10 تکنولوژی برتر سالهای پیشرو/ فناوری که جهان را قبضه میکند 1 بیتی

این موضوع ثابت شده است که چنین سیستمهایی انعطافپذیری بسیاری دارند و میتوان از آنها در طیف وسیعی از کاربردها، از تولید کد برای برنامهنویسان گرفته تا کمک به نویسندگان در نوشتن کتابهای پرفروش استفاده کرد. با کمک این دستگاه میتوان هرچند به صورت اندک، احساسات حیوان خانگی را درک کرد که میتواند در بالاتر رفتن کیفیت رابطه حیوان خانگی و صاحبش بسیار کمککننده باشد. این فرایندها شامل یادگیری (کسب اطلاعات و قوانین استفاده از اطلاعات) ، استدلال (استفاده از قوانین برای رسیدن به نتیجه گیری تقریبی یا قطعی) و خود تصحیح است. اساس ریاضی شبکههای عصبی و الگوریتمهای تغییر تصاویر، اعمال مشابه و مستقلاً موازی ای شامل ماتریسها هستند که باعث شدهاند پردازندههای گرافیکی بهطور روزافزون برای راه اندازی الگوریتمهای یادگیری ماشین استفاده شوند. حوزه انرژی، با توجه به این که نفت و گاز از صنایع اصلی در ایران هستند از اولویتهای اصلی تحقیقات فناوری نانو قلمداد میشود. مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا در بیانیهای که در فیسبوک منتشر شد، گفت: روشهای مدلسازی هوش مصنوعی که ما استفاده میکنیم، به ترجمه با کیفیت زبانهایی که میلیاردها نفر در سراسر جهان صحبت میکنند، کمک میکند. هر سال نمایشگاههایی از این دست برگزار میشوند که هم تولیدکنندگان محصولات و نوآوریهای خود را ارائه کنند و هم مخاطبان از دیدن آنها لذت ببرند.

با این وجود اما حالا شواهدی وجود دارد که نشان میدهد دنیای تکنولوژی آنقدر بزرگ شده است که در آیندهای نه چندان دور تمام جهان سایت 1biti را دربر میگیرد. بیماری کووید 19 با تمام بدی هایی که دارد این را ثابت کرده است که اگر در خانه حبس هم شویم باز می توانیم با کمک اینترنت به زندگی و کسب و کار خود ادامه دهیم. ارتباط فرد سؤال کننده با رایانه و انسان پاسخگو از طریق تایپ متنی (چت) به جای صوت انجام می گیرد. با افزایش تقاضا برای مراقبت بهتر از دندان ، بازار جهانی ایمپلنت های دندان به طور مداوم در حال رشد است زیرا جمعیت شهروندان سالخورده رشد می کند.

مثلا مایکروسافت ورد به تنهایی نمیتواند پیشرفت کند، اما نرم افزار تشخیص چهره میتواند به صورت پی در پی اجرا شده و در تشخیص چهره بهتر عمل کند. نوید رجاییپور مدیرعامل نئوبانک فردا، معتقد است که به یقین حتم هوش مصنوعی و یادگیری ماشین بر اساس دادههایی که در طی سالها فعالیت “های وب” و “بانک ایران زمین” کسب کردهاند، به خدمات بهتر در این نئوبانک کمک قابل توجهی خواهد کرد. این هدفونها، نسل جدید هدفونهای سری قبل WH-۱۰۰۰XM۳ محسوب میشوند، محصولی که به قابلیت از بین بردن نویز محیط اطراف مجهز بوده و اکتبر سال ۲۰۱۸، با موفقیت بسیاری در بازار روبهرو شد.

او میگوید: شما در کوتاه مدت به هوآوی صدمه میزنید اما در بلند مدت کل زنجیره تامین آمریکا و صنعت آمریکا صدمه خواهد خورد. CES همچنین، بهترین نمایشگاه برای معرفی آخرین دستاوردها و طرحهای مفهومی صنعت تکنولوژی محسوب میشود. پریستون مک آفی که تا همین اواخر بهعنوان اقتصاددان در مایکروسافت کار میکرد میگوید این اقدام آمریکا برای نوآوری بسیار بد خواهد بود، چراکه اختلافات تجاری و کاهش مهاجرت باعث کاهش جریان سرمایه و نیروی انسانی میشود و این کارآیی را (در صنعت)کاهش میدهد. هفته گذشته دولت ترامپ شرکتهای آمریکایی را از استفاده تجهیزات ساخت خارج که تهدیدی برای امنیت ملی این کشور محسوب میشوند منع کرد. برای مثال، Finn میخواهد رباتی که یاد گرفته روی زمین صاف راه برود تا بتواند با حداقل آموزش اضافی، به راه رفتن روی یک شیب یا روی چمن یا هنگام حمل بار منتقل شود.

