AMD باگ‌هایی را که رایانه‌های شخصی ویندوز 11 را مسدود می‌کرد، برطرف می‌کند – اما هنوز خبرهای بدی وجود دارد

دلیل این سوء ظن قوی این است که اگر MPO را خاموش کنید – متأسفانه این به یک تغییر رجیستری نیاز دارد که برای افراد ضعیف نیست – به نظر می رسد که مشکل خود به خود حل می شود (حداقل در برخی موارد گزارش شده).


تجزیه و تحلیل: MPO نیاز به توجه جدی دارد؟

به عنوان نکته پایانی، اگر در حال به روز رسانی درایور AMD نسخه 23.3.1 هستید، در این فرآیند بسیار مراقب باشید، زیرا در شرایط خاص، یک مشکل نادر اما واقعاً وحشتناک ممکن است هنگام نصب ایجاد شود – یعنی کامپیوتر شما بریک شده است.منبع

با این حال، رفع مشکل در حال حاضر فقط برای پردازنده‌های گرافیکی RDNA 3 (RX 7900 XTX و 7900 XT) است. مانند نیووین (در برگه جدید باز می شود) اشاره می‌کند، این مشکل روی کارت‌های گرافیک نسل قبلی AMD (مانند محدوده RX 6000) نیز تأثیر می‌گذارد، و از آنجایی که فقط کارت‌های RX 7000 در یادداشت‌های انتشار درایور ذکر شده‌اند، احتمالاً اصلاح برای GPU‌های قدیمی‌تر هنوز در راه است.

در سطح وسیع‌تری، MPO – ویژگی طراحی‌شده برای برداشتن مقداری بار از GPU و CPU – زمان نسبتاً دشواری را تجربه کرده است و به‌عنوان علت بسیاری دیگر از باگ‌ها و موارد عجیب و غریب مرتبط با نمایشگر شناخته می‌شود. به‌نظر می‌رسد به طور خلاصه بخشی از ویندوز نیاز به بازنگری دارد، یا می‌توانیم باگ‌های عجیب‌تری مانند آنچه که AMD (تا حدی) برطرف کرده است، پیدا کنیم.

نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که در حالی که این باگ به نظر بسیار ناخوشایند به نظر می رسد – و با توجه به اثرات ذکر شده مطمئناً می تواند باشد – حداقل بدترین تظاهرات، یعنی آن قفل کردن کامل و BSOD ها، نسبتاً نادر هستند. (تایم اوت ها بیشتر محتمل هستند، که آزاردهنده هستند، اما نه به اندازه آن ضربه).

بخوان  فضانوردان ماموریت «کرو-۵» به زمین بازگشتند

البته، شما نمی خواهید هیچ شانسی برای یک تصادف سخت در یک دنیای ایده آل رخ دهد. از ویندوز 10، مواردی مانند فریز کردن سیستم یا صفحه نمایش آبی بسیار نادرتر شده اند (خوشبختانه). روزهایی که خرابی کامل و سوختگی یک تجربه نسبتاً رایج برای کاربران ویندوز بود، گذشته است.

در مورد اینکه چه زمانی AMD همه چیز را برای کسانی که کارت گرافیک پیشرفته RDNA 3 ندارند صاف خواهد کرد، زمان مشخص خواهد کرد. امیدواریم افرادی که در آن قایق هستند مدت زیادی منتظر نمانند، زیرا راه‌حل برای کسانی که به اندازه کافی از رایانه‌های شخصی اطمینان ندارند تا وارد رجیستری شوند و کمی سرهم بندی کنند، واقعاً مناسب نیست. (یک مرحله اشتباه در رجیستری می تواند منجر به اتفاقات بسیار بدی در رایانه شما شود، بنابراین همیشه این را در نظر داشته باشید).

این درایور آدرنالین نسخه 23.3.1 است که به عنوان AMD یادداشت (در برگه جدید باز می شود) اشکالی را که باعث ایجاد «وقفه متناوب درایور، مسدود کردن سیستم یا BSOD» با «نمایشگرهای انتخابی» می‌شود را برطرف می‌کند.