کلاه ایمنی طراحی شده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از نیواطلس، کلاه هوشمند که توسط استارتاپ هندی Proxgy ساخته شده است موفق به دریافت جایزه بهترین طراحی هند در سال ۲۰۲۳ و همچنین جایزه نوآوری نمایشگاه فناوری CES شده است.

اول و مهمتر از همه، این کلاه واقعاً از کاربران در برابر ضربه به سر محافظت می‌کند. کلاه هوشمند دارای پوسته ABS تنظیم شده و درجه بندی نوع ۱/کلاس ۳ است. این معنی است که در برابر سقوط اشیاء از سر محافظت می‌کند اما در برابر خطرات الکتریکی محافظتی ندارد.

کلاه هوشمند؛  ابزاری همه‌کاره برای حفظ ایمنی

گفتنی است که این کلاه دارای یک حسگر قابل جابجایی است که در صورت شناسایی هر یک از ۱۴ گاز قابل اشتعال یا سه گاز سمی، زنگ هشدار را به صدا در می‌آورد. همچنین یک حسگر مجاورت اجسام در آن وجود دارد که از طریق یک سیستم بازخورد لمسی، در صورت نزدیک شدن به اشیاء از بالا به سر کاربر، به او اطلاع می‌دهد.

علاوه بر این، اگر حسگرها در کلاه های ایمنی ضربان قلب، بدن یا سطح خون کاربر را تشخیص دهند، مدیرانی که از راه دور کار را دنبال می کنند را به بی سیم مشخص می کنند. همچنین در صورتی که کلاه هوشمند تشخیص دهد که کاربر زمین خورده است، منطقه دارای حصار جغرافیایی را ترک کرده است، یا در زمانی که باید، کلاه ایمنی به سر نرسد، ارسال خواهد شد.

بخوان  تله متری واقعیت شدید برای اولین پاسخ دهندگان

کarraharan memی‌tunnnd themasquehaی صwtی و thwhahrی dedu طriفhe be addیharnehyhy ی ata yahdیگer ، ب ب ​​ب ا ا alehnehydhahahna ، alehnehdhnahne وربرین‌های hd جlev و عظب بریرهرن. جلو یک حسگر مادون قرمز برای فعالیت در شرایط کم نور دارد، در حالی که دوربین عقب یک ۱۶۰ درجه از دوربین محیط اطراف کاربر را می‌دهد. هر دو دوربین همچنین می‌توان برای ضبط ویدیو یا عکس‌های ثابت در هر زمان، به سرعت با فشار دادن دکمه کپچر(Capture) مورد استفاده قرار گرفت.

کلاه هوشمند؛  ابزاری همه‌کاره برای حفظ ایمنی

بسته به سیستم و سناریوی، ارتباطات از طریق اینترنت 4G/5G، وای‌فای Wi-Fi، بلوتوث، NFC، شبکه LoRaWAN یا PTT مدیریت می‌شوند. تمام وسایل الکترونیکی توسط یک باتری لیتیوم یون فسفات قابل جابجایی در پشت کلاه کار می‌کنند. در حال حاضر هیچ اطلاعاتی در مورد عمر باتری وجود ندارد.

در نهایت، اگر چیزی اشتباه پیش برود، کاربران می‌توانند یک سوئیچ اعلام موقعیت اضطراری(SOS) را در جلو کلاه ایمنی بچرخانند. انجام این کار یک هشدار بی‌سیم ارسال می‌کند و علاوه بر آن باعث می‌شود چراغ‌های یکپارچه روی کلاه شروع به چشمک زدن کنند.

انتهای پیاممنبع