این نوع هوش مصنوعی می تواند بفهمد که دیگران ممکن است به چه چیزهایی نیاز داشته باشند نه فقط بر اساس آن چه با آنها ارتباط برقرار می کنند، بلکه بر اساس نحوه ارتباط آنها. شاید اگر مردمان گذشته زنده بودند، به جای ما، آنها بودند که ما و تکنولوژیهایمان را نشان یکدیگر داده و به ما میخندیدند. مشتریان، این روزها از قابلیتهای شخصیسازی که تکنولوژیهایی مانند هوش مصنوعی به ارمغان میآورند، استقبال میکنند. به شکل ماهانه ۸۶۰ میلیون کاربر فعال در سرویس پیام رسان QQ فعالیت می کنند و به طور کلی کمپانی Tencent Holdings تلاش می کند تا دامنه فعالیت هایش را به سایر بخش های قاره آسیا نیز گسترش دهد. چنین دستیاران رباتهای چت میتوانند به طور خودکار از آموزگاران تقلید کنند، سطح تخصص یک زبانآموز را درک کنند و اطلاعاتی را انتخاب کنند که به خوبی در سطح خاصی مناسب باشد.

بخوان  داستان واقعی موبایل که کارشناسان نمی‌خواهند شما بدانید

همچنین در کیس این دستگاه از فناوری خنککننده Silent Storm ۴ استفاده شده که میتواند دمای پردازنده، کارت گرافیک، پاور و دیگر قطعات را تا حد زیادی کاهش دهد. اجرای موازی و مقیاس پذیری قابل توجهی از رایانه های کوانتومی به این معنی است که آنها در حل مسائل بسیار پیچیده برای یک رویکرد سنتی یا الگوریتم های سنتی، زمان زیادی طول نمی کشد. همچنین پیشرو بودن به تنهایی یک عامل موفقیت به حساب میآید. حساب لامبدا خود در سال 1936 توسط منطق كرچل آلونزو پرینستون اختراع شد در حالی كه وی در حال تحقیق در مورد مسئله انتزاعی یا مسئله تصمیمگیری برای منطق محمول بود. نام تورنتو همچنین در فهرست کلانشهرهای Clinton 40 نیز دیده می شود و به عبارت دیگر می توان گفت وابستگی اقتصاد آن به کربن و سوخت های فسیلی بسیار اندک است.

شرکتهای اپل، گوگل و مایکروسافت حالا سه شرکت برتر هستند و بعد از آنها به ترتیب آمازون و فیسبوک قرار دارند. اما در ویدئویی که بعد از آن منتشر شد، میتوان دریافت که این محصول میتواند در آینده از پس کارهای بیشتری برآید و به ابزاری کاربردی در خانهها تبدیل شود. جالب اینکه در رتبهبندی امسال بعد از پنج شرکت برتر که همه شرکتهای تکنولوژی هستند، ششمین شرکت ExxonMobil با سرمایه بازار ۳۴۷ میلیارد دلار است که نسبت به شرکت پنجم یعنی فیسبوک تنها ۱۵ درصد سرمایه کمتری دارد. این بسته اطلاعاتی سپس برای انتقال به لایه پایینتر یعنی لایه پیوند ارسال خواهد شد. این روباتها و دستیارها همگی با استفاده از هوش مصنوعی تولید شدهاند تا تجربه بهتری را برای مشتری فراهم نمایند. هوآوی میگوید که به اندازه کافی پردازنده در انبارهای این شرکت ذخیره شده و سیستم عملیاتی خود را برای مواجهه با چنین سناریویی توسعه داده است اما اکثر کارشناسان تردید دارند که این شرکت همه فناوریهای مورد نیاز را در اختیار داشته باشد. به کمک این نرمافزارها که انواع داخلی آنها نیز برای سازمان قابل خریداری است، رهبران سازمانی میتوانند عملکرد اعضای تیم خود را با دقت بالا مورد ارزیابی قرار بدهند و به این ترتیب بر اساس عملکرد و شایستگی افراد تصمیم به افزایش اختیارات و ارتقاء محدوده عملیاتی آنها بگیرند.

در این بین، نقش سیستم های هوشمند در یاری رسانی به پزشکان برجسته است. در این مقاله سعی کردیم تا بهترین سایت های حوزه تکنولوژی و فناوری های نوین در جهان را به شما عزیزان معرفی کنیم، البته همانطور که میدانید سایت های حوزه تکنولوژی بسیار زیاد هستند اما سایتهایی که در این مقاله معرفی شدند، بهترین سایتها از نظر سایت الکسا و گوگل بودند. این پیسی با یک بار شارژ، میتواند تا ۱۱ ساعت شارژ را در خود ذخیره و به دستگاه تزریق کند. مثلا اخیرا دولت آمریکا از طریق طولانی کردن فرآیند دریافت ویزا، تحصیل دانشجویان چینی در رشتههای مربوط به فناوریهای پیشرفته را در دانشگاههای برتر ایالات متحده دشوار کرده است. رابرت هرجاوک، مدیرعامل شرکت Herjavec Group نیز در سخنرانی خود گفت: «لذت استفاده از تکنولوژی خودروهای خودران، بیاندازه است اما گاهی اوقات، من به شخصه احتیاج دارم که صرفا از یک رانندگی ساده لذت ببرم. نمیتوان با اطمینان گفت که مخترعان باستانی بومرنگ، فرمولهای ریاضی پیچیدهای برای طراحی و حرکت آن داشتهاند، اما به نظر میرسد که آنها از طریق آزمون و خطا طراحی خود را بهبود بخشیده و از تکنیکهایی استفاده کردهاند که برای هزاران سال برای بقیه قابل درک نبود.

ژولیت نولاند، مدیر ارشد بخش برنامهریزی استراتژیک شرکت TracyLocke، معتقد است که فروشندگان دنیای دیجیتال باید هرچند وقت یکبار از مشتریان خود بخواهند که دورهم جمع شوند و تجربه خرید حضوری را از یاد نبرند: «باید گاهی اوقات روشی که ما شرکتها برای مشتریان تعریف کردهایم، کنار زده شود تا روابط انسانی فراموش نشود و اعتماد در دنیای دیجیتال و آنلاین، از بین نرود.» به عقیده نولاند، این روشهای تعریفشده، فراتر از حوزه خرید و فروش اینترنتی است و در قسمتهای متعددی از صنعت رسوخ پیدا کرده است. دولت ترامپ میگوید که تجهیزات شبکه نسل پنجم هوآوی قابلیت جاسوسی دارد اما تاکنون هیچ شواهدی مبنی بر اینکه هوآوی عمدا مسیری برای دسترسی دولت به این تجهیزات گذاشته باشد به دست نیامده هرچند مقامات آمریکایی معتقدند دولت چین میتواند به سادگی این شرکت را وادار به این کار کند. به گفته مک آفی این موضوع به خصوص برای استارتآپها تاثیر بدتری دارد چراکه شرکتهای چند ملیتی انعطافپذیری بیشتری برای انتقال دانش و تحقیق و توسعه در سراسر جهان دارند.

بخوان  انقلاب صنعتی چهارم و هوش مصنوعی 1 بیتی

این همکاری بهمنظور دسترسی زودهنگام کاربران و عموم مردم به فناوری جدید ۵G در سراسر کشورهای جهان شکل گرفته و قرار است مودمهایی که قادر به اتصال به شبکه اینترنت همراه ۵G هستند در تعطیلات کریسمس سال آینده میلادی در برخی کشورهای پیشگام و داوطلب روانه بازار شوند. تمام شرکتها به لطف هوش مصنوعی در حال تحلیل رفتار مخاطبان در سطح و مقیاسی هستند که پیش از این قابل تصور نبود. این مفهوم بر اساس پیشفرض روانشناختی درک این موضوع است که دیگر موجودات زنده، افکار و احساساتی دارند که بر رفتار شخص تأثیر میگذارند. بالکانیزاسیون (Balkanization) یا بالکانی شدن تقسیم یک کشور چندقومی یا چندملیتی به کشورهای کوچکی است که از لحاظ قومیتی همگن هستند. براساس دیگر شایعات، وان پلاس ظاهرا تصمیم دارد یک هدفون بدون سیم برای رقابت با ایرپادز نیز معرفی کند و به همین دلیل پیشبینی میشود این شرکت محصولات متعددی در نمایشگاه امسال معرفی کند.براساس شایعات، ظاهرا هدفونهای روی گوش WH-۱۰۰۰XM۴ سونی نیز در راه هستند. او این اتفاق را به افزایش دسترسیپذیری شبکههای عصبی، به دلیل رشد زیرساختهای پردازش ابری، ابزارهای پژوهش و مجموعه دادهها مربوط دانسته است.

قطعا باید راهی پیدا کنیم که بتوانند مدت زمان بیشتری در این مسیر باقی بمانند.»نکته مهم اینجاست که قشر سالمند علاقه زیادی به تکنولوژیهایی دارند که بتواند به آنها کمک کند تا استقلال خود را حفظ کنند. از جمله مزیتهای این طراحی، انعطافپذیری بالای آن است به طوری که میتوان یک کیبورد وایرلس را بهعنوان متصل و همانند یک لپتاپ از آن استفاده کرد. این چتباتها یک ابزار ارتباطی فعال، شبیه انسان است که کاربر را در مکالمات خود درگیر میکند. بعنوان مثال روند استدلال توسط يك پزشك هنگام تشخيص يك بيماری كاملاً شبيه به CBR است به اين ترتيب كه پزشك در ذهن خود تعداد بسيار زيادی از شواهد بيماریهای شناخته شده را دارد و تنها بايد مشاهدات خود را با نمونههای موجود در ذهن خويش تطبيق داده، شبيهترين نمونه را به عنوان بيماری بيابد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نکستوب، در شرایطی که دولت آمریکا با اعمال تحریمهای مختلف بر علیه هوآوی در تلاش است تا این شرکت را فلج کند، چینیها هم بیکار ننشستهاند و جنبشی برای تحریم آیفون و عدم استفاده از تولیدات این شرکت به راه انداختهاند. عملیات مربوط به آی پی سک در یک میزبان یا محیط دروازه امنیتی که حفاظت از ترافیک آی پی را میدهد انجام میشود.

بنابراین چندان هم عجیب به نظر نمیرسد که حالا قیمت سهام شرکت تسلا آنقدر افزایش پیدا کرده که سرمایه بازار آن از سرمایه بازار شرکت خودروسازی قدیمی و شناخته شده فورد هم پیشی گرفته است. با این اوصاف حالا شرکت سازنده خودروهای الکتریکی و هوشمند تسلا توانسته شرکت خودروساز قدیمی فورد را در بازار سرمایه پشت سر بگذارد. رویکردهای زیر-نمادین (Sub-Symbolic Approaches): این رویکردها در شکل بالا با رنگ قرمز نمایش داده شدهاند. تکنولوژیهایی مانند دستیار صوتی هوشمند در بین مخاطبان سن بالا طرفدار زیادی دارد.تکنولوژیهای هوشمند، زمینه توسعه و قدرت یافتن دیگر تکنولوژیها و اپلیکیشنها را مهیا میکنند، حتی حوزههایی که در حالحاضر فکرش را هم نمیکنیم. تمامی کیف پول های هلیوم از فناوری کلید نامتقارن استفاده می کنند تا امنیت شبکه بالا رود.

بخوان  اطلاعیه ویژه خبرنگارانی که تاکنون مشمول اینترنت هدیه نشدهاند 1 بیتی

این نمایشگاه از ٦ تا ١٠ ماه می هر سال در لاسوگاس آمریکا برگزار میشود. چنین سوءظنی در ماههای اخیر به اوج خود رسیده و به نظر نمیرسد حتی با تغییر دولت ترامپ از بین برود. ما نمیتوانیم به سادگی بگوییم اگر کسی از محصولات هوآوی استفاده کند وطن پرست است و اگر نکند نیست. یادگیری زبان پایتون به دلیل سادگی و خوانایی بالای سینتکس آن به میزان زیادی آسان است. کولهپشتی LED دار Pix: این محصول شاید چندان هیجانانگیز به نظر نرسد، اما قطعا میتواند برای تعدادی از مصرفکنندهها بهخصوص قشر نوجوان جذاب باشد. اما در خصوص مشخصات این محصول نیز باید گفت که Aegis Ti۵ در چند پیکربندی قابل خرید است اما هنوز مشخصات دقیقی از آن اعلام نشده اما گفته میشود که مشخصاتی همچون پردازنده Core i۹ اینتل، تراشه گرافیکی GeForce RTX ۲۰۸۰Ti و رم قابل ارتقا تا ۱۲۸ گیگابایتی را در خود جای خواهد داد. پیشبینی میشود در نمایشگاه امسال، طیف متنوعی از محصولات را شاهد باشیم مانند گوشیهای ۵G، تلویزیون شفاف Ultra-HD، پهپادهای مخصوصی که میتوانند صاحب خود را دنبال کنند یا شاید محصولی متفاوت و غیرمنتظره مثل یک سگ روباتیک.هرچند حضور در این نمایشگاه برای خبرنگاران رسانهها رایگان است؛ اما افراد غیررسانهای برای شرکت در این رویداد از ۱۰۰ تا ۳۰۰ دلار باید بپردازند.

در این میان هستند نمایشگاههایی هم که نتوانستند موفق عمل کنند یا به تعطیلی کشیده شدند یا کج دار و مریز پیش میروند و هر سال نیز از مخاطبانشان کاسته میشود. او در جریان یک مصاحبه تلویزیونی گفت: بچههای من گوشی اپل را به گوشیهای هوآوی ترجیح میدهند. در این میان بعضیها معتقدند از آنجایی که این اعداد و ارقام به طرز عجیبی دور از انتظار بوده است، احتمالا این جریان یک حباب را ایجاد کرده است. برای تامین کنندگان، پلتفرم Everledger به همه ذینفعان در زنجیره تامین اجازه می دهد تا با ردیابی مالکیت هویت دیجیتال آن در یک بلاکچین خصوصی، داستان طول عمر یک دارایی، از مبدأ تولید تا معیارهای پایداری را ببینند. فیسبوک که در سال ۲۰۰۶ سرمایه بازار ۴ میلیارد دلاری داشت، حالا این رقم را به ۹/ ۴۱۰ میلیارد دلار رسانده است؛ این میزان برابر است با رشد ۱۰هزار درصدی در طول ۱۱ سال! به این ترتیب هر سهم شرکت تسلا در روز یکشنبه با قیمت ۱۵/ ۲۹۴ دلار معامله شد تا سرمایه بازار این شرکت را به حدود ۸/ ۴۷ میلیارد دلار برساند. این رویداد از روز ۲۶ فوریه آغاز شده و تا اول مارس سال جاری میلادی یعنی از ۷ تا ۱۰ اسفند ادامه خواهد داشت.

برقراری ارتباط اغلب در محیطهای چندعاملی رفتاری منطقی به حساب میآید. با چهار گروه اصلی سیستم هوش مصنوعی، مراحل تکامل این فناوری پیموده میشود؛ هوش مصنوعی (AI) به طور کلی به هر رفتاری شبیه انسان که توسط یک ماشین یا سیستم انجام میشود، اشاره دارد. نه چندان زیاد.»Zikopoulos میگوید که هوش مصنوعی و دیگر تکنولوژیها، نهتنها میتواند مفهوم جدیدی به دادهها القا کند، بلکه میتواند راههای ساخت الگوریتمها و دیگر ابزارهای درک داده را برای ما ارائه دهد.با دادهها باید با احتیاط بسیار زیاد برخورد کرد. افرادی همچون استوارت راسل «Stuart Russell» و پیتر نورویگ «Peter Norvig» پس از آلن تورینگ، اقدام به انتشار کتابی تحت عنوان «هوش مصنوعی: رویکردی مدرن» یا «Artificial Intelligence: A Modern Approach» کردند که تبدیل به یکی از کتابهای درسی پیشرو در مطالعه هوش مصنوعی شد. این سیستم گیمینگ به گونهای طراحی شده که وقتی روی زمین قرار میگیرد، جریان هوا به خوبی از میان قطعات آن عبور میکند. مثلا تکنولوژی میتواند محصولاتی را به کاربر معرفی کند که شاید از چشم او دور مانده است یا براساس سلیقه مشتری، آیتمهای مختلف دیگری پیشنهاد شود اما همانطور که کریس اسمیت هشدار داده، مشتریان ممکن است گاهی نسبت به تزلزل حریم خصوصی خود وحشت کنند.سرویس خرید آنلاین Zappos، به تازگی قابلیتی در همین زمینه به سرویس خود افزوده است